Προς το περιεχόμενο

Οδηγός για να φλασάρετε το PS3 σας με CFW 3.55 (Βήμα - Βήμα)


karubas13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 304
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πραγματικα δεν νομιζω να υπαρχει ατομο που να ελπιζει σε νεο cfw..

φιλε μου αν σε ενδιαφερει να παζεις online εννοειται.

αν οχι,οπως νομιζεις πραξε:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ που έχω μείνει ακόμα στην v.4.0 γίνεται τίποτα ή

να κάνω την αναβάθμιση κ να μην περιμένω άδικα??

 

καντην δεν υπαρχει λογος να καθεσαι στη 4.0

οπως ειπε κι ο Χρηστος θολο το τοπιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το 3.71 μπορει να γινει κατι? :P

 

Εξαρτάται την κονσόλα σου. Ρε παιδιά κάνετε συνέχεια τις ίδιες ερωτήσεις. Ρίξτε μια ματιά στις 2 τελευταίες σελίδες πριν ποστάρετε ή κάντε ένα search στο topic. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται την κονσόλα σου. Ρε παιδιά κάνετε συνέχεια τις ίδιες ερωτήσεις. Ρίξτε μια ματιά στις 2 τελευταίες σελίδες πριν ποστάρετε ή κάντε ένα search στο topic. :rolleyes:

σορρυ :rolleyes: τις διαβασα αλλα δεν καταλαβα τιποτα :cry: εχω το σλιμ 160gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ :rolleyes: τις διαβασα αλλα δεν καταλαβα τιποτα :cry: εχω το σλιμ 160gb

 

Όσοι έχουν firmware 3.56 και πανω το μονο που μπορει να γίνει ειναι downgrade σε 3.55 με το E3 flasher η το ProGskeet αλλα υπο προυποθεσεις:

Δηλαδη να εχουν αγορασει τη κονσολα με μαμισιο firmware 3.50 και κατω.

Οι κονσολες με firmware 3.50 και κατω τη στιγμη της αγορας τους ειναι

όλες οι FAT κονσολες,

όλες οι slim 120GB και 250GB

και απο τις υπολοιπες σλιμ (160GB η 320GB) μονο οσες στο κάτω μέρος της κονσολας αναγράφεται date code 9A,9B,9C,9D, 0A,0B,0C,0D (είναι δηλαδη όσες κατασκευαστηκαν έως και το τέλος του 2010).

Οι νεώτερες απο αυτές με date code που ξεκιναει απο 1 ή 2 (κατασκευάστηκαν το 2011 η 2012) δεν γίνονται τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχουν firmware 3.56 και πανω το μονο που μπορει να γίνει ειναι downgrade σε 3.55 με το E3 flasher η το ProGskeet αλλα υπο προυποθεσεις:

Δηλαδη να εχουν αγορασει τη κονσολα με μαμισιο firmware 3.50 και κατω.

Οι κονσολες με firmware 3.50 και κατω τη στιγμη της αγορας τους ειναι

όλες οι FAT κονσολες,

όλες οι slim 120GB και 250GB

και απο τις υπολοιπες σλιμ (160GB η 320GB) μονο οσες στο κάτω μέρος της κονσολας αναγράφεται date code 9A,9B,9C,9D, 0A,0B,0C,0D (είναι δηλαδη όσες κατασκευαστηκαν έως και το τέλος του 2010).

Οι νεώτερες απο αυτές με date code που ξεκιναει απο 1 ή 2 (κατασκευάστηκαν το 2011 η 2012) δεν γίνονται τιποτα

 

ευχαριστω πολυ..εμενα λεει 0c αρα 8α γινετε..σορρυ για το πρηξιμο αλλα θελω να ρωτησω κατι ακομα.αν το φλασαρω,θα μπορω μετα να το ξεφλασαρω ή αυτο ηταν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 0C ερχοντουσαν με στοκ firmware 3.40 αρα το δικο σου γινεται downgrade σε 3.55, αλλα θελει εμπειρα χέρια και γνωση των firmware και ο καλυτερος τροπος ειναι το Ε3 flasher το οποιο κοστιζει περι τα 80 ευρω να το αγορασεις. Εκτος αν βρεις καποιον να στο κανει πιο φθηνα

Απ τη στιγμη που εισαι σε 3.55 κανεις οτι θες και πας οπου θες που σημαινει πως γυρνας οτι ωρα θες σε official firmware. Υποψιν πως αν εισαι σε 3.55 δεν θα εχεις PSN και θα παιζεις τα παιχνίδια που βγηκαν χοντρικα μεχρι Ιουλ - Αυγ 2011 + Uncharted 3 + FIFA 12 + BF3.

Απο τα πιο νεα δε θα μπορεις να παιξεις τιποτα εκτος αν προμηθευτεις το TrueBlue το οποιο με τη σειρα του κοστιζει περιπου 60Euro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

δες πιο πανω τι γραφω για τα date codes. Αν εμπιπτεις σε καποια απο αυτες τις κατηγοριες μπορεις να κανεις downgrade σε 3.55 και μετα jailbreak Αλλιως οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...