Προς το περιεχόμενο

Δείξε μου το κατοικίδιο σου, να σου πω πώς είσαι!


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό το πανέμορφο κορίτσι είναι η Λούνα.

Η Λούνα ήταν μέχρι πριν λίγες μέρες ένα κακοποιημένο αδέσποτο. Απ' ότι έμαθα από τη γειτονιά της οι ιδιοκτήτες της αφού γέννησε την πέταξαν στο δρόμο και όταν γυρνούσε την κλοτσούσαν να φύγει.

Τις τελευταίες μέρες έρχονταν στο σπίτι όπου την τάιζα και κατάλαβα την κατάσταση της. Ήταν πολύ ταλαιπωρημένη, νηστική, κούτσενε και φαινόταν πολύ στεναχωρημένη και φοβισμένη.

Την πήγα στον κτηνίατρο όπου επιβεβαίωσαμε ότι το ζώο έχει κακοποιηθεί σωματικά και ψυχολογικά.

Να μην πλατειάζω, η Λούνα πλέον έχει γίνει μέλος της οικογένειας μας και δείχνει μέρα με την μέρα μεγάλη βελτίωση.

Φυσικά ότι συμβουλές έχετε να μου δώσετε για να της φτιάξω το κέφι ευπρόσδεκτες. 

Υ.Γ. Φυσικά όλα τα παραπάνω πήγα και τα δήλωσα και στο Αστυνομικό Τμήμα της περιοχής.

Υ.Γ2. Με μια αναζήτηση στο ίντερνετ βλέπω ότι μοιάζει στην ράτσα "κοκόνι", εσείς πώς τη βλέπετε;

 

WP_20160627_16_27_13_Pro_zpsn19ikkwe.jpg

  • Like 24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοκονακι μοιαζει ναι.

Μπραβο για την πραξη φιλε μου.

 

Ποσο μαλακες οι ιδιοκτητες της!!

Καλα εκανες και το ειπες στην αστυνομια και μακαρι να γινει κατι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοκονακι μοιαζει ναι.

Μπραβο για την πραξη φιλε μου.

 

Ποσο μαλακες οι ιδιοκτητες της!!

Καλα εκανες και το ειπες στην αστυνομια και μακαρι να γινει κατι.

 

Έκανα την ερώτηση και σε ένα φόρουμ για σκυλάκια και μου 'παν ότι είναι κοκονάκι αλλά μάλλον σε διασταύρωση με πεκινουά :)

 

Δυστυχώς δε νομίζω να γίνει κάτι, και το ίδιο νομίζει και ο κτηνίατρος, αλλά όπως και να 'χει το ανέφερα επίσημα και επώνυμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δεν είναι κατοικίδιο ακόμα αλλα ίσως γίνει , όνομα δεν του έχω δώσει ακόμα 

post-353959-0-57905300-1470855997_thumb.jpg post-353959-0-09980600-1470855999_thumb.jpg

ο συμπέθερος

post-353959-0-75150900-1470855962_thumb.jpg

έχει κανα μήνα που καβατζώθηκε μόνος του , δεν χρειάστηκε καν να τον πιάσω, μπούκαρε χύμα , έφαγε και άραξε στην καρέκλα .. yeap , γιαυτό τον έβγαλε συμπέθερο η μάνα , σαν στο σπίτι του  :lol: 

και ένας Γουρίδης σε στάση μπινελίκια στα φανάρια 

post-353959-0-96759600-1470855965_thumb.jpg

 

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κατοικίδιο ακόμα αλλα ίσως γίνει 

 

Και γω που νόμιζα βλέποντας το άλλο θρεντ ότι είναι φωτο αρχείου... τώρα τι να πω..  Μεγειά η σκατζοχοιριά! :blink:  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι είναι υπερπαπουλης ο καημενος. κατουριέται πάνω του, πονάνε τα πόδια του και παίρνει χάπια. δεν βλέπει καλά ούτε ακούει καλά. προς το παρόν την παλεύει ακόμα. έχει ασπρίσει και μαζεμένος ο γλυκός μου. αλλά θέλει να παίζει σαν κουτάβι. προσπαθεί δλδ. παλιμπαιδίζει

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...