Προς το περιεχόμενο

Top * Android Εφαρμογων σε καθε κατηγορια.


orlox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικα ειναι θεμα υποστηριξης. Παρολο που καταφερα να βρω καποια apps δεν ειναι διαθεσιμα για το galaxy s2 μου.

 

android.png

 

Για αυτό αν πας στο market.android.com θα δεις πως στις ρυθμίσεις επιλέγεις(επιλέγεται αυτόματα αν είναι μόνο μια) την

συσκευή που χρησιμοποιείς.

Αυτό σημαίνει πως τα περιεχόμενα του market προσαρμόζονται βάσει των χαρακτηριστικών που έχει η συσκευή σου τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακάτω είναι οι δικές μου επιλογές...Δυστυχώς κόλλησα και δεν θυμόμουν ότι ήθελα να γράψω και έρχομαι και από format όποτε έχω στο κινητό πραγματικά μόνο τα βασικά.( Είχα μαζέψει τα άπαντα μέσα στο κινητό)

 

Σύστημα

Astro file manager: δεν ξέρω αν είναι ο καλύτερος αλλά δεν με έχει απογοητεύσει τόσο καιρό.

Norton Utilities: ιδιαίτερα πρακτική εφαρμογή να κοιτάς οτιδήποτε αφορά την συσκευή σου. Από πόσα sms έστειλες μέχρι ποια εφαρμογή απασχολεί πιο πολύ τη cpu.

Go Launcher: νομίζω ο καλύτερος launcher που κυκλοφορεί, γρήγορος, σταθερός και το καλύτερο; πλήρως παραμετροποιήσιμος, εκεί που άλλοι launchers ζητάνε να έχεις την paid έκδοση ακόμα και για να αλλάξεις μέγεθος στα widgets στον Go όλα είναι δωρεάν με πάρα πολλές επιλογές...πραγματικά πολλές.

 

Επικοινωνίες:

Go sms: όπως και στον launcher πάρα πολλές επιλογές, νομίζω καλύτερος από τον Handcent.

Whatsapp: πολύ καλό πρόγραμμα ανταλλαγής μηνυμάτων μέσω ίντερνετ. είναι πάντα online και δεν χρειάζεται login. Εύχρηστος και γρήγορος.

 

Παιχνίδια:

4 player reactor: πολύ κάψιμο με παρέα...

Tank hero: πολύ ωραίο παιχνίδι με τεθωρακισμένα.

Burn the rope: ενδιαφέρον παιχνίδι, δυστυχώς τα δωρεάν επίπεδα είναι λίγα.

Stupid zombies: παρόμοιας λογικής με angry birds αλλά έχεις κοντόκανη και σκοτώνεις ζόμπι...τι άλλο να ζητήσεις;

Paradise city: Παιχνίδι στύλ tropical για όποιον έχει παίξει στο Pc...πολύ χαμένος χρόνος σε αυτό το παιχνίδι....

 

Εφαρμογές:

Dropbox: Λύνει χέρια, νομίζω όλοι το ξέρετε...όσοι δεν το ξέρετε κατεβάστε το και μάθετε το.

Real Calc: Επιστημονική αριθμομηχανή. Απαραίτητη.

Quick Settings: Βολική εφαρμογή που σου δίνει γρήγορη πρόσβαση σε βασικές ρυθμίσεις. Συνδυάστε το με το Quick batter widget.

Google reader: απαραίτητο για να διαβάζω γρήγορα τα feeds ΜΟυ.

 

Πολυμέσα:

tunein radio: ίντερνετ ράδιο με όλους σχεδόν τους ελληνικούς σταθμούς.

Mobo player: Παλιά είχα τον real αλλά νομίζω καλύτερος ο mobo.

Soundhound: Είστε σε μπαρ και δεν ξέρετε ποιος λέει αυτό το κομμάτι;απλά πατάτε το soundhound και το βρήκε...

Winamp: Αν και στο pc έχω χρόνια να τον χρησιμοποιήσω, ομολογώ ότι στο κινητό είναι πολύ καλός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τελικα ειναι θεμα υποστηριξης. Παρολο που καταφερα να βρω καποια apps δεν ειναι διαθεσιμα για το galaxy s2 μου.

 

android.png

Oπως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το monster madness για παραδειγμα. Μπορω να το βρω με το appbrain και απο εκει λινκ για το μαρκετ αλλα δεν εχει επιλογη για κατεβασμα διοτι ειναι συμβατο με συγκεκριμενες συσκευες...βεβαια δε προσπαθησα ακομα με τον τροπο του θειου...

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καποιο gps το οποιο να μετραει και την ταχυτητα χωρις internet υπαρχει?

Κατι τετοιο ειχα δει στο κινητο ενος φιλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω δει ποτε. Να σου πω την αλήθεια δεν κατάφερα ουτε στο market να το βρω. Το titanium backup ειναι μια δοκιμασμενη σιγουρη και γρηγορη λύση. Εκτος αυτου προσφέρει και άλλες δυνατοτητες οπως system uninstaller system settings backup market doctor και αλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...