Προς το περιεχόμενο

Wii U Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι είμαι fan. Διαφορά στα γραφικα θα ήθελα να δω και gameplay.

Τόσο σάπιο είναι?

Συγνώμη για προσωπικούς λόγους άλλαξα λογαριασμό και είχε μείνει ο παλιός στο κινητό. Δεν το εχω παίξει πότε διαφορετικό πρόσωπο με ερωτοαπαντησεις. Ψάξτε τα μνμτα μου για τους δύσπιστους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλο λιωσιμο με την νεα σου κονσολα... το μαριο 3δ να ναι η επομενη αγορα σου κ μετα ολα τα αλλα.... εχει πολυ πραμα να ασχοληθεις.... θα δω το id μου να με κανετε add

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε βαλτος εισαι τωρα??Ακου 99ευρω το Wii U.....Θα ειχα παρει 4 αν ισχυει στην Ελλαδα αυτο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να ξαναπω αλλη μια φορα οτι το mario 3d world ειναι τελειο?????!!!! τετοια χαρα ουτε οταν ειχα το nes και ειχα παει τοτε στο μινιον κατω στην αθηνα να παρω το super mario bros...!! α ρε nintendo..!!! α και τωρα ειμαι στον 3-3 κοσμο..οποιος εχει παιξει μπορει απλα να ονειρευεται πως θα ειναι ενα luigis mansion  στο wii u...!!

Επεξ/σία από moumias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ. Μόλις πάρω την κονσόλα στα χέρια μου θα δώσω και το ονομά μου να με κάνει add οποιος θέλει. Φανταζομαι όμως οτι το zelda δε θα έχει κατι να παιξεις online.

Επόμενες αγορές απο αυτες που μου προτείνατε θα είναι zombie u, wonderful 101. Αργότερα εώς πολύ αργότερα βλέπουμαι.

 

Με ψήνουν και τα games του wii γι'άυτό και ακύρωσα την αγορά του (αφού είχα το ρευστό) όταν έμαθα οτι το wii u παιζει και wii games.

Ευχάριστη έκπληξη ήταν τα games του nes που με χαρα θα τα δεχτώ και θα τα πληρώσω μάλιστα ό,τι είχα πιτσιρίκι. 

Με πολυ χαρα επίσης θα δεχτώ του gamecube games αμα ποτε βγούν καθώς θα ήθελα να παίξω το mgs1 τη πιο ανανεωμένη έκδοση (δε θυμάμαι πως λέγετε)

 

Μάλλον θα αργήσει όμως γτ δεν ήταν αμεσα διαθέσιμο. 

 

 

υ.γ. Ποιο παιχνιδάκι αξίζει πολύ για το online του? Ξέρουμε κανένα?

οnline με την κανονική ένοια δεν θα βρεις ακόμα δυστυχως αλλά παιχνίδια όπως το mario 3d έχουν ωραίες αλληλεπιδράσεις με άλλους παίκτες μεσω miiverse.Για κανονικό online περίμενε το mario kart και το super smash bros που θα βγουν μέσα στον χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είμαι fan. Διαφορά στα γραφικα θα ήθελα να δω και gameplay.

Τόσο σάπιο είναι?

Συγνώμη για προσωπικούς λόγους άλλαξα λογαριασμό και είχε μείνει ο παλιός στο κινητό. Δεν το εχω παίξει πότε διαφορετικό πρόσωπο με ερωτοαπαντησεις. Ψάξτε τα μνμτα μου για τους δύσπιστους.

Aπο που και ως που σαπιο?Κορυφαιο ειναι.Τσιμπα το εννοειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είμαι fan. Διαφορά στα γραφικα θα ήθελα να δω και gameplay.

Τόσο σάπιο είναι?

Συγνώμη για προσωπικούς λόγους άλλαξα λογαριασμό και είχε μείνει ο παλιός στο κινητό. Δεν το εχω παίξει πότε διαφορετικό πρόσωπο με ερωτοαπαντησεις. Ψάξτε τα μνμτα μου για τους δύσπιστους.

Ναι

Aπο που και ως που σαπιο?Κορυφαιο ειναι.Τσιμπα το εννοειται.

Ποιο ειναι κορυφαιο?Το twin snakes?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι

Ποιο ειναι κορυφαιο?Το twin snakes?

Ναι.Θες απλα πολυ καλο?Μεχρι το σαπιο εχει τερατωδη διαφορα.Και στο metacritic αψογα τα πηγε οποτε ας αποφασισει ο φιλος αν αξιζει την αγορα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο κακο που πραγματικα εχει το Twin Snakes ειναι πρωτον οτι δεν μπορεις να το βρεις πλεον σε μαγαζια(και οποια το εχουν το δινουν πανακριβα http://www.skroutz.gr/s/3298794/Metal-Gear-Solid-The-Twin-Snakes-Gamecube.html?keyphrase=twin+snakes  :shock:  :shock: και το Wii U δεν παιζει παιχνιδια του Gamecube,σε αντιθεση με τα αρχικα Wii(λογικο βεβαια αλλιως δεν θα ειχε ξαναβγει το Zelda :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον για καποιον που δεν εχει παιξει ποτε το original mgs μπορει το twin snakes να του φανει και αριστουργημα.Αλλα αν το εχεις παιξει  ειναι μια αηδια και μιση.

 

Εχουν αλλαξει εντελως τις cutscenes με αποτελεσμα ο snake να μοιαζει σαν πεντε νιντζα μαζι.

Εχουν αλλαξει εντελως το voice acting με πολυ χειροτερα αποτελεσματα.

Βαλανε first person σε ενα παιχνιδι που δεν εχει σχεδιαστει με αυτην τη λογικη και ετσι boss fights οπως του ocelot χαλασανε.

Ο ιδιος ο Κοτζιμα δεν το ανεφερει ποτε και φυσικα δεν εχει μπει σε καμια mgs collection.

 

Ολα αυτα στο τελος μας δινουν ενα παιχνιδι που δεν εχει καμια σχεση με το κανονικο mgs.Δεν εχει "ψυχη" αυτο το παχνιδι πως να το κανουμε.

Τωρα αν το οτι εχει καλυτερα γραφικα σας φτανει τι να πω?

 

Και επειδη μια εικονα=χιλες λεξεις το παρακατω gif για ποσες λεξεις πιανει?

 

1247731508415097j.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον για καποιον που δεν εχει παιξει ποτε το original mgs μπορει το twin snakes να του φανει και αριστουργημα.Αλλα αν το εχεις παιξει  ειναι μια αηδια και μιση.

 

Εχουν αλλαξει εντελως τις cutscenes με αποτελεσμα ο snake να μοιαζει σαν πεντε νιντζα μαζι.

Εχουν αλλαξει εντελως το voice acting με πολυ χειροτερα αποτελεσματα.

Βαλανε first person σε ενα παιχνιδι που δεν εχει σχεδιαστει με αυτην τη λογικη και ετσι boss fights οπως του ocelot χαλασανε.

Ο ιδιος ο Κοτζιμα δεν το ανεφερει ποτε και φυσικα δεν εχει μπει σε καμια mgs collection.

 

Ολα αυτα στο τελος μας δινουν ενα παιχνιδι που δεν εχει καμια σχεση με το κανονικο mgs.Δεν εχει "ψυχη" αυτο το παχνιδι πως να το κανουμε.

Τωρα αν το οτι εχει καλυτερα γραφικα σας φτανει τι να πω?

 

Και επειδη μια εικονα=χιλες λεξεις το παρακατω gif για ποσες λεξεις πιανει?

 

1247731508415097j.gif

Διορθωση. Ο λογος που δεν εχει μπει σε καμια MGS Collection ειναι γιατι ειναι αποκλειστικο παιχνιδι για το GC,οπως και τα Resident evil zero και Remake.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διορθωση. Ο λογος που δεν εχει μπει σε καμια MGS Collection ειναι γιατι ειναι αποκλειστικο παιχνιδι για το GC,οπως και τα Resident evil zero και Remake.

Ναι το ξερω αλλα μην νομιζεις οτι θα εμπενε σε διαφορετικη περιπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος δεν έχει παίξει το πρώτο κανονικά θεωρώ κι εγώ ότι είναι κρίμα να το γνωρίσει μέσα από αυτή την παρωδία. Οσο καλύτερα γραφικά και να έχει, δε σώζεται με τίποτα. Αν το υπερασπίζεστε επειδή είναι Nintendo exclusive και μόνο σηκώνω τα χέρια (και τα πόδια αλά νίντζα) ψηλά, τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...