Προς το περιεχόμενο

Η πιο κουφή ατάκα στο facebook


sarantatessera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Studied at Miscatonic University"

 

Πω πω ρε συ Τούφα και σε είχα συμπαθήσει. Τι μανία είναι αυτή με το πραγματικό όνομα και φωτό στο fb?

Έλα, πες το, σε πληρώνει η MI6, ε; Θα 'λεγα η CIA αλλά είπα να παίξει localization. :D

Καλό είναι να σκεφτόμαστε λίγο το αυτοφακέλωμα μας, πέρα από την πλάκα.

Και να καταλαβαίνουμε ότι τα privacy settings δεν ισχύουν για όλους.

 

Κατά τ' άλλα συμφωνώ με akpe.

 

Επίσης Ντινάρας.11 epic!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 346
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

"Studied at Miscatonic University"

 

Πω πω ρε συ Τούφα και σε είχα συμπαθήσει. Τι μανία είναι αυτή με το πραγματικό όνομα και φωτό στο fb?

Έλα, πες το, σε πληρώνει η MI6, ε; Θα 'λεγα η CIA αλλά είπα να παίξει localization. :D

Καλό είναι να σκεφτόμαστε λίγο το αυτοφακέλωμα μας, πέρα από την πλάκα.

Και να καταλαβαίνουμε ότι τα privacy settings δεν ισχύουν για όλους.

 

Κατά τ' άλλα συμφωνώ με akpe.

 

Επίσης Ντινάρας.11 epic!!!!!!

If you are not part of the solution, you are part of the problem

Άμα δεν μπορεί κάποιος να μάθει να προστατευτεί στο net τι να πω. Ευτυχώς ισχύει και εκεί το survival of the fittest...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να έχω κάνει καποια ρύθμιση, στο wall μου εμφανιζει τα ποστς,τις φωτό,τα τραγουδια,οτι τελοσπάντων ανεβάζουν οι φίλοι, με τους οποίους εχω επαφή.

 

Με τον όρο επαφή εννοώ,αυτους που θα μπω να δω μια φωτό τους,να κανω ένα κομμεντ κτλ.

 

Δε μου εμφανίζει δηλαδή τα πάντα απ'τους 140 φιλους μου.(καλύτερα κιόλα!)

 

Ενημερωτικά και μόνο, υπάρχει λύση, για να βλέπεις τις δημισιεύσεις, από όλους τους φίλους.

 

 

Ακομα να ακουσω 1 λογο για να μην βαλεις κανονικο ονομα παντως. Λογο που να στεκει, οχι ακυρο.

 

Κάποτε, πήρε το αυτί μου, πως αν αγοραστεί το fb από κάποιον κροίσο, τότε θα έχει στην διάθεση του, όλα τα δεδομένα, και το ελευθέρας, να τα κάνει ότι θέλει (το τελευταίο, με κάθε επιφύλαξη)!!!!

Επίσης και κάποιες διαφημίσεις που δείχνει, δεν είναι τυχαίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά και μόνο, υπάρχει λύση, για να βλέπεις τις δημισιεύσεις, από όλους τους φίλους.

 

 

 

 

Κάποτε, πήρε το αυτί μου, πως αν αγοραστεί το fb από κάποιον κροίσο, τότε θα έχει στην διάθεση του, όλα τα δεδομένα, και το ελευθέρας, να τα κάνει ότι θέλει (το τελευταίο, με κάθε επιφύλαξη)!!!!

Επίσης και κάποιες διαφημίσεις που δείχνει, δεν είναι τυχαίες.

Cookies υπάρχουν απο το 95 που μπήκα στο ΝΕΤ πρώτη φορά. Δεν είναι εφεύρεση του Facebook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cookies υπάρχουν απο το 95 που μπήκα στο ΝΕΤ πρώτη φορά. Δεν είναι εφεύρεση του Facebook.

 

Μα το incognito mode, κάνει αυτό ακριβώς. Δεν κρατάει cookies. Παρόλ' αυτά οι διαφημίσεις, έχουν σχέση με τα στοιχεία. Καμιά καλύτερη απάντηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω, παραπονιεσαι επειδή το facebook σου βγάζει διαφήμιση για αυτά που έχεις γράψει ΕΣΥ? Στο site τους...

 

Το θα άλλο θα σκεφτούν οι σαταναδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι εγώ, αυτοπροσώπως, αλλά το nickname μου. ^_^

Αν κάποια στιγμή, το fb, αλλάξει χέρια, πόσο σίγουρος είσαι πως τα στοιχεία του/σου δεν θα διοχετευτούν κάπου αλλού, χωρίς την συγκατάθεσή σου;

 

 

Και κάτι ακόμη, που ξέχασα να γράψω, και ακυρώνει τα cookies, είναι πως οι διαφημίσεις παραμένουν ίδιες, απ' όποιο pc κι αν συνδεθώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι εγώ, αυτοπροσώπως, αλλά το nickname μου. ^_^

Αν κάποια στιγμή, το fb, αλλάξει χέρια, πόσο σίγουρος είσαι πως τα στοιχεία του/σου δεν θα διοχετευτούν κάπου αλλού, χωρίς την συγκατάθεσή σου;

 

 

Και κάτι ακόμη, που ξέχασα να γράψω, και ακυρώνει τα cookies, είναι πως οι διαφημίσεις παραμένουν ίδιες, απ' όποιο pc κι αν συνδεθώ.

 

Το ψεύτικο όνομα θα σε προστατέψει απο την κατευθηνομενη διαφήμιση?

Άμα ποτέ αλλάξει χέρια το συζητάμε και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αλήθεια, η διαφήμιση είναι το τελευταίο που με απασχολεί. Αλλά όσο να 'ναι, θεωρώ καλύτερο για την Χ εταιρεία, να έχει στοιχεία κάποιου εικονικού προσώπου, παρά πραγματικού, εφόσον δεν έχει ζητήσει πρώτα την συγκατάθεσή του.

 

Για το άλλο συμφωνώ, αρκεί να μην είναι πολύ αργά.

 

Και κάτι ακόμη, αν διαγράψει κάποιος το profil του, τα στοιχεία παραμένουν. Επίσης με κάθε επιφύλαξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αλήθεια, η διαφήμιση είναι το τελευταίο που με απασχολεί. Αλλά όσο να 'ναι, θεωρώ καλύτερο για την Χ εταιρεία, να έχει στοιχεία κάποιου εικονικού προσώπου, παρά πραγματικού, εφόσον δεν έχει ζητήσει πρώτα την συγκατάθεσή του.

 

Για το άλλο συμφωνώ, αρκεί να μην είναι πολύ αργά.

 

Και κάτι ακόμη, αν διαγράψει κάποιος το profil του, τα στοιχεία παραμένουν. Επίσης με κάθε επιφύλαξη.

Μα ΕΣΥ επιλέγεις τι γραφείς δεν έρχονται να αποσπάσουν πληροφορίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παντως ειναι διασκεδαστικο το οτι καθε thread που περιεχει τη λεξη facebook στον τιτλο του καταληγει παντα στην ασφαλεια των προσωπικων δεδομενων.

Ανεξαρτητως των λεξεων που βρισκονται πριν ή μετα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ΕΣΥ επιλέγεις τι γραφείς δεν έρχονται να αποσπάσουν πληροφορίες

 

Ναι, αλλά όπως έχω πει και προηγουμένως, προτιμώ να πάρουν στοιχεία από κάποιο εικονικό πρόσωπο, παρά από πραγματικό.

 

Ζήτησες έναν λόγο, και σου είπα δυο. (και μάλιστα έδωσες μεγαλύτερη έμφαση στο πιο ακίνδυνο)

 

Τέλοσπάντων, είναι στην κρίση του καθενός, αν θα θέλει να δηλώσει τα πραγματικά του στοιχεία. Δεν επιβάλλεται, αλλά και ούτε απαγορεύεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη χρονιά,ο Ιούλιος έχει 5 ΜΝΗΜΟΝΙΑ,5 ΜΕΣΟΠΡΟΘΕΣΜΑ και 5 ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΑ! Αυτό συμβαίνει μία φορά στα 823 χρόνια.Το αποκαλούν ''Σάκοι με ΦΟΡΟΥΣ''!...Έτσι λοιπόν,κάν'το αντιγραφή-επικόλληση στην κατάστασή σου και θα σου έρθουν ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΔΟΕ μέσα σε 4 μέρες!!!...Βασίζεται στην Κινέζικη Φιλοσοφία του Feng Shui DNT MERKEL.Γι'αυτό ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΠΙΖΗΣΟΥΜΕ όλοι!!SPECIAL NOTE FROM Κ MHTSOTAKHS ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΟΛΟΙ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...