Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Sony details PlayStation Plus for Vita – Uncharted and Gravity Rush free at launch next week

Announced in a press release, PS Plus for Vita kicks off on November 21 for European players and will come at no extra cost for existing members. Sony promises four Vita games will be made available for free each month, starting with Uncharted: Golden Abyss, Gravity Rush, Tales From Space: Mutant Blobs Attack and Chronovolt.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλη περιπτωση αν ειναι ετσι. Αποκτας 4 παιχνιδια + ολα τα προταιρητματα του PS+ με 50 ευρω για ολο το χρονο. Το προβλημα ειναι αν τρεχεις καποιο emulation (οπως εγω) με το PSvita και δεν παιζει να το χασω για να αποκτησω προσβαση στο PS+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επιτέλους βλέπουμε φως στον ορίζοντα! Μπράβο ρε Sony!

 

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά αν έχεις συνδρομή plus στο psn account σου στο ps3 θα έχεις και στο vita?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά αν έχεις συνδρομή plus στο psn account σου στο ps3 θα έχεις και στο vita?

 

Nαι.

Xωρις επιπλεον χρεωση.

 

Το plus ετσι και αλλιως σπερνει,αλλα τωρα που μπηκε και το vita στο παιχνιδι,με εχει ενθουσιασει ακομα περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα με τις κάρτες παραμένει βέβαια. Δεν θα μπορείς να έχεις πολλά παιχνίδια. Να που η Sony θα "αναγκάσει" τους αγοραστές να πάρουν περισσότερες κάρτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να εχεις παιχνιδια αλλα οχι μεσα στην καρτα(εφοσον γεμισει),γιατι και να τα διαγραψεις παλι θα ειναι διαθεσιμα για κατεβασμα,οσο θα εισαι συνδρομητης.

Σιγουρα παντως η 8αρα που εχω δεν φτανει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να εχεις παιχνιδια αλλα οχι μεσα στην καρτα(εφοσον γεμισει),γιατι και να τα διαγραψεις παλι θα ειναι διαθεσιμα για κατεβασμα,οσο θα εισαι συνδρομητης.

Σιγουρα παντως η 8αρα που εχω δεν φτανει...

 

Τι μέγιστη βλακεία αυτό με τις κάρτες που έχει κάνει...; Πφφφ...τσαντίζομαι.

 

PDS13 το plus κοστίζει 50 ευρώ τους 12 μήνες και προσφέρει πόσα παιχνίδια σε αυτό το διάστημα; (εννοώ για PS3)

Και ταυτόχρονα μπορείς να παίξεις καινούρια παιχνίδια στο Vita με την ίδια συνδρομή;

 

Καλή κίνηση. Ενδιαφέρουσα. Αναπόφευκτη βέβαια.

Καθώς το τελευταίο διάστημα έχω αρχίσει να σκέφτομαι πως η Sony θα χρησιμοποιήσει το Vita ως απάντηση στο Wii U Gamepad.

Δηλαδή θα σου λέει ότι κάνει το Wii U, πάνω κάτω εντάξει, θα το κάνει και το Vita. Βέβαια δε ξέρω αν μπορείς να παίξεις remotely στο Vita με ασύρματο στριμάρισμα, όπως θα συνεχίζεις το παιχνίδι σου στο Wii U από την οθόνη της τηλεόρασης στο Wii U Gamepad.

 

Αλλά θα μπορείς να το χρησιμοποιείς για touch εντολές κτλ. Πιστεύω αυτό είναι μονόδρομος να το κάνουν για να αντιμετωπίσουν την κίνηση της Nintendo με το Wii U. Εξάλλου και η MS προωθεί κάτι ανάλογο με το Xbox SmartGlass (πολύ γαμάτο όνομα χαχά).

 

Το θέμα είναι πως το Vita πρέπει να το πληρώσεις έξτρα από το PS3. (ή μελλοντικά το PS4)

Εκεί είναι το μειονέκτημα. Να πείτε στη Sony να δίνει το Vita bundle με το PS3. :P

Καθώς φαίνεται πάμε σίγουρα για 2014 launch του PS4. Μη πω και 2015 - ακούγεται τραβηγμένο το ξέρω.

 

Αυτό που πρέπει πάντως να κάνει η Sony, είναι να βρει ένα τρόπο να μπορείς να μετατρέψει κάποιος την UMD συλλογή του από παιχνίδια σε digital και να μπορεί να κατεβάσει αυτά τα παιχνίδια του PSP στο Vita. Π.χ. εγώ έχω 6 παιχνίδια τώρα για το PSP, αλλά αν ποτέ έπεφτε στο χέρι μου Vita, είναι τόσο σπαστικό που δε θα μπορώ να τα τρέξω στο Vita. Ενώ τεχνικά γίνεται...

 

Πονεμένη ιστορία το BC για τη Sony...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μέγιστη βλακεία αυτό με τις κάρτες που έχει κάνει...; Πφφφ...τσαντίζομαι.

 

PDS13 το plus κοστίζει 50 ευρώ τους 12 μήνες και προσφέρει πόσα παιχνίδια σε αυτό το διάστημα; (εννοώ για PS3)

Και ταυτόχρονα μπορείς να παίξεις καινούρια παιχνίδια στο Vita με την ίδια συνδρομή;

 

Βλακεια αυτο με τις καρτες,αλλα και να σου ειχε ενσωματωμενα gb ,παλι θα χρειαζοσουν για το plus περισσοτερα.

 

50e για 12 μηνες.(φωναζα για την προσφορα σεπτεμβριου στα 37 ,αλλα δεν με ακουγατε :P)

Tα παιχνιδια ειναι 10(αλλες φορες 11) day οne για το ps3 και 4 για το vita.

Για το ps3 βγαινουν περιπου 45 παιχνιδια στο διαστημα που θα εισαι συνδρομητης(χρονου).

Τωρα που μπηκε και το vita στο παιχνιδι δεν ξερω ποσα θα δινει τον μηνα επιπλεον,αλλα συνολικα θα ξεπερνουν σιγουρα τα 55 παιχνιδια τον χρονο.

Nαι με την ιδια συνδρομη εχεις plus και στο vita.

Δεν απλα ενδιαφερουσα η κινηση.. :P

To plus το αποθεωναν σε φορουμς του εξωτερικου πριν μπει το vita στο παιχνιδι.Απο χθες γινεται χαμος απο θετικα σχολια.

 

 

ΥΓ.Ηδη στο lbp2 υπαρχει αλληλεπιδραση με το vita.Δεν ξερω αν μπορει να γινει μονο με streaming.Προς το παρον δεν εχει γινει στην πραξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα δεν είναι ότι δεν βάλαν αρχικά ενσωματωμένα GB στην κονσόλα αλλά ότι η Sony επιτρέπει την χρήση μόνο δικών της πανάκριβων καρτων. Ενώ θα μπορούσε κάλλιστα να χρησιμοποιήσει τις SD cards.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως αυτό με τις κάρτες μνήμης είναι απαράδεκτο.

Και οτι απο accessories δεν είχε απολύτως τίποτα μέσα, ειδικά οταν το PSP είχε ένα κάρο πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλακεια αυτο με τις καρτες,αλλα και να σου ειχε ενσωματωμενα gb ,παλι θα χρειαζοσουν για το plus περισσοτερα.

 

50e για 12 μηνες.(φωναζα για την προσφορα σεπτεμβριου στα 37 ,αλλα δεν με ακουγατε :P)

Tα παιχνιδια ειναι 10(αλλες φορες 11) day οne για το ps3 και 4 για το vita.

Για το ps3 βγαινουν περιπου 45 παιχνιδια στο διαστημα που θα εισαι συνδρομητης(χρονου).

Τωρα που μπηκε και το vita στο παιχνιδι δεν ξερω ποσα θα δινει τον μηνα επιπλεον,αλλα συνολικα θα ξεπερνουν σιγουρα τα 55 παιχνιδια τον χρονο.

Nαι με την ιδια συνδρομη εχεις plus και στο vita.

Δεν απλα ενδιαφερουσα η κινηση.. :P

To plus το αποθεωναν σε φορουμς του εξωτερικου πριν μπει το vita στο παιχνιδι.Απο χθες γινεται χαμος απο θετικα σχολια.

 

 

ΥΓ.Ηδη στο lbp2 υπαρχει αλληλεπιδραση με το vita.Δεν ξερω αν μπορει να γινει μονο με streaming.Προς το παρον δεν εχει γινει στην πραξη.

 

Και στο τέλος του χρόνου, αν σταματήσεις τη συνδρομή, "χάνονται" τα παιχνίδια?

Εννοώ π.χ. στο ps3 τα έχεις κατεβασμένα σε digital μορφή. Lock-άρουν π.χ.? Και σου λέει μπορείς να τα ξαναπαίξεις, αν συνεχίσεις να είσαι συνδρομητής. 'Η σβήνονται κιόλας?

Π.χ. αν εμένα τελειώσει η συνδρομή μου το Δεκέμβριο και θέλω να ανανεώσω πάλι το Μάρτιο, στο ενδιάμεσο θα έχω τα παιχνίδια κατεβασμένα στο σκληρό δίσκο αλλά κλειδωμένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο τέλος του χρόνου, αν σταματήσεις τη συνδρομή, "χάνονται" τα παιχνίδια?

Εννοώ π.χ. στο ps3 τα έχεις κατεβασμένα σε digital μορφή. Lock-άρουν π.χ.? Και σου λέει μπορείς να τα ξαναπαίξεις, αν συνεχίσεις να είσαι συνδρομητής. 'Η σβήνονται κιόλας?

Π.χ. αν εμένα τελειώσει η συνδρομή μου το Δεκέμβριο και θέλω να ανανεώσω πάλι το Μάρτιο, στο ενδιάμεσο θα έχω τα παιχνίδια κατεβασμένα στο σκληρό δίσκο αλλά κλειδωμένα?

 

Δεν σβηνονται.Μενουν στον σκληρο ναι,αλλα δεν μπορεις να τα παιξεις,ειναι κλειδωμενα..

Αν ξανακανεις εστω μια τριμηνη θα μπορεις να τα παιξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...