Προς το περιεχόμενο

Η πιο κουφή ατάκα στο facebook


sarantatessera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

FACEbook.

 

το myspace ειναι απο την αλλη, που ειναι αυτο που λες.

Πες μου 1 λογο που θες να εχεις ψευτικο ονομα στο fb.

Επισης συγκρινεις ενα social networking site με ενα forum.

 

Καλά κι εδώ είναι Insomia από την όποια ποτέ δεν έπασχα (να χτυπήσω ξύλο) κι όμως γράφω!! :rolleyes:

 

Ο λόγος; Τον είπα και πιο πριν, έχω ένα blog στο οποίο δεν έχω το κανονικό όνομα μου και έχω κάνει μια σελίδα με το alias μου για να το προμοτάρω μέσω Facebook. Τόσο απλό.

 

Εσύ όμως δε μου απάντησες, που λέει ότι πρέπει να έχουμε κανονικό όνομα και φωτογραφία στο Facebook;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 346
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

FACEbook.

 

το myspace ειναι απο την αλλη, που ειναι αυτο που λες.

Πες μου 1 λογο που θες να εχεις ψευτικο ονομα στο fb.

Επισης συγκρινεις ενα social networking site με ενα forum.

 

Και το λαστ.φμ social networking θεωρειται. και το myspace το ιδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κι εδώ είναι Insomia από την όποια ποτέ δεν έπασχα (να χτυπήσω ξύλο) κι όμως γράφω!! :rolleyes:

 

Ο λόγος; Τον είπα και πιο πριν, έχω ένα blog στο οποίο δεν έχω το κανονικό όνομα μου και έχω κάνει μια σελίδα με το alias μου για να το προμοτάρω μέσω Facebook. Τόσο απλό.

 

Εσύ όμως δε μου απάντησες, που λέει ότι πρέπει να έχουμε κανονικό όνομα και φωτογραφία στο Facebook;

Δεν αναφερθηκα φυσικα σε σενα. Εφοσον το site σου επιτρεπει να κανεις σελιδες για το site σου/επιχειρηση σου καλως. Εγω ειπα για τα ατομα που εχουν ονοματα του στυλ μαριος σκετος, κατια καραμελα και αλλα τετοια.

 

 

Συνονοματε Nick, το myspace ειχε σαν βασικη ιδεολογια την παραμετροποιηση και το προμοταρισμα. Το facebook ηταν στο να επικοινωνεις με ατομα που ξερεις/γνωριζεις. To last.fm αν δεν κανω λαθος ειναι για να σου προτεινει νεα ακουσματα βαση απο αυτα που ακους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FACEbook.

 

το myspace ειναι απο την αλλη, που ειναι αυτο που λες.

Πες μου 1 λογο που θες να εχεις ψευτικο ονομα στο fb.

Επισης συγκρινεις ενα social networking site με ενα forum.

 

Προσωπικα δε εχω ΦΒ κ δε με κοβω να κανω(στο αμεσο μέλλον).Αν κανω(βασικα για τους σκατοδιαγωνισμους που ολοι -μεχρι κ το ΙΚΕΑ- διοργανωνουν μεσω ΦΒ) εννοειτε οτι δε θα βαλω φουλ ονομα κ επιθετο...Κ δε βρισκω και το λογο..αν θελησω να "βρω" καποιους θα το κανω κ εκτος ιντερνετ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Συνονοματε Nick, το myspace ειχε σαν βασικη ιδεολογια την παραμετροποιηση και το προμοταρισμα. Το facebook ηταν στο να επικοινωνεις με ατομα που ξερεις/γνωριζεις. To last.fm αν δεν κανω λαθος ειναι για να σου προτεινει νεα ακουσματα βαση απο αυτα που ακους?

 

Το last.fm ειναι μεσες ακρες κατι σαν social network με πυρηνα τη μουσικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δε εχω ΦΒ κ δε με κοβω να κανω(στο αμεσο μέλλον).Αν κανω(βασικα για τους σκατοδιαγωνισμους που ολοι -μεχρι κ το ΙΚΕΑ- διοργανωνουν μεσω ΦΒ) εννοειτε οτι δε θα βαλω φουλ ονομα κ επιθετο...Κ δε βρισκω και το λογο..αν θελησω να "βρω" καποιους θα το κανω κ εκτος ιντερνετ..

Ακομα να ακουσω 1 λογο για να μην βαλεις κανονικο ονομα παντως. Λογο που να στεκει, οχι ακυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένεις ο Rambo CeLew ή η Vacia Kavlobeba να έχει φαιά ουσία ώστε να ρυθμίσει κάτι τέτοιο; :rolleyes:

 

Μη σου πω οτι οι περισσότεροι από αυτούς είναι ικανοί να ποστάρουν επι μονίμου βάσεως το location τους και μετά το πενταήμερο στο Αγκίστρι να αναρωτιούνται γιατί το μόνο που δεν βούτηξαν από το σπίτι τους είναι οι κουρτίνες. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα να ακουσω 1 λογο για να μην βαλεις κανονικο ονομα παντως. Λογο που να στεκει, οχι ακυρο.

 

Και γιατι να το βαλεις το πραγματικο σου ονομα;;;

Η ίδια δουλειά δε γινεται κ με το ψευτικο;;;Αφου ολοι εχουν κ τη μουρη τους απο διπλα...

Κανεις αντ "φιλους", περνας την ωρα σου...ευχαριστα(?!),την πεφτιες κ σε καμια/κανεναν...κοκ...

Αυτη δεν ειναι η "φιλοσοφια"-και καλα- του ΦΒ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα να ακουσω 1 λογο για να μην βαλεις κανονικο ονομα παντως. Λογο που να στεκει, οχι ακυρο.

 

Εγώ έχω ψεύτικο! Υπάρχουν άτομα το οποία θέλω να έχω στο fb, είτε γιατί είναι ο μόνος τρόπος επικοινωνίας που ξέρουν (υπάρχουν, αλήθεια) είτε επειδή είναι γκομενάκια και θέλω να χαζεύω τις πιξ. Ταυτόχρονα, δε θέλω να με βρίσκουν συμμαθητές απ' το λύκειο ή συγγενείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι να το βαλεις το πραγματικο σου ονομα;;;

Η ίδια δουλειά δε γινεται κ με το ψευτικο;;;Αφου ολοι εχουν κ τη μουρη τους απο διπλα...

Κανεις αντ "φιλους", περνας την ωρα σου...ευχαριστα(?!),την πεφτιες κ σε καμια/κανεναν...κοκ...

Αυτη δεν ειναι η "φιλοσοφια"-και καλα- του ΦΒ;;;

Οχι δεν ειναι αυτη. Αυτη ειναι η φιλοσοφια του χρηστη internet που το πρωτο πραγμα που εκανε στο net ειναι να κατεβασει τσοντες ή τραγουδια.

 

Εγώ έχω ψεύτικο! Υπάρχουν άτομα το οποία θέλω να έχω στο fb, είτε γιατί είναι ο μόνος τρόπος επικοινωνίας που ξέρουν (υπάρχουν, αλήθεια) είτε επειδή είναι γκομενάκια και θέλω να χαζεύω τις πιξ. Ταυτόχρονα, δε θέλω να με βρίσκουν συμμαθητές απ' το λύκειο ή συγγενείς.

 

 

capturekega.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ψεύτικο! Υπάρχουν άτομα το οποία θέλω να έχω στο fb, είτε γιατί είναι ο μόνος τρόπος επικοινωνίας που ξέρουν (υπάρχουν, αλήθεια) είτε επειδή είναι γκομενάκια και θέλω να χαζεύω τις πιξ. Ταυτόχρονα, δε θέλω να με βρίσκουν συμμαθητές απ' το λύκειο ή συγγενείς.

 

Ε ναι, τουλάχιστον εσυ έχεις κάτι που σε εκφράζει όχι κάτι wannabe χαριτωμενοτσαχπίνικο που είδες στο 30% των φίλων σου και σου άρεσε και είπες να το κοτσάρεις. Απόψεις είναι αυτές βέβαια, προσωπικά με το που βλέπω καυλοζουζουνάκια στο όνομα με φέρνουν στη θέση της κολοκύθας που πόσταρε ο σνούμπ και τρώνε πόρτα. Then again, I'm way past 15 :P

 

 

Seriously, τόσο καιρό το έχεις το άβαταρ, σήμερα μετά από 36ωρο ξύπνιου βρήκα να το προσέξω. φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφααααααααααααααααααααααααα.....

 

 

Οχι δεν ειναι αυτη. Αυτη ειναι η φιλοσοφια του χρηστη internet που το πρωτο πραγμα που εκανε στο net ειναι να κατεβασει τσοντες ή τραγουδια.

 

Εμεις που κατεβάζαμε τσόντες με την 14.400 αντέχουμε περισσότερο όμως.

 

How's that for a witty status? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...