Προς το περιεχόμενο

Ξεκλείδωμα Vigor-2700VG-ADSL2-2-Modem ???


billkolias
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από bmwm3,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα τωρα το αν εβαλες firmware για pstn η isdn δεν εχει διαφορα.Το θεμα ειναι να σβησεις το υπαρχων firmware και να μπορεσει ςμετα να το βαλεις σε tftp mode για να στηλεις το καινουριο.

 

sorry? αληθεια το ειπες αυτο τωρα; νομιζεις οτι ολα τα μηχανακια δουλευουν και σε pstn και σε isdn (bytheway εχω γυρισει και baudtec απο pstn σε isdn, παρολο που μου ελεγαν δεν γινεται, οπως βεβαια μου ελεγαν και για το vigor!); αν ναι..δεν εχεις παρα να το δοκιμασεις σε μερικα και αφου τα μπρικαρεις τα λεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 934
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

sorry? αληθεια το ειπες αυτο τωρα; νομιζεις οτι ολα τα μηχανακια δουλευουν και σε pstn και σε isdn (bytheway εχω γυρισει και baudtec απο pstn σε isdn, παρολο που μου ελεγαν δεν γινεται, οπως βεβαια μου ελεγαν και για το vigor!); αν ναι..δεν εχεις παρα να το δοκιμασεις σε μερικα και αφου τα μπρικαρεις τα λεμε.

 

:devil:

 

Οτι να ναιιιιι

το συγκεκριμένο router δουλευει και με pstn και με isdn απλος αλαζεις firmware.

Ετσι ειναι κατασκευασμενο δεν εκανες τιποτα ιδιετερο.

 

το baudec ειναι για pstn και του εβαλες αλλο firmware μπας και δουλεψει ,το vigor δουλευει ουτος η αλλος και με τα δυο!

 

 

το επιθετικο-ειρωνικο υφος αλλου,το firmware Anex a ειναι για pstn και το firmware Anex b για isdn. ^_^

 

γιατι νομιζεις οτι στο site της dreyteck δινει και τα 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τουβλάκι τελικά με το 81 στην mac adress. Έβαλα το v2k7v_AT_b1_001.rst και μετά από αυτό ADSL αναβοσβήνει πράσινο και τα LAN όλα σταθερά πορτοκαλί. Σωτηρία δεν παίζει απ' ότι κατάλαβα άρα το πάω πίσω;

 

Αν έβαζα κατευθείαν το firmware το τελικό υπήρχε περίπτωση να δούλευε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τουβλάκι τελικά με το 81 στην mac adress. Έβαλα το v2k7v_AT_b1_001.rst και μετά από αυτό ADSL αναβοσβήνει πράσινο και τα LAN όλα σταθερά πορτοκαλί. Σωτηρία δεν παίζει απ' ότι κατάλαβα άρα το πάω πίσω;

 

Αν έβαζα κατευθείαν το firmware το τελικό υπήρχε περίπτωση να δούλευε;

οχι απλως θα το απεριπται.

ναι απο οτι φαινεται μαλλων το πας πισω.Σιγουρα δεν δουλευουν τα lan? το εβαλες στο pc και δεν το εβρισκε?δοκιμασαι ,κανε τιποτα αλχιμιες και αν δεν κανει τιποτα δωστο πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δοκίμασα με τπτ δεν αντιδρά. Άξιζε τον κόπο πάντως. Τώρα τι λένε είναι το θέμα. Αν το πάω απλά πίσω πάλι 81 θα μου φέρουν πιστεύω.

απλως ζητα να σου φερουν ενα που να τελειωνει σε 80,δεν θα σου πουν τπτ σιγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σύμφωνοι αλλά αν πω πως δεν δουλεύει και θέλω πίσω άλλο με mac 80 τότε αν δεν είναι αυτό ύποπτο τότε τι είναι; B)

πεστω πλαγιοτροπος.Οτι θα ηταν προτιμοτερο να εφερναν ενα με mac που να τελειωνει σε 80 η κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, είναι λίγο παράξενο να ζητήσεις άλλη "ομάδα" MAC. Ο άλλος θα σκεφτεί: "Μα καλά, τι ρόλο παίζει η MAC;;;"

 

εε ξερωγω...ας πει οτι εχει την εντιπωση πως αυτα που εχουν το 81 χαλαναι.Που ειναι και αλιθεια εν μερη! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...