Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παρακαλειται οποιος δεν εχει την κονσολα να μην φερει ξερη αποψη ...καλυτερα τουλαχιστον να την βασιζει και σε κατι κιολας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παρακαλειται οποιος δεν εχει την κονσολα να μην φερει ξερη αποψη ...καλυτερα τουλαχιστον να την βασιζει και σε κατι κιολας...

Να συμπληρωσω εγω που την εχω τι εχω στη κατοχη μου

Παιχνίδια παντος γουστου

COD (ηταν σε bundle των 169 ευρω), LBP  (απο τα καλυτερα handheld παιχνιδια), AC3 (απογοητευση κατ εμε), NFS-MW (αδιαφορο αλλα ραλακι), FIFA 13 το καλυτερο ποδοσφαιρακι για handheld ever

Θες και απο PSN plus? Uncharted GA, gravity rush, MGS HD, Mortal Kombat, Rayman Origins, Limbo. Sine Mora Εξαιρετικα ολα το καθενα για το ειδος τους

Και εχει ακομη φλιπερακια, και κατι διαφορες μικροβλακειες στυλ IOS - android απλα να περναει η ωρα.

και μερικα αλλα πολυ καλα ειναι το Allstars Battle Royal, το φανταστικο Sly Cooper (under-rated κατα τη γνωμη μου) Soul Sacrifice, Persona Golden, F1, MLB και πολλα ακομη που βαριεμαι να γραφω.

 

Πρέπει να έχω πιστωτική για να αγοράσω (δεν έχω ούτε έχω σκοπό να βγάλω).Με το plus τι γίνεται ακριβώς?Δίνω κάποια συνδρομή?Κ μετά τι?έχω τζάμπα παιχνίδια?Συγγνώμη για τον καταιγισμό απλά είμαι ψηλοάσχετος αλλά ενδιαφέρομαι αρκετά..

Πιστωτικη δε χρειαζεται. Αγοραζεις το plus με 50 ευρω (δεν ξερω αν υπάρχει καπου σε προσφορα - εγω το ειχα παρει 37,5) και έχεις δωρεαν αμεσως το gravity Rush + Uncharted GA και απο κει και περα οτι αλλο τιτλο δινει καθε μηνα. Συνήθως δίνει εναν μεγαλο και εναν μικρό τίτλο. Αυτο το μηνα εχει το rayman origins.

To plus των 50 ισχυει για ενα χρόνο. μετα αν δεν ανανεωσεις δεν μπορεις να παιξεις ξανα αυτα που κατεβασες. αν ανανεωσεις οποιαδηποτε στιγμη ξαναπαιζεις οτι ειχες αγορασει με το Plus. Υπαρχει και plus 3μηνη με 14 νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όλοι εσείς που λέτε πως έχει παιχνίδια το Vita είστε ευχαριστημένοι για το πως έχει τώρα? Εγώ έχω στην κατοχή μου την κονσόλα και έχω απογοητευτεί από τους τίτλους που βγαίνουν. Δεν λέω έχει καλούς τίτλους αλλά οι περισσότεροι μπορούν να παιχτούν και σε οικιακή κονσολα. Αυτό και μόνο με αποτρέπει κατευθείαν από την ενασχόληση αυτών στο Vita.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι. Σε home console δε μπορω να παιξω ξυλο, πλατφορμ scroll shoot και γενικοτερα arcade παλαιου τυπου.

Και το 85% των τιτλων παντα υπηρχαν και στη home και στην handheld οπως συνεβαινε και στο psp. (αν εξαιρεσεις τα jrpg που απο μονα τους ειναι αλλη κατηγορια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όλοι εσείς που λέτε πως έχει παιχνίδια το Vita είστε ευχαριστημένοι για το πως έχει τώρα? Εγώ έχω στην κατοχή μου την κονσόλα και έχω απογοητευτεί από τους τίτλους που βγαίνουν. Δεν λέω έχει καλούς τίτλους αλλά οι περισσότεροι μπορούν να παιχτούν και σε οικιακή κονσολα. Αυτό και μόνο με αποτρέπει κατευθείαν από την ενασχόληση αυτών στο Vita.

Σκεψου ομως οτι καποιος δεν εχει home console οποτε μια χαρα θα ειναι και με το vita.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι. Σε home console δε μπορω να παιξω ξυλο, πλατφορμ scroll shoot και γενικοτερα arcade παλαιου τυπου.

Και το 85% των τιτλων παντα υπηρχαν και στη home και στην handheld οπως συνεβαινε και στο psp. (αν εξαιρεσεις τα jrpg που απο μονα τους ειναι αλλη κατηγορια)

 

Το PSP ομως ειχε και δικα του παιχνιδια ή εστω remakes παλιων παιχνιδιων τα οποια θεωρουνται δικα του και επισης ηταν και hacked. Το  vita ναι σαφως και ειναι νωρις ακομα αλλα δεν φαινεται να το πηγαινει στην ιδια κατευθυνση. Προς το παρον δεν δειχνει κατι το θετικο για το μελλον του. Το εχουμε ξανασυζητησει οτι εμεις ειμαστε αρπαγμενοι στον εγκεφαλο, δεν ειμαστε οι περισσοτεροι αλλα ουτε και οι λογικοτεροι αγοραστες εκει εξω. Αν καποιος εχει δυνατοτητα να παρει το Χ παιχνιδι στην home κονσολα του στα 10 ευρω και το ιδιο παιχνιδι στο vita για 20-30 ευρω θα το παρει στην home console ΟΤΙ και να ειναι το παιχνιδι.

 

Θελω να πω οτι και εγω εχω διαφορα ειδη που προτιμω να τα παιζω στην φορητη μου παρα στην τηλεοραση μου αλλα δεν θα το κανω αν η εμπειρια ειναι υποδεεστερη και ειδικα οταν ειναι αδικαιολογητα υποδεεστερη (strangers wrath, Ninja gaiden sigma σαν παραδειγμα). 

 

Σκεψου ομως οτι καποιος δεν εχει home console οποτε μια χαρα θα ειναι και με το vita.

 

Οποιος δεν εχει home console θα παει και θα παρει home console, οχι vita που θα του κοστισει πολλαπλασια για τη μιση εμπειρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος δεν εχει home console θα παει και θα παρει home console, οχι vita που θα του κοστισει πολλαπλασια για τη μιση εμπειρια. 

Για να μην εχει παρει κονσολα και για να ψαχνετε ετσι ωστε να αγορασει φορητο ισως να τον βολευει περισσοτερο, ισως να μην ειναι πολλες ωρες σπιτι για να παιξει και κανει ταξιδια και εγω δεν ξερω τι αλλο.Πιο ειναι το προβλημα σας σε αυτο το πραγμα?

Οπως και ναχει το vita πλεον εχει μια καποια βιβλιοθηκη (σε καμια περιπτωση σαν του 3DS αλλα οχι και οπως στο wiiU που εχουν βγει μετρημενοι τιτλοι στα δαχτυλα του ενως χεριου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όλοι εσείς που λέτε πως έχει παιχνίδια το Vita είστε ευχαριστημένοι για το πως έχει τώρα? Εγώ έχω στην κατοχή μου την κονσόλα και έχω απογοητευτεί από τους τίτλους που βγαίνουν. Δεν λέω έχει καλούς τίτλους αλλά οι περισσότεροι μπορούν να παιχτούν και σε οικιακή κονσολα. Αυτό και μόνο με αποτρέπει κατευθείαν από την ενασχόληση αυτών στο Vita.

ναι συμφωνω μαζι σου και γενικα ξερω για σενα με βαση τις συζητησεις οτι εχεις αρκετες κονσολες , αλλα ενας που θα μπει και θα πει "παιδια καλο το βιτα?" και θα πεταχτει ενας αλλος και θα πει "φιλε χαλια, μην το παρεις, δεν εχει τπτ" , ενω εχει παιχνιδια για εναν μεσο gamer και το ξερεις, ε τοτε θα το γραψω αυτο που προειπα..Γιατι αυτς που ρωτησε προφανως δεν θα χει καποια απο τις μεγαλες κονσολες και ισως να μην εχει πσ3. και μπορει να μην γουσταρει να παιζει μαριο ρε παιδι μου κλπ κλπ. τσαμπα δυσφημιση...βαρεθηκα να διαβαζω οτι δεν εχει παιχνιδια...μια χαρα εχει για αυτο που ειναι και φυσικα για τις τιμες που τα αγορασαμε....Naruto φιλικα παντα ...

 

PS: Naruto<-- την γνωστη σειρα ... μας εχουν σπασει το δεξι...γμτ ολο οτι να ναι βαζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικη τιμη για το PSV + FIFA13 + Motorstorm RC + 30dayPlus

http://www.plaisio.gr/games/ps-vita/ps-vita-konsola/Sony-PS-Vita-WiFi-Fifa-13-Motorstorm-RC-Ps-Plus-30-Days.htm

Κοιτα να δεις, και πριν λιγο κοιταζα κανα καλο bundleακι και σε τιμη τιμη βρισκοντε γιατι σκεφτομε να το ξανααποκτησω το φορητο (οχι αμεσα ομως).Πολυ καλη προσφορα, μαζι με αυτο ομως χρειαζετε και αγορα μιας καρτας μνημης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι συμφωνω μαζι σου και γενικα ξερω για σενα με βαση τις συζητησεις οτι εχεις αρκετες κονσολες , αλλα ενας που θα μπει και θα πει "παιδια καλο το βιτα?" και θα πεταχτει ενας αλλος και θα πει "φιλε χαλια, μην το παρεις, δεν εχει τπτ" , ενω εχει παιχνιδια για εναν μεσο gamer και το ξερεις, ε τοτε θα το γραψω αυτο που προειπα..Γιατι αυτς που ρωτησε προφανως δεν θα χει καποια απο τις μεγαλες κονσολες και ισως να μην εχει πσ3. και μπορει να μην γουσταρει να παιζει μαριο ρε παιδι μου κλπ κλπ. τσαμπα δυσφημιση...βαρεθηκα να διαβαζω οτι δεν εχει παιχνιδια...μια χαρα εχει για αυτο που ειναι και φυσικα για τις τιμες που τα αγορασαμε....Naruto φιλικα παντα ...

 

PS: Naruto<-- την γνωστη σειρα ... μας εχουν σπασει το δεξι...γμτ ολο οτι να ναι βαζει...

 

Δεν έχω πολλές κονσόλες :P. Μόνο PS3, PS2 και Vita έχω :P. Αλλά δεν θα πρότεινα σε κάποιον που δεν έχει PS3 να αγοράσει.

Για να μην εχει παρει κονσολα και για να ψαχνετε ετσι ωστε να αγορασει φορητο ισως να τον βολευει περισσοτερο, ισως να μην ειναι πολλες ωρες σπιτι για να παιξει και κανει ταξιδια και εγω δεν ξερω τι αλλο.Πιο ειναι το προβλημα σας σε αυτο το πραγμα?

Οπως και ναχει το vita πλεον εχει μια καποια βιβλιοθηκη (σε καμια περιπτωση σαν του 3DS αλλα οχι και οπως στο wiiU που εχουν βγει μετρημενοι τιτλοι στα δαχτυλα του ενως χεριου).

 

Σκέψου όμως ότι αυτά τα άτομα που λες αποτελούν την μειονότητα και λίγοι βρίσκονται σε τέτοια κατάσταση. Καλώς ή κακώς ο περισσότερος κόσμος ασχολείται με το home gaming σε κονσόλα ή PC επομένως όταν παίρνεις φορητό συνήθως αναζητάς άλλες εμπειρίες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν σπάσει το Psvita δεν το αγοράζω, όσο καλά παιχνίδια και αν βγουν, είδα και απο το 3ds χα'ίρι που έχουν βγει 92183923 παιχνίδια που θέλω και δεν έχω μια να τα αγοράσω.δύσκολες εποχές πλέον, μακάρι να ανακοινώσουν παιχνιδάρες για το vita αλλα τώρα θα έχει να κοντράρει εκτός απο τα Psp-3ds-ds και τα Ps4-xbox one και το ανερχόμενο wii u (price drop+sales) για την τσέπη του gamer καταναλωτή ενώ πριν είχε απλά τα πρώτα φορητά να ανταγωνιστεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ας πούμε με τις 30 μέρες στο plus,σημαίνει ότι για 30 μέρες θα μπορώ να κατεβάζω με τις εκπτώσεις και τα τζάμπα παιχνίδια.Σωστά? Όταν  περάσουν οι 30 μέρες θα πρέπει να ανανεώσω το Plus για να συνεχίσω να έχω όποια παιχνίδια κατέβασα με το Plus?Και επίσης αυτές οι ενέργειες(κατέβασμα παιχνιδιών,είτε τζάμπα, είτε με έκπτωση) δεν πρέπει να γίνονται online? Αλλιώς πως?Πάω σε ένα μαγαζί και λέω έχω plus θέλω το τάδε game οπότε κάντε μου έκπτωση?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κατεβαζεις ονλαιν. πρεπει να ειναι συνδεδεμενο με wifi στο ρουτερ η με PS3 αν εχεις

Μετα  το τελος των 30 ημερων πρεπει να ανανεωσεις την συνδρομη. Αν δεν την ανανεωσεις την 31η,32η κτλπ μερα, μπορεις ανα πασα στιγμη στο μελλον και τοτε ξαναενεργοποιουνται οσα εχεις κατεβασει (τα δωρεαν)

Αυτα με την εκπτωση παραμενουν κανονικα (αλλα μη φανταστεις φοβερες εκπτωσεις - ειναι 1-2-3 ευρω στα περισσοτερα.αντε σε μερικα να παει 10)

Τα παιχνιδια μπορεις φυσικα να τα παιξεις και offline ολο το διαστημα που εισαι PSPlus. Δεν χρειαζεται να ειναι η κονσολα always online. Μονο για να τα κατεβαζεις πρεπει νασαι online. Αλλιως και τα retail (αυτα που αγοραζεις απο μαγαζι offline τα παιζεις και αυτα)

Επομενως δεν πας σε κανενα μαγαζι, ολα γινονται απο το PSN store online

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...