Προς το περιεχόμενο

Ξεκλείδωμα Vigor-2700VG-ADSL2-2-Modem ???


billkolias
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από bmwm3,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εγω πηρα ενα με MAC 00507F823870 και το ξεκλειδωσα και εχει 2.8.3 κιολας τι εννοειτε mac να τελειωνει σε 80?

απο ποστ στην σελιδα 14 το κανω copy paste

 

Επιστροφή στο θέμα μας παιδιά...

 

Είμαι ο Cube8 του adslgr.

 

Σχετικά με το πρόβλημα που αναφέρει ο KilliK, πράγματι, υπάρχουν κάποιοι Vigor που "δεν επιδέχονται" αναβάθμισης.

Μπορούμε εύκολα να καταλάβουμε αν ο Vigor που έχουμε ανήκει σε αυτήν την κατηγορία, γιατί απλούστατα οι "προβληματικοί" έχουν έναν κοινό αριθμό στη MAC address τους.

Συγκεκριμένα, η MAC των Vigor έχει τη μορφή 00:50:7F:AA:BB:BB, όπου ΑΑ είναι μάλλον ο αριθμός παρτίδας και ΒΒ κάποιος σειριακός αριθμός. Στους "προβληματικούς" λοιπόν το ΑΑ είναι 81, πράγμα που σημαίνει ότι, αν προσπαθήσουμε να τους κάνουμε αναβάθμιση, θα μας μείνουν στα χέρια.

 

Υ.Γ.: Η MAC στο αυτοκόλλητο στο κάτω μέρος των Vigor αναγράφεται ως εξής: 07700507FAABBBB.

 

esy εχεις το 82 οποτε εισαι μια χαρα.και το 80 να ειχες παλι μια χαρα.το 81 κανει το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 934
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οτι αλλο χρειαστεις μας λες.για περισσοτερα μπορεις να διαβασεις τις ψιλοτελευταιες σελιδες του firmware page 13 σχεδον μεχρι 19 και να δεις τι λενε.πιο πριν απλα ειναι για την διαδικασια κτλ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και παλι ευχαριστω poulinos οντως με γλυτωσες απο ενα της προβληματικης σειρας ,απο οτι με ενημερωσαν ολες οι σειρες 80,81,82 τελειωσαν εκτος απο ενα που πηγα να παρω και δεν το πηρα τελικα.Θα δουμε κατα ποσον δουλευουν οι νεες σειρες τωρα,ευχαριστω και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και παλι ευχαριστω poulinos οντως με γλυτωσες απο ενα της προβληματικης σειρας ,απο οτι με ενημερωσαν ολες οι σειρες 80,81,82 τελειωσαν εκτος απο ενα που πηγα να παρω και δεν το πηρα τελικα.Θα δουμε κατα ποσον δουλευουν οι νεες σειρες τωρα,ευχαριστω και παλι.

 

και η 82 game over?να δουμε τι θα φερουν και αν θα ξεκλειδωνει.επισης μας λυθηκε και η νεα απορια.η ebw δεν αγορασε οτι περισσεψε απο την altec αλλα μαλλον συνεχιζει και αγοραζει με αυτο το λογοτυπο.ποιος ξερει ισως να ηταν κανα πολυετες συμβολαιο με την vigor και βρεθηκε ανθρωπος να το εκμεταλευτει η παριστανει αυτος την altec:P

αφου δεν το πηρες μια χαρα.καλα θα τους το γυρναγες πισω ηταν αθικτο ειτε brickarismeno και θα το επαιρναν απλα τζαμπα ταλαιπωρια θα ηταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον σημερα παρελαβα ενα με MAC 00-50-7F-BF-XX-YY

 

Aρα μετα το 80,81,82 τωρα εχουμε BF.

Eπειδη τυγχανει να ειμαι κατοχος ενος vigor 2700 εδω και χρονια προσπαθω να δω στο κλειδωμενο τι λειπει απο επιλογες εκτος απο status για firmware update STMP mode

Για unlock αναμεινατε θα δειξει η νεκροψια αργοτερα διοτι δε μπορω να βρω το altecpassword1.exe πουθενα.Εχει πεσει η σελιδα του router στο ebw που το είχε τυχαιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έλεγα να μην το ψάξεις και πολύ.

Πέρα από τις επιλογές του μενού, μια νέα έκδοση όλο και κάποιες βελτιώσεις θα έχει, οι οποίες ίσως να μην είναι εμφανείς.

Απ'όσο έχω καταλάβει, για το update δε χρειάζεται τον κωδικό admin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει μεθoδοος χωρις πασ,χειροκινητος τροπος να το βαλεις σε tftp mode ειναι, εαν ειχες διαβασει ολο το νημα δεν νομιζω πως θα σου εμενε καμια απορια. ;)καλοδουλευτο!

Btw τι mac εχει το δικο σου?

 

Τι εγινε με τα 82?και αυτα brickaroun?

 

Poulino σου εχει ερθει το τελεφτεο πμ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον σημερα παρελαβα ενα με MAC 00-50-7F-BF-XX-YY

 

Aρα μετα το 80,81,82 τωρα εχουμε BF.

Eπειδη τυγχανει να ειμαι κατοχος ενος vigor 2700 εδω και χρονια προσπαθω να δω στο κλειδωμενο τι λειπει απο επιλογες εκτος απο status για firmware update STMP mode

Για unlock αναμεινατε θα δειξει η νεκροψια αργοτερα διοτι δε μπορω να βρω το altecpassword1.exe πουθενα.Εχει πεσει η σελιδα του router στο ebw που το είχε τυχαιο?

 

οπως ειπαν τα παιδια περα απο καποιες καρτελλες που μπορει να λειπουν οπως πχ για το voip Κτλ σιγουρα θα υπαρχουν και αλλες custom παραμετροποιησεις συν οτι θα ειναι και πολλες αλλαγες software πχ καλυτερο συγχρονισμο,αλλαγες στο wireless για περισσοτερη συμβατοτητα οπως και στο adsl και αλλα τοσα τα οποια δεν ειναι μενου αλλα ειναι εσωτερικες αλλαγες που δεν φαινονται.οποτε καλο ειναι να το αλλαζεις.

Θα έλεγα να μην το ψάξεις και πολύ.

Πέρα από τις επιλογές του μενού, μια νέα έκδοση όλο και κάποιες βελτιώσεις θα έχει, οι οποίες ίσως να μην είναι εμφανείς.

Απ'όσο έχω καταλάβει, για το update δε χρειάζεται τον κωδικό admin.

το admin μαλλον θα ειχε νοημα αμα καποιος ηθελε να αφησει το firmware Της altec πανω και απλα να εχει Full access.Πραγμα αχρηστο.η μονο για αυτα που δεν γινονται firmware αμα δεν θελει ο αλλος να το γυρισει πισω η δεν το εχει brickarei ακομα

 

Και απροβληματιστα να παραθεσω επισης.

Ευχαριστω το φιλο papatsonis για τη μεθοδο χωρις χρηση pass.

 

τυφλοσουρτι εχει γινει πλεον για ολους.μαλλον η ebw.gr πλεον θα φερνει η μαλλον θα ζηταει και θα φερνει μονο ρουτερ που γινονται unlocked γιατι ποιος ξερει ποσα γυρισαν πισω brickarismena.:P

δεν υπαρχει μεθoδοος χωρις πασ,χειροκινητος τροπος να το βαλεις σε tftp mode ειναι, εαν ειχες διαβασει ολο το νημα δεν νομιζω πως θα σου εμενε καμια απορια. ;)καλοδουλευτο!

Btw τι mac εχει το δικο σου?

 

Τι εγινε με τα 82?και αυτα brickaroun?

 

Poulino σου εχει ερθει το τελεφτεο πμ?

καποιος εγραψε οτι ξεκλειδωσε κανονικα το 82 οσο θυμαμαι.

δεν μου εχει ερθει.μια ζωη με σενα εχω θεμα με τα Pm.wtf?

 

o cricket ξεκλειδωσε ενα 82αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Eπιβεβαιωνω οτι τα 82 ανοιγαν μια χαρα,επισης επιβεβαιωνω οτι και η φουρνια BF επαιζε μια χαρα.Επισης επιβεβαιωνω οτι τελειωσαν πλεον μεχρι νεωτερας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...