Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, vforvendetta85 είπε

Σπάνια είναι 2-3 ευρώ και συνήθως ξεκινάει από τα 4 κι όσο πλησιάζει η μερα της πτήσης η τιμή αυξάνεται. 

Aν διαλέξεις θέση την ώρα που κλείνεις το εισιτήριο συνήθως το βγάζει προσφορά στα 2 ευρώ. Αν το αφήσεις για μετά πάει στα 4.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης

2 ταξίδια πήγαινε έλα σε 10 μήνες και πότε δεν μου έδωσε τέτοια τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 πτήσεις έκανα μέσα σ'ενα χρόνο,2ε πλήρωσα σε όλες! Απλά εγώ πάντα τις κλείνω μαζί με το εισιτήριο. Δεν ξέρω αν το αφήσεις για μετά αν αλλάζει η τιμή. 'Ισως είναι αυτό που λέει ο djcat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αν είχε 2 ευρώ θα έκλεινα εκείνη την στιγμή. Μπολόνια 5 ευρώ, Κρακοβία 6 ευρώ κι από Βαρσοβία 7,5 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τις πίσω θέσεις είχε 7,5ε?? Δεν ξέρω τι να σου πω,σε όλες τις πτήσεις μου ξαναλέω έδωσα 2ε και κάτι ψιλά(Βουδαπέστη,Σόφια,Βουκουρέστι). Θα δω πάλι και στην επόμενη σε 1-2 μήνες που μάλλον θα είναι για Βαρσοβία/Κρακοβία που πήγες και εσύ.

Τις θέσεις τις έκλεισες μαζί με το εισιτήριο?

Επεξ/σία από Tribal21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τις τιμές στις θέσεις της ryan νομίζω έχει να κάνει με τα δρομολόγια/εποχή. Κάθε βδομάδα θα μπω 2-3 φορές τουλάχιστον σε πτήση της ryan, δεν έχω πετύχει στα δρομολόγια που κάνω κάτω από 3.99 για θέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, Tribal21 είπε

Για τις πίσω θέσεις είχε 7,5ε?? Δεν ξέρω τι να σου πω,σε όλες τις πτήσεις μου ξαναλέω έδωσα 2ε και κάτι ψιλά(Βουδαπέστη,Σόφια,Βουκουρέστι). Θα δω πάλι και στην επόμενη σε 1-2 μήνες που μάλλον θα είναι για Βαρσοβία/Κρακοβία που πήγες και εσύ.

Τις θέσεις τις έκλεισες μαζί με το εισιτήριο?

Ναι, οι τιμές που σου λέω ήταν μαζί με το εισιτήριο, εκτός της Μπλονιαυστηβ επιστροφή που ήταν 4€ όταν έκλεισα το εισιτήριο,αλλα δεν επέλεξα και πήγε 5 κατά το check in. Πάντως για low cost είναι καλά: με την wizz air που έχω κλείσει για Βουκουρέστι, πέραν της πολιτικής να πληρώνεις για την μικρή τσάντα, οι τιμές για να κλείσεις θέση ξεκινάνε από τα 6€. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ για ρώμη είχα πληρώσει 2 ευρώ για τη θέση που θυμάμαι τελευταία. Την έκλεισα μαζί με το εισιτήριο. Μάλιστα μου το έλεγε πως είναι προσφορά αν το κλείσω άμεσα.

Το ίδιο και σε άλλα ταξίδια αλλά όχι από Αθήνα.

Πιο βολικές θέσεις είναι οι πρώτες - δεν έχεις κανέναν μπροστά σου και βγαίνεις και πρώτος. Μετά αυτές στα φτερά, αλλά δε σε αφήνουν να βάλεις αντικείμενα κάτω από το κάθισμα για λόγους ασφαλείας.

Επεξ/σία από djcat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έβαλα τώρα τυχαία για Βαρσοβία μέσα Ιουνίου και μου έδωσε θέση με 2ε.

 

Screenshot-2018-5-23 Ryanair.png

1 ώρα πριν, gnarkill είπε

Υπάρχουν γενικά κάποιες που θεωρούνται πιο βολικές θέσεις; 

Ναι,αυτές που είναι στις εξόδους κινδύνου και οι μπροστά-μπροστά!

Επεξ/σία από Tribal21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κόστος εισιτηρίου; Εγώ 2 άτομα π.χ. για Κρακοβια και επιστροφή από Βαρσοβία στα 87 ευρώ και οι θέσεις ξεκίναγα από τα 6 για κρακοβια και 7,5 από Βαρσοβία. Μήπως παίζει ρόλο και η τιμή αγοράς των εισιτηρίων; 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως εχω την εκπτωση του erasmus και εχω 15% εκπτωση ανα πτηση + βαλιτσα 20 κιλων δωρο :P

βεβαια η ryanair αποφασισε να μη ξαναπεταξει χανια. ΟΙ ΓΥΦΤΟΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vforvendetta85 είπε

Το κόστος εισιτηρίου; Εγώ 2 άτομα π.χ. για Κρακοβια και επιστροφή από Βαρσοβία στα 87 ευρώ και οι θέσεις ξεκίναγα από τα 6 για κρακοβια και 7,5 από Βαρσοβία. Μήπως παίζει ρόλο και η τιμή αγοράς των εισιτηρίων; 

Δεν θυμάμαι,πάτησα μία τυχαία μέρα μέσα στον Ιούνιο. Νομίζω όμως πως είχε κανα 25άρι. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η τιμή του εισιτηρίου,ίσως αλλά για Βουδαπέστη έδωσα 80(πήγαινε έλα),Βουκουρέστι 47 και Σόφια 20. Σε όλες τις περιπτώσεις για θέση έδωσα 4ε (2+2).

Επεξ/σία από Tribal21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...