Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Spect~ είπε

Και βάρους έχει και συνήθως είναι 8 κιλά 

Δεν εχει οριο βαρους η 2η μικρή τσαντα που περνεις μεσα. Η χειραποσκευη εχει στα 10 κιλά.

Επεξ/σία από Tribal21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

Μπορείς να πάρεις 400€ αποζημίωση ανά άτομο αν φταίει  η εταιρεία για την ακύρωση. Δες αν σε συμφέρει αυτό. 

γνωρίζεις την διαδικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/3/2018 στις 9:11 ΜΜ, johnyboy είπε

λέτε για τα στενά καθίσματα της Ράιαν λες και της ετζιαν είναι πιο άνετα. τα ίδια σκατά είναι και μάλιστα τα πληρώσεις χρυσάφι. έχω πετάξει με Ράιαν, ετζιαν, μπλου και κομπαλτ. μόνο της μπλου ήταν ψιλό άνετα, όλες οι άλλες ήταν πάρα πολύ στενά και με το ζόρι χωρούσα

Κι εγώ όταν είχα ταξιδέψει Λάρνακα-Αθήνα με Aegean δεν είδα καμία διαφορά στα καθίσματα με τη Ryanair αν και χωράω άνετα και στις δύο όντας 1,78. Πάντως, απαράδεκτο να ακυρώνονται πτήσεις μία μέρα πριν έτσι στα καλά καθούμενα. Ιούνιο πετάω για Βιέννη και ήδη μου άλλαξαν την ώρα πτήσης κατά 45 λεπτά νωρίτερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/5/2018 στις 5:27 ΜΜ, fysikos είπε

καλησπέρα. έχω κλείσει για αύριο 2 εισητήρια με την ryanair απο θεσσαλονίκη για Μπέργκαμο και χτες το απόγευμα μου εστειλαν sms/email ότι η πτήση ακυρώνεται. Προφανώς χάνω και τα χρήματα που έχω δώσει για το ξενοδοχείο κτλ. 

Επικοινώνησα με το live chat για να μου δώσουν άλλη επιλόγη και μου είπαν από θεσσαλονίκη για Ρώμη . Βέβαια από Ρώμη για Μιλάνο πρέπει να κλείσω τρένο που μου είπαν οτι δεν εγγυώνται ότι θα μου καλύψουν τα έξοδα; 

τι μπορώ να κάνω;

Γιατί τόσες ακυρώσεις η ryan?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 ώρες πριν, Tribal21 είπε

Δεν εχει οριο βαρους η 2η μικρή τσαντα που περνεις μεσα. Η χειραποσκευη εχει στα 10 κιλά.

Δηλαδή βαζω στην χειραποσκευή 10 κιλά και την άλλη την κάνω και 15 αν θέλω ε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, Tribal21 είπε

Απ'την στιγμή που δεν γράφει όριο...

H τσαντα στην οποια αναφέρεσαι είναι η τσαντα για προσωπικά αντικειμενα (πορτοφολι, κινητο, κλειδια κλπ) και αν την δουν παραγεμισμένη αρνουνται. Παθών με Turkish airlines

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Spect~ είπε

H τσαντα στην οποια αναφέρεσαι είναι η τσαντα για προσωπικά αντικειμενα (πορτοφολι, κινητο, κλειδια κλπ) και αν την δουν παραγεμισμένη αρνουνται. Παθών με Turkish airlines

Τι να σου πω,δεν έχω πετάξει ποτέ με Turkish airlines. Με Ryanair όμως που έχω κάνει αρκετά ταξίδια ποτέ δεν κοίταξαν την μικρή τσάντα,η οποία πάντα είχε και αρκετά πράγματα μέσα και μεγαλύτερη από το όριο ήταν. Και ποτέ επίσης δεν είχα γνωστό να μου πει ότι είχε πρόβλημα με αυτή την τσάντα. Αντίθετα στην χειραποσκευή γίνετε καμιά φορά έλεγχος και αν είναι μεγαλύτερη πληρώνεις. Αλλά ακόμα και στην χειραποσκευή ποτέ δεν έχω ακούσει για έλεγχο βάρους. Αναφέρομαι πάντα για την Ryanair.

Μήπως στην Turkish αναφέρεται και βάρος? Δεν ισχύουν τα ίδια σε όλες τις εταιρίες.

Επεξ/σία από Tribal21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δεύτερη μικρή χειραποσκευή στη Ryan έχει μόνο όριο διαστάσεων. Παλιά υπήρχε και όριο βάρους (μέχρι 8 κιλά νομίζω), αλλά εφόσον δεν αναφέρεται κάτι σχετικό σήμερα στους Όρους και προϋποθέσεις, θεωρητικά μπορεί να ζυγίζει και πάνω από 10 κιλά. Άλλες εταιρείες αναφέρουν ρητά όριο βάρους σε όλες τις χειραποσκευές που μεταφέρουν οι επιβάτες μέσα στην καμπίνα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβαίνει και σε σας;

Άλλες τιμές έξω,άλλες μόλις προχωρήσω...

πχ εκει που λέει 14,92 αν προχωρήσω έχει 45,74....

είναι πρόβλημα του site ή δικό μου;

2018-05-13.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορω μερικοι που λετε οτι στενευεστε στα καθισματα της ραιαν, και εγω 1.96 ειμαι μια χαρα...

δηλαδη και αμερικη με το ζορι να με πηγαιναν, παλι δεν θα ειχα θεμα, ειμαι ακριβως οκ...

τι φαση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...