Προς το περιεχόμενο

Wii U Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

copy - paste ότι μου έστειλαν.

"

Καλησπέρα σας.

Δυστυχώς έχει προκύψει γενικότερο τεχνικό πρόβλημα με τους κωδικούς το οποίο και προσπαθούμε να λύσουμε άμεσα και να λάβετε τον κωδικό σας.

Λόγω των ημέρων, υπάρχει μια καθυστέρηση και ζητούμε την κατανόηση σας.

"

σχόλιο ουδέν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω των ημέρων, υπάρχει μια καθυστέρηση και ζητούμε την κατανόηση σας.

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.Λογω ημερων εννοει που ειναι κλειστοι τωρα λογω διακοπων...Απαραδεκτοι πραγματικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Global Hardware by Platform Platform Weekly <span style="font-size:9px;">(change)</span> Total</p>

<p>PS4 145,972 <span style="font-size:9px;">(+6%)</span> 9,890,973</p>

<p>3DS 125,420 <span style="font-size:9px;">(+12%)</span> 44,396,374</p>

<p><strong>WiiU</strong> <strong>64,260</strong> <strong><span style="font-size:9px;">(+12%)</span></strong> <strong>6,963,280</strong></p>

<p>XOne 48,259 <span style="font-size:9px;">(-4%)</span> 5,135,596</p>

<p>PS3 45,320 <span style="font-size:9px;">(+1%)</span> 83,157,400</p>

<p>PSV 36,168 <span style="font-size:9px;">(+13%)</span> 8,736,236</p>

<p>X360 27,081 <span style="font-size:9px;">(+1%)</span> 83,085,550</p>

<p>Wii 7,462 <span style="font-size:9px;">(-2%)</span> 100,764,011</p>

<p>PSP 4,226 <span style="font-size:9px;">(-6%)</span> 80,672,339</p>

<p> </p>

<p>Μου φαίνεται εμένα ή το WiiU πάει μια χαρά ?</p>

<p>Η εβδομάδα μέχρι 16-8 απο το VGChartz.</p>

<p>Η Nintendo έχει τις 2 απο τις τρείς πρώτες θέσεις, ενω αν λάβουμε υπόψη και την αλαγή (επιτέλους) που έρχεται...</p>

<p>"<a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.computerandvideogames.com/475384/miyamoto-explains-nintendos-renewed-passion-for-the-core/'>Miyamoto says Nintendo is focused on the <u><strong>dedicated core</strong></u> fan-base rather than the casual gaming market <u><strong>now</strong></u></a>"</p>

<p>Έχω πολλά χρόνια να θυμηθώ τόσο απρόβλεπτη και σε συνεχές αλαγές (σε επίπεδο πολιτικής της κάθε εταιρίας) γενιά παιχνιδομηχανών...</p>

 

Δώσε πόνο και το one τρίτο πάλι στην γενιά αν και το συμπαθώ παραπάνω από το αδιάφορο ps4!!!!εγώ πιστεύω ότι η νιντι θα γίνει κάποτε πάλι πρωταγωνιστής αλλά δεν ξέρω πως!!!!τα γραφικά δεν μου λένε κάτι άλλα εταιρίες που να βγάζουν κάθε είδους παιχνίδι για υην

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αν o Μiyamoto κάνει focus στους core fans όπως είπε, η nintendo θα πάει πολύ ψηλά. Φαντάσου να βγάλει καινούργιο metroid, eternal darkness κτλ. χαμός θα γίνει! Το πρόβλημα της nintendo είναι ότι έχει κάποια κολλήματα π.χ region locking, όχι τόσο ανεπτυγμένο hardware και ότι δυστυχώς ότι λόγω του wii πολλά άτομα που δεν έπαιζαν videogames το πήραν για να παίξουν wii sports, just dance κτλ. και τώρα δεν γνωρίζουν καν την ύπαρξη του wii u, αφού εξαρχής δεν ενδιαφέρονταν για το gaming :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Εχει αρχίσει και παίρνει τα πάνω του το Wii U και η αλλαγή ξεκίνησε με το Mario Kart 8, εάν συνεχίσει έτσι με τα επόμενα καταπληκτικά 1st party games , τα οποία θα μας φέρει στην κονσόλα μας...θα δούμε μεγάλες ανατροπές στον χώρο!

 

Πάντως το XONE θα το φάει με τον ρυθμό που έχει ανεβάσει, είχα πει κάποτε ότι θα είναι PS4 Πρώτο με διαφορά , Wii U δεύτερο και τέταρτο με τρίτο το XONE και μερικοί έπεσαν να με φάνε....έρχεται το πλήρωμα του χρόνου όμως :)

 

 

Είναι πολύ νωρίς ακόμα. Καμία από τις άλλες δυο δεν έχει βγάλει κάποιο system seller (αν δεν κάνω λάθος το One έχει βγάλει μόνο το Forza) σε αντίθεση με το U.

 

Αναμένουμε παιχνιδάρες στο Wii U που θα διαφοροποιούνται από τις άλλες δυο κονσόλες. Βασικά θέλουμε όλα τα κλασσικά franchises!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Και έτσι ξεκίνησε ..."

Νέο σλόγκαν για την Ninty και μια σελίδα γεμάτη διασκέδαση (αυτό που το gaming ίσως θα έπρεπε είναι πραγματικά).

Wii U: THE TIME IS NOW

http://www.wiiu.co.uk/

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ελπίζω τώρα που η Retro τελείωσε με το DK, τα μαστίγια να βαράνε αλύπητα καθημερινά για το επόμενο Metroid.

 

Είπαν ότι πρέπει να περιμένουμε και δυο μάλιστα... Ένα στο κλασικό στυλ του Super Metroid (side scroller στο 3ds προφανώς) και ένα στα πρότυπα του Prime στο WiiU. 

 

 

Εν το μεταξύ ακόμα περιμένουμε το Metroid Zero Mission στο Ευρωπαικό και Αμερικάνικο VC. Ιαπωνία έχει κυκλοφορήσει από τον Ιούνιο, μα τι στο καλό κάνουν ακόμα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ειχα πει καποια στιγμη πριν καποιους μηνες οτι ιδανικο θα ηταν να μας δωσουν ενα 2D classic metroid στο 3ds (και ας ειναι και remake του Super Metroid στην ιδια φαση που ηταν το Zero Mission για το πρωτο) και ενα full experience στο WiiU με τις δυνατοτητες του pad να δινουν και να παιρνουν αλλα το θεωρουσα πρακτικα αδυνατο. Τωρα εχω βασιμες ελπιδες οτι πραγματι μπορει να παρουμε κατι τετοιο. Θα χεσω στα βρακια μου αν ισχυει κατι τετοιο παντως.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα

 

Σε προηγούμενο post μου είχα ρωτήσει για κάποιες προσφορές για το wii u και ποια ήταν η πιο συμφέρουσα. Έψαξα λίγο και βρήκα από amazon.de την παρακάτω προσφορά

http://www.amazon.de/gp/product/B00EUE9TLS/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

(ενδιαφέρομαι για την κονσόλα με το συγκεκριμένο παιχνίδι)

κατά πόσο αξίζει , πιστεύετε θα έχω πρόβλημα μετά επειδή θα είναι από Γερμανία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ανησυχείς δεν θα έχεις κανέναν πρόβλημα με την κονσόλα. Επίσης, μία άλλη προσφορά που έχω δει είναι στο amazon Italy 190€ το basic μαζί με nintendoland, wiimote και wii party u. Πάντως για το limited edition Zelda αν σου βγαίνει μαζί με τα μεταφορικά στα 270€ είναι πολύ καλή προσφορά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ για την απαντηση! θα ριξω μια ματια και στην προσφορα που λες αν και με ενδιαφερει περισσοτερο η κονσολα με το συγκεκριμενο παιχνιδι. ναι αν μπορεσω εστω και 20 - 30€ να γλυτωσω γιατι οχι (απο 299€ που το βρισκω εδω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μόλις άρχισα Monster hunter 3 δεν ασχολήθηκα καθόλου γτ θα έφευγα ήθελε κάτι κρέας από κατι δεινόσαυρους και δεν βγάζανε!!!θα αφιερώσω χρόνο σμρ αύριο άλλα γτ δεν βγάζανε κρέας :ρ :ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...