Προς το περιεχόμενο

Dell U2412M


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως που πήρα την Sapphire 5850 Xtreme και έχω 2 U2311H έφαγα τρελλό άκυρο με το DP -- η κάρτα έχει 1 DVI που πάει στο 1 monitor, απο κει και πέρα όμως το άλλο monitor έχει DP, DVI και VGA, ενώ στην κάρτα μένουν miniDP και HDMI. Λέω εντάξει, θα πάρω miniDP σε DP και θα είμαι εντάξει.

 

Τελικά διαπίστωσα ότι εν έτει 2011 στη Θεσσαλονίκη δε βρίσκεις καλά καλά ούτε DP σε DP, πόσο μάλλον miniDP σε DP. Ευτυχώς που το HDMI στην κάρτα είναι compatible με DVI οπότε τη σύνδεσα με καλώδιο (passive "converter") που είναι από τη μία DVI και από την άλλη HDMI. Δε μεταφέρει ήχο φυσικά αλλά εδώ όντως κλάιν.

 

Βέβαια από την άλλη η οθόνη θα έχει έτσι κι αλλιώς DVI, οπότε αν έχεις HDMI κάρτα παίζεις όπως και γω. Αλλά το DP σίγουρα δεν είναι "ωραία έχουμε DP πάμε γερά" όπως όντως θα έπρεπε...

γιατι δεν την συνδεες με το Hdmi της καρτας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 662
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Χοχ, δηλαδή ~277€ απ' τη Dell.

 

Και αν αναλογιστούμε το γεγονός ότι εδώ τουλάχιστον είναι φθηνότερες απ' ότι τις δίνει η Dell, μπορεί να έχει και κάτω από 250€;

 

Καλή περίπτωση για να πάει σε 1920*1200 αρκετός κόσμος που θα αγοράσει στο άμεσο μέλλον οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν πιστεύω ότι θα μείνει σε αυτή την τιμή, γιατί θα αποτύχει παταγωδώς όταν η U2410 είναι καλύτερη και φθηνότερη.

 

Βέβαια τίθεται το θέμα του marketing περί LED, αλλά όταν βλέπεις τον κόσμο ν' ακούει LED και να γουστάρει τι περιμένεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι πως θ' αλλάξει, εξάλλου είναι σαφέστατα υποδεέστερη της U2410.

Και δυστυχώς οι περισσότεροι δεν το γνωρίζουν αυτό... Και κάποιοι έξυπνοι, σαν το MGM, εκμεταλλεύονται τις περιστάσεις, το πλασάρουν ως "τον αντικαταστάτη" της U2410 άρα δικαιολογείται και η τιμή, και όλα καλά :shifty: Κι όσα κορόιδα τσιμπήσουν.

 

Σιγά-σιγά θα το φέρουν και οι υπόλοιποι και ως δια μαγείας η τιμή θα πέσει :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το 521,52 U2412M / 521,52 U2410 που έχουν και οι 2 στο MGManager, με κάνει να πιστεύω πως μάλλον λάθος είναι η τιμή για την U2412M (ελπίζω). Πολύ περίεργη τιμή για να είναι ακριβώς η ίδια και στα λεπτά!

 

Κάτι σε copy-paste της σελίδας μου κάθεται χωρίς να έχουν αλλάξει την τιμή... Λένε την περιμένουν σε 8-15 μέρες, οπότε μάλλον θα δούμε άλλη τιμή όταν θα έρθει (πάλι ελπίζω...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...