Προς το περιεχόμενο

Wii U Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα

 

σκοπευω να αγορασω το wii u μετα απο πολυ σκεψη (ημουν αναμεσα σε wii u kai xbox).θα ηθελα την γνωμη σας κατα ποσο αξιζει η παρακατω προσφορα

http://www.skroutz.gr/s/3795154/Nintendo-Wii-U-Premium-Pack-The-Legend-of-Zelda-The-Wind-Waker.htmlη να παω για την προσφορα που εχει το public στα 349;

 

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=67711&selectedCategoryId=1886

 

Αυτήν την προσφορά θα πάρεις ρε παίχτη! Με 3 παιχνίδια στα 269,90!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα

 

Αν και διαβαζω το site αρκετο καιρο, ειναι το πρωτο μηνυμα, εξαιτιας του δωρου που μου φερανε (Wii U)

 

Ασχολουμε αρκετα χρονια με το xbox, αλλα με νιντενδο καθολου, συνεπως ειμαι ασχετος, αρα οι αποριες μαλλον αρκετες.

 

1. Πως βρισκω φιλους για online παιχνιδια, εκτος απο να ψαχνω κ να ρωταω εναν εναν εδω? (Δεν μου αρεσει να ενοχλω)

 

2. Εχω την εκδοση του public, με το mario cart, αλλα ψαχνω κ αλλα παιχνιδια που να μπορουν να παιχτουν με 2 ατομα, οχι απαραιτητα απο μικρες ηλικιες (η γυναικα μου θα ήθελε πολυ να παιξουμε Resident Evil αν γινοταν - για να καταλάβετε τι παιχνιδια ενοω - για ενηλικες.

 

3. Εκτος απο το gamepad, μας εφεραν 2 remote plus, κ σκεφτομαι να παρω κ το controler που μοιαζει με το xbox. Με αυτα θα ειμαι οκ πιστευω.

 

Δεχομαι οποιεσδηποτε συμβουλες για παιχνιδια, και ...καλως σας βρηκα

 

Ποιος σου φέρνει τέτοια δώρα να τον κάνω φίλο???τεσπα φίλους δεν θα βρεις τυχαίους εδώ θα σου δώσουμε τα ονόματα μας ψάξε κάνα 2 σελίδες πίσω θα τα βρεις λογικά!!!παιχνίδια που να μην είναι παιδικά είναι zombie u monster hunter 3 resident evil bayonetta 2 που θα βγει και λοιπά.Επίσης θα πάρεις το WiiU pro controller που είναι σαν του Xbox και κανει 40 ευρώ νομίζω!!!παιχνίδια must buy είναι mh3 dk cr και Zelda για μένα αλλά εγώ είμαι και λίγο περίεργος στο θέμα παιχνιδιών εμπιστευσου κάποιον άλλο

 

Αποστολή από το Xperia E με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα στο Ελληνικό IGN, ένα απαράδεκτο "άρθρο" συνοθύλευμα με google translate και απόψεις δεκάχρονου για την Nintendo και το Wii U.

 

Γενικά το Ελληνικό IGN είναι ότι χειρότερο υπάρχει στον χώρο της gaming ενημέρωσης..απορώ εάν τους πληρώνουν επειδή μεταφράζουν κείμενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα στο Ελληνικό IGN, ένα απαράδεκτο "άρθρο" συνοθύλευμα με google translate και απόψεις δεκάχρονου για την Nintendo και το Wii U.

 

Γενικά το Ελληνικό IGN είναι ότι χειρότερο υπάρχει στον χώρο της gaming ενημέρωσης..απορώ εάν τους πληρώνουν επειδή μεταφράζουν κείμενα...

Υπάρχει ελληνικό ign? Και γενικώς, τα ign για reviews δεν είναι και πολύ αξιόπιστα, ο καθένας γράφει ότι να'ναι εκεί πέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κόσμος του Xenoblade Chronicles X θα είναι 5 φορές μεγαλύτερος από του Xenoblade Chronicles! Νταξ έχει να πέσει τρελό λιώσιμο παιδιά..!

 

Link.png Site: Xenoblade Chronicles X Map Will Be 5 Times Bigger Than That Of Xenoblade Chronicles

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ελληνικό ign? Και γενικώς, τα ign για reviews δεν είναι και πολύ αξιόπιστα, ο καθένας γράφει ότι να'ναι εκεί πέρα.

 

Nαι υπάρχει ελληνικό IGN το οποίο είναι άθλιο επιεικώς....διάβασε το "άρθρο" για την Nintendo να δεις επίπεδο γνώσεων και αμεροληψίας..βασικά είναι εντελώς IGNore το ελληνικό....μόνο translate άρθρα και καμία πρωτοτυπία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι υπάρχει ελληνικό IGN το οποίο είναι άθλιο επιεικώς....διάβασε το "άρθρο" για την Nintendo να δεις επίπεδο γνώσεων και αμεροληψίας..βασικά είναι εντελώς IGNore το ελληνικό....μόνο translate άρθρα και καμία πρωτοτυπία.

Τα παιδιά του δημοτικού γράφουν καλύτερα από αυτόν που έγραψε το άρθρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιδιά του δημοτικού γράφουν καλύτερα από αυτόν που έγραψε το άρθρο.

 

 

Απορώ πως άφησαν τέτοιο βδέλυγμα, γενικά η ποιότητα των Ελληνικών άρθρων είναι η χείριστη...μιλάμε για το κατακάθι των reviewers....clopy / paste από το US/UK βάζουν μία παράγραφο δική τους και παίρνουν και τα credits.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος σου φέρνει τέτοια δώρα να τον κάνω φίλο???τεσπα φίλους δεν θα βρεις τυχαίους εδώ θα σου δώσουμε τα ονόματα μας ψάξε κάνα 2 σελίδες πίσω θα τα βρεις λογικά!!!παιχνίδια που να μην είναι παιδικά είναι zombie u monster hunter 3 resident evil bayonetta 2 που θα βγει και λοιπά.Επίσης θα πάρεις το WiiU pro controller που είναι σαν του Xbox και κανει 40 ευρώ νομίζω!!!παιχνίδια must buy είναι mh3 dk cr και Zelda για μένα αλλά εγώ είμαι και λίγο περίεργος στο θέμα παιχνιδιών εμπιστευσου κάποιον άλλο

 

Αποστολή από το Xperia E με τη χρήση Insomnia App

Ευχαριστώ για τις συμβουλές. 

Δεν είναι φίλος, είναι συγγενής και το πήρε για μένα, την σύζυγο κ το βαφτιστήρι του (την κόρη μου).  :-D Το Pro Controller το έχω παραγγείλει ήδη, κ σιγά σιγά θα κάνω συλλογή από παιχνίδια. Ειμαι ακομα στο σταδιο προσαρμογής απο το Χ360.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχαα!!!Τίποτα καλά να περάσεις για μένα να αγοράσεις άμα είναι μικρή η κόρη σου Nintendo land έχω ρίξει κάτι γέλια και κάψιμο με τους φίλους μου (15 χρόνων μαντραχαλοι)δεν λέγεται!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Global Hardware by Platform Platform Weekly (change) Total

PS4 145,972 (+6%) 9,890,973

3DS 125,420 (+12%) 44,396,374

WiiU 64,260 (+12%) 6,963,280

XOne 48,259 (-4%) 5,135,596

PS3 45,320 (+1%) 83,157,400

PSV 36,168 (+13%) 8,736,236

X360 27,081 (+1%) 83,085,550

Wii 7,462 (-2%) 100,764,011

PSP 4,226 (-6%) 80,672,339

 

Μου φαίνεται εμένα ή το WiiU πάει μια χαρά ?

Η εβδομάδα μέχρι 16-8 απο το VGChartz.

Η Nintendo έχει τις 2 απο τις τρείς πρώτες θέσεις, ενω αν λάβουμε υπόψη και την αλαγή (επιτέλους) που έρχεται...

"Miyamoto says Nintendo is focused on the dedicated core fan-base rather than the casual gaming market now"

Έχω πολλά χρόνια να θυμηθώ τόσο απρόβλεπτη και σε συνεχές αλαγές (σε επίπεδο πολιτικής της κάθε εταιρίας) γενιά παιχνιδομηχανών...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Global Hardware by Platform Platform Weekly (change) Total

PS4 145,972 (+6%) 9,890,973

3DS 125,420 (+12%) 44,396,374

WiiU 64,260 (+12%) 6,963,280

XOne 48,259 (-4%) 5,135,596

PS3 45,320 (+1%) 83,157,400

PSV 36,168 (+13%) 8,736,236

X360 27,081 (+1%) 83,085,550

Wii 7,462 (-2%) 100,764,011

PSP 4,226 (-6%) 80,672,339

 

Μου φαίνεται εμένα ή το WiiU πάει μια χαρά ?

Η εβδομάδα μέχρι 16-8 απο το VGChartz.

Η Nintendo έχει τις 2 απο τις τρείς πρώτες θέσεις, ενω αν λάβουμε υπόψη και την αλαγή (επιτέλους) που έρχεται...

"Miyamoto says Nintendo is focused on the dedicated core fan-base rather than the casual gaming market now"

Έχω πολλά χρόνια να θυμηθώ τόσο απρόβλεπτη και σε συνεχές αλαγές (σε επίπεδο πολιτικής της κάθε εταιρίας) γενιά παιχνιδομηχανών...

 

'Εχει αρχίσει και παίρνει τα πάνω του το Wii U και η αλλαγή ξεκίνησε με το Mario Kart 8, εάν συνεχίσει έτσι με τα επόμενα καταπληκτικά 1st party games , τα οποία θα μας φέρει στην κονσόλα μας...θα δούμε μεγάλες ανατροπές στον χώρο!

 

Πάντως το XONE θα το φάει με τον ρυθμό που έχει ανεβάσει, είχα πει κάποτε ότι θα είναι PS4 Πρώτο με διαφορά , Wii U δεύτερο και τέταρτο με τρίτο το XONE και μερικοί έπεσαν να με φάνε....έρχεται το πλήρωμα του χρόνου όμως :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...