Προς το περιεχόμενο

Η πιο κουφή ατάκα στο facebook


sarantatessera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To Facebook εξυπηρέτησε κάποιες "αναγκες" του ανθρώπου....

 

Έκανα την διπλωματική μου στο μεταπτυχιακό πάνω στα Social Media , και στο ποιες είναι οι συμπεριφορές των χρηστών.

 

Συμπεράσματα :

 

1 ) Δεν μας ενώνουνε τα Σόσιαλ Μύδια , αλλά μας βάζουνε σε ένα τρυπάκι On Line PR. Παρα πολλοί άνθρωποι κάνουνε ξεκάρφωτα likes , και γράφουνε πάντα μα πάντα καλα σχόλια σε φωτογραφίες και status. Και φυσικά δεν ξεχνάνε ποτέ τα γενέθλια του άλλου , να στείλουνε ευχες εννοώ , και έχουνε 1459 φίλους τουλάχιστον!

 

2) Εξυπηρέτησε την αναγκη του ατόμου να τραβήξει την προσοχή. Με το να τραβήξει Likes , με το να τραβήξει ομορφα σχόλια , με το whatever. Γιαυτό , και πολλοί , ειδικά γκόμενες , βάζουνε μόνο καλές γωτογραφίες , και συνήθως πάρα πολλές , όπου είναι στολισμένες , βαμμένες και γουστάρουνε. Συνήθως σουφρώνουνε και τα χείλη.....

 

Η ανάγκη η 2η υπήρχε , υπάρχει και θα υπάρχει. Γιαυτό πολλοί προσέχουνε πολλοί το διαδυκτιακό τους προφίλ. Αμα γράψεις μια μαλακία σε μια φωτό τους ή σε ένα λινκ/στατους , την σβήνουνε αμέσως , τους χαλάς το PR - που νομίζουνε ότι είναι θαυμασμός απο τους άλλους- , και τσαντίζονται.

Ναι , ο άνθρωπος είναι ναρκισιστής. Ειδικά η νέα γενιά , Generation Y ( του 86-90 γεννημένοι ) και Generation Z ( του 95 ξερω γω...)

 

Ποιος θα ποστάρει πρώτος το γαμάτο λινκ , το γαμάτο βίντεο , το να ποστάρω εγώ "ΑΑΑΑχ κουλα γιατί με παράτησες" , και να παρω 35 likes και 25 σχόλια συμπαράστασης και ψυχοπονιάς , νιώθω κάποιος ( λέμε τώρα..)

 

Εχετε παρατηρήσει ειδικά σε ποιους γίνεται κυρίως αυτό , και έχουνε 4900 φίλους? Συνήθως γκόμενες , ψευτο-celebrities , που είναι χορεύτριες στο τάδε Club , ψευτο-μοντέλες , ψευτο-ψευτο....

 

Προσωπικά , έχω 150 φίλους , εχω διαγράψει μέχρι και παλιους συμαθητές , που δεν τους χρειάζομαι , τι να τους κάνω , χέστηκα....και απο αυτούς , αλληλεπιδρώ με 5-10 άτομα συνήθως.....

 

Και η "δουλειά" μου , αν είχα , είναι πάνω στην επικοινωνία μέσα στα Social Media ε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 346
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

νεο υλικο απο το μετωπο

 

Ωροσκόπιο σήμερα για Παρθένος

 

Ημερήσιο Ωροσκόπιο μου

: Διαβάστε περισσότερα

Αγάπη: ★★★★★

Υγεία: ★★★★★

Χρήματος: ★★★★★

8 minutes ago via Daily Horoscope · Like ·

 

 

ΤΟ ΚΙΝΗΜΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ ΤΟΥ ΧΟΛΙΓΟΥΝΤ...ΣΚΟΠΟΣ ΝΑ ΔΙΑΔΩΘΕΙ ΠΑΝΤΟΥ Η ΣΕΛΙΔΑ Κ ΜΕΣΩ ΑΥΤΗΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ...ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ...

 

SAVE GREECE - GLOBAL CAMPAIGN (ΔΙΑΔΩΣΕ ΤΟ!) | 1) ΠΑΤΑΣ LIKE 2) KOIN/ΣΗ.ΣΚΟΠΟΣ ΝΑ ΔΙΑΔΩΘΕΙ ΠΑΝΤΟΥ Η ΣΕΛΙΔΑ Κ ΜΕΣΩ ΑΥΤΗΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω προειδοποιήσει...

 

Όποιος μου ξαναστείλει αίτημα για το CityVille θα τον χτίσω μέσα στην ίδια του την πόλη.

 

Όποιος μου ξαναστείλει αίτημα για το FarmVille θα τον βάλω μέσα σε πραγματικό χοιροστάσιο να τον φάνε τα γουρούνια όπως στο Hannibal.

 

Και όποιος μου ξαναστείλει αίτημα για Poker , θα τον βάλω υποθήκη στο Καζίνο , και αμα χάσω , θα γίνει σκλάβος νταβατζήδων και θα πουλάει το κορμί του μέχρι να ξεχρεώσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει τελικά αν ο χρήστης Α επισκέφτεται συχνότερα τα προφίλ (φωτογραφίες κτλ) της "Μαρίας" και του "Κώστα", αυτών οι αναρτήσεις θα εμφανίζονται στον τοίχο του χρήστη Α (ή έστω συχνότερα από των υπόλοιπων "φίλων");

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει τελικά αν ο χρήστης Α επισκέφτεται συχνότερα τα προφίλ (φωτογραφίες κτλ) της "Μαρίας" και του "Κώστα", αυτών οι αναρτήσεις θα εμφανίζονται στον τοίχο του χρήστη Α (ή έστω συχνότερα από των υπόλοιπων "φίλων");

 

Το fb, αυτόματα, θα δείχνει τις δημοσιεύσεις των ατόμων, που έχουν μεγαλύτερη αλληλεπίδραση. Οπότε ναι, θα δείχνει τις δημοσιεύσεις της "Μαρίας" και του "Κώστα". Παρολαυτά, υπάρχει επιλογή, ώστε να μπορεί να βλέπει και τις δημοσιεύσεις και των υπόλοιπων "φίλων".

 

Επίσης μπορείς να το ρυθμίσεις, έτσι ώστε, να σου δείχνει μόνο τις δημοσιεύσεις από συγκεκριμένα άτομα (ασχέτως αλληλεπίδρασης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ...

ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΤΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΦΟΡΑ!!!!!

ΑΦΟΡΑ ΜΑΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΩΡΑ.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΠΡΟΙΟΝΤΟΣ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ, Η ΝΕΣΤΛΕ ΖΗΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΡΟΦΗ ΜΠΑΝΑΝΑΣ ΠΟΥ ΛΙΓΕΙ ΤΟ 2012. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΠΟ ΓΥΑΛΙ . ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΑΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ...

 

 

(μετράει το ότι το αντέγραψα εδώ? έσωσα κανένα μωρό έτσι?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ...

ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΤΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΦΟΡΑ!!!!!

ΑΦΟΡΑ ΜΑΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΩΡΑ.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΠΡΟΙΟΝΤΟΣ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ, Η ΝΕΣΤΛΕ ΖΗΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΡΟΦΗ ΜΠΑΝΑΝΑΣ ΠΟΥ ΛΙΓΕΙ ΤΟ 2012. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΠΟ ΓΥΑΛΙ . ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΑΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ...

 

 

(μετράει το ότι το αντέγραψα εδώ? έσωσα κανένα μωρό έτσι?)

Και με επιασες στη στιγμη που σκοπευα να ποσταρω αυτο σε ολους εκεινους που το δημοσιευαν :lol:

http://www.hoax-slayer.com/nestle-banana-baby-food-recall.shtml

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Facebook εξυπηρέτησε κάποιες "αναγκες" του ανθρώπου....

 

Έκανα την διπλωματική μου στο μεταπτυχιακό πάνω στα Social Media , και στο ποιες είναι οι συμπεριφορές των χρηστών.

 

Συμπεράσματα :

 

1 ) Δεν μας ενώνουνε τα Σόσιαλ Μύδια , αλλά μας βάζουνε σε ένα τρυπάκι On Line PR. Παρα πολλοί άνθρωποι κάνουνε ξεκάρφωτα likes , και γράφουνε πάντα μα πάντα καλα σχόλια σε φωτογραφίες και status. Και φυσικά δεν ξεχνάνε ποτέ τα γενέθλια του άλλου , να στείλουνε ευχες εννοώ , και έχουνε 1459 φίλους τουλάχιστον!

 

2) Εξυπηρέτησε την αναγκη του ατόμου να τραβήξει την προσοχή. Με το να τραβήξει Likes , με το να τραβήξει ομορφα σχόλια , με το whatever. Γιαυτό , και πολλοί , ειδικά γκόμενες , βάζουνε μόνο καλές γωτογραφίες , και συνήθως πάρα πολλές , όπου είναι στολισμένες , βαμμένες και γουστάρουνε. Συνήθως σουφρώνουνε και τα χείλη.....

 

Η ανάγκη η 2η υπήρχε , υπάρχει και θα υπάρχει. Γιαυτό πολλοί προσέχουνε πολλοί το διαδυκτιακό τους προφίλ. Αμα γράψεις μια μαλακία σε μια φωτό τους ή σε ένα λινκ/στατους , την σβήνουνε αμέσως , τους χαλάς το PR - που νομίζουνε ότι είναι θαυμασμός απο τους άλλους- , και τσαντίζονται.

Ναι , ο άνθρωπος είναι ναρκισιστής. Ειδικά η νέα γενιά , Generation Y ( του 86-90 γεννημένοι ) και Generation Z ( του 95 ξερω γω...)

 

Ποιος θα ποστάρει πρώτος το γαμάτο λινκ , το γαμάτο βίντεο , το να ποστάρω εγώ "ΑΑΑΑχ κουλα γιατί με παράτησες" , και να παρω 35 likes και 25 σχόλια συμπαράστασης και ψυχοπονιάς , νιώθω κάποιος ( λέμε τώρα..)

 

Εχετε παρατηρήσει ειδικά σε ποιους γίνεται κυρίως αυτό , και έχουνε 4900 φίλους? Συνήθως γκόμενες , ψευτο-celebrities , που είναι χορεύτριες στο τάδε Club , ψευτο-μοντέλες , ψευτο-ψευτο....

 

Προσωπικά , έχω 150 φίλους , εχω διαγράψει μέχρι και παλιους συμαθητές , που δεν τους χρειάζομαι , τι να τους κάνω , χέστηκα....και απο αυτούς , αλληλεπιδρώ με 5-10 άτομα συνήθως.....

 

Και η "δουλειά" μου , αν είχα , είναι πάνω στην επικοινωνία μέσα στα Social Media ε...

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ,ΕΛΕΟΣ με τα νέα Greeklish

 

To greeklish grafetai etsi , oste na miazei stin Elliniki glossa , oxi etsi :

 

smr pgme paralia k ec dn irthes prsme gam@t@

 

Για να μην πω για τα nicknames , γιατί θα αρρωστήσω.....

 

@nnoula_agapaei_Niko , Ntinara_Firestar , Christinaki_Asteraki, Maria_Gomenara

 

σοου ον , σοου ον.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ,ΕΛΕΟΣ με τα νέα Greeklish

 

To greeklish grafetai etsi , oste na miazei stin Elliniki glossa , oxi etsi :

 

smr pgme paralia k ec dn irthes prsme gam@t@

 

Για να μην πω για τα nicknames , γιατί θα αρρωστήσω.....

 

@nnoula_agapaei_Niko , Ntinara_Firestar , Christinaki_Asteraki, Maria_Gomenara

 

σοου ον , σοου ον.......

92_what_the_fuck_is_this_shit_RE_PwnzElite_has_declared_war_on_Grammar_Nazis-s306x227-173187.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

"vrm pl smr!!k8l orexi!"

 

 

δεν ξέρω αν φταίει η κούραση, η ζέστη η οτιδήποτε άλλο αλλά το κοιτάζω εδώ και 10 λεπτά σαν σκυλάκι (γέρνω το κεφάλι πότε από την μια πότε από την άλλη) και ακόμα δεν έχω καταφέρει να το μεταφράσω....

καμμία βοήθεια κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...