Προς το περιεχόμενο

The official off topic thread -women only-


Traumatias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστεύω πως ο σύνανδρος Νίκος αναφέρεται στους άνδρες όπως παρουσιάζονται σε διάφορα έντυπα και διαφημιστικά που στοχεύουν στο γυναικείο κοινό. Αυτοί οι άνδρες λοιπόν μοιράζονται ορισμένα κοινά στοιχεία, όπως για παράδειγμα το χαρακτηριστικό νεανικό τους πρόσωπο (babyface), την ελάχιστη τριχοφυΐα σώματος, το συγκεκριμένο χρώμα ματιών, ακόμα και το κούρεμα. Για να κατανοήσουμε καλύτερα ποιους εννοεί, θα μπορούσαμε να αναφερθούμε στους γνωστούς metrosexuals του 21ου αιώνα.

 

Τα παραπάνω αποτελούν σαφώς μια υποκειμενική ερμηνεία και άποψη περί του θέματος, που προκύπτει από μια ερασιτεχνική, προσωπική κοινωνιολογική μελέτη. Μια άποψη την οποία δεν ασπάζομαι, αλλά ούτε κατακρίνω.

Επεξ/σία από slipknot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ενταξει πρασινοματηδες και γαλανοματηδες.

ο μαρτακης ειναι η εξαιρεση του κανονα.

δηλαδη βλεποντας αυτο το μωρο οι τριχες στην μασχαλη σε πειραξαν?

 

Πλάκα μου κάνεις; Εσείς οι γυναίκες είστε που κολλάτε σε πολύ λιγότερα από αυτό. ΟΚ πολύ ωραίο παιδί ο τύπος, really, αλλά αν σου σκάσει ο συμφοιτητής σου που σε φλερτάρει με την μασχαλότριχα κάγκελο δεν θα ξινίσεις; Ενώ του Χόρτα είναι cool, φτιάχνεις και noodles με αυτές για πάρτη του. Μην το παλέψεις, είναι κλασικό γυνακείο fail να βρίσκουν ή να παραβλέπουν ελαττώματα μονο εκεί που νομίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπως ετσι

Ειναι αυτοι που ακουνε housakia και Kiss.fm

Και πανε στα μαγαζια του γκαζι και δινουν 8-10 ευρω για να πιουν σεξ ον δε μπιτς

 

saya σου απαντησα ηδη δες την προηγυομενη σελιδα

 

Ναι ρε συ υποθέτω κάπως έτσι πάει...προτιμήσεις, εξαρτάται για ποια άτομα μιλάμε (ας πούμε στη σχολή μου δεν παίζουν ούτε τυπάδες ούτε τύπισσες έτσι, αν πας δίπλα όμως στη ΣΔΟ(σχολή διοίκησης και οικονομίας)... ;)

 

Προσωπικά δεν με ενοχλεί η τριχοφυΐα στον άντρα αρκεί να μην ξεπερνάει κάποια όρια (π.χ. τρίχες στην πλάτη :eek:), δηλαδή δεν απαιτώ από τον άλλον να κάνει αποτρίχωση στο στήθος ή στις μασχάλες αν έχει λίγες τρίχες έλεος δηλαδή...παρότι εσείς απαιτείτε από τις γυναίκες να κάνουν αποτρίχωση παντού...

 

Γενικά ισχύει η μόδα τον άτριχων εντελώς αντρών γυναικών πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:shifty:

Καμμια σχεση

Εννοω τους φλωρο τρεντυ και τους αβγαλτους(οχι σεξουαλικα, στη ζωη γενικοτερα)

Οι ματσο μου την σπανε εξισου

Εμενα δεν μου την σπαει το ματσο γενικοτερα με την εννοια του αντιθετο του φλωρου που ειπες .Μου την σπαει η παρεξηγημενη εννοια που υπαρχει στην Ελλαδα .Ξερεις μαγκιες ,χοντραδες ,τυπου κανω οτι θελω που περισσοτερο μεταφραζεται σε ειμαι loser καθ το ξερω .Και ψαχνω καποιο θυμα να ξεσπαω τα νευρα μου .Δηλαδη οι ξενοι που βοηθανε και στις δουλειες στο σπιτι και δεν θεωρουν μαγκια κατι τετοια ειναι λιγοτερο αντρες απο τους Ελληνες ανατολιτες ;Τεσπα .

 

Ακομη να καταλαβω ποιον τυπο εννοεις φλωρο ,παντως τον προτιμω με τα χιλια απο τους καφρους και ισως το ιδιο και οσες τους προτιμουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ποιος σου ειπε οτι με ξενερωνει η τριχα στην μασχαλη? το φυσιολογικο ειναι να εχουν τριχες στην μασχαλη και δεν θα απορριψω κανεναν επειδη δεν τις ξυριζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα μου κάνεις; Εσείς οι γυναίκες είστε που κολλάτε σε πολύ λιγότερα από αυτό. ΟΚ πολύ ωραίο παιδί ο τύπος, really, αλλά αν σου σκάσει ο συμφοιτητής σου που σε φλερτάρει με την μασχαλότριχα κάγκελο δεν θα ξινίσεις; Ενώ του Χόρτα είναι cool, φτιάχνεις και noodles με αυτές για πάρτη του. Μην το παλέψεις, είναι κλασικό γυνακείο fail να βρίσκουν ή να παραβλέπουν ελαττώματα μονο εκεί που νομίζουν.

Tο ίδιο ισχύει και για σας.Αν διαβάσεις το θέμα τι σε ξενερώνει σε μια γυναίκα θα καταλάβεις.Αν πρόκειται όμως για την χ μοντέλα..την αθυροστομία ή την τρίχα θα κοιτάξετε;Μμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπως ετσι

Ειναι αυτοι που ακουνε housakia και Kiss.fm

Και πανε στα μαγαζια του γκαζι και δινουν 8-10 ευρω για να πιουν σεξ ον δε μπιτς

 

saya σου απαντησα ηδη δες την προηγυομενη σελιδα

Δεν με ενοχλει τοσο .Αν το πιστευει και του αρεσει και δεν το κανει για να πουλησει μουρη .Και το προτιμω απο οσα προανεφερα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει πρασινοματηδες και γαλανοματηδες.

ο μαρτακης ειναι η εξαιρεση του κανονα.

δηλαδη βλεποντας αυτο το μωρο οι τριχες στην μασχαλη σε πειραξαν?

 

Πιστεύω οι περισσότερες γυναίκες πέφτουν θύματα του μητρικού ενστίκτου τους. Να για παράδειγμα αναφέρεσαι στον εν λόγο κύριο και λες αυτό το μωρό. Δηλαδή δεν είναι τόσο το ερωτικό σημείο που σας εξεταρει αλλα ότι θέλετε να τον νταντέψετε να τον βυζάξετε και όλα αυτά που κάνει η μάνα στο μωρό της όπως αντίστοιχος και μερικές κοπέλες ψάχνουν μεγαλύτερο σύντροφο για να αντικαταστήσει το πρωτότυπο του πατέρα (αν κάνω λάθος να με διορθώσουν οι ψυχολόγοι του forum).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω οι περισσότερες γυναίκες πέφτουν θύματα του μητρικού ενστίκτου τους. Να για παράδειγμα αναφέρεσαι στον εν λόγο κύριο και λες αυτό το μωρό. Δηλαδή δεν είναι τόσο το ερωτικό σημείο που σας εξεταρει αλλα ότι θέλετε να τον νταντέψετε να τον βυζάξετε και όλα αυτά που κάνει η μάνα στο μωρό της όπως αντίστοιχος και μερικές κοπέλες ψάχνουν μεγαλύτερο σύντροφο για να αντικαταστήσει το πρωτότυπο του πατέρα (αν κάνω λάθος να με διορθώσουν οι ψυχολόγοι του forum).

οχι ,μωρο = sexy oxi μωρο με πανες .χαχαχα :-D :-D.Ο κυριος πανω με το κοιλιακο ,σου θυμιζει μωρο σε ποια διασταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ,μωρο = sexy oxi μωρο με πανες .χαχαχα :-D :-D

ναι αυτο το καταλαβαίνω απλα προσπαθω να εισχωρίσω στα αδυτα της ψυχοσινθεσης σας ωστε να βγάλω κάποιο συμπέρασμα . Νομιζω απλα υποβόσκει αυτο που ειπα. Εχετε τα μιτρικά σας λοιπον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ποιος σου ειπε οτι με ξενερωνει η τριχα στην μασχαλη? το φυσιολογικο ειναι να εχουν τριχες στην μασχαλη και δεν θα απορριψω κανεναν επειδη δεν τις ξυριζει.

 

Δεν είπα να τις κάνει και κερί κόντρα. Στην τελική αν σου αρέσει, πάσο. Απλά επισημαίνω ότι οι άντρες έχουν κάπως πιό σαφείς "σταθερές", δηλαδή αν ένας άντρας πει δεν μου αρέσουν πχ οι ξανθές/χοντρές/trendy/whatever, πολύ δύσκολα θα τον δεις με μια τέτοια, ενώ μια γυναίκα θα πει ότι θέλει πχ άντρα με μαλλιά και θα την δεις εύκολα με καραφλούς. Χωρίς φυσικά να ισοπεδώνω, οι γυναίκες δείχνουν σαφώς μεγαλύτερη ασυνέπεια μεταξύ των δηλώσεων και των τελικών επιλογών τους.

Οι απεριποίητες μασχάλες θα ήταν πρώτης τάξεως παράδειγμα σε πραγματικές συνθήκες. Μου έχει τύχει πχ να μιλάω με φίλη για τριχωτούς και μετά από ένα διάστημα να τη βλέπω με τον Μπαλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω οι περισσότερες γυναίκες πέφτουν θύματα του μητρικού ενστίκτου τους. Να για παράδειγμα αναφέρεσαι στον εν λόγο κύριο και λες αυτό το μωρό. Δηλαδή δεν είναι τόσο το ερωτικό σημείο που σας εξεταρει αλλα ότι θέλετε να τον νταντέψετε να τον βυζάξετε και όλα αυτά που κάνει η μάνα στο μωρό της όπως αντίστοιχος και μερικές κοπέλες ψάχνουν μεγαλύτερο σύντροφο για να αντικαταστήσει το πρωτότυπο του πατέρα (αν κάνω λάθος να με διορθώσουν οι ψυχολόγοι του forum).

 

Όοοοοχι δεν ισχύει καθόλου αυτό πιστεύω. Οι γυναίκες πάντα έψαχναν για μεγαλύτερους άντρες επειδή ωριμάζουν πνευματικά πιο γρήγορα -_-

Για να υπάρξει δηλαδή ισορροπία σε μια σχέση μεταξύ ενός άντρα και μιας γυναίκας, μπορεί να χρειαστεί να υπάρξει κάποια διαφορά ηλικίας μεταξύ τους. Βέβαια εξαρτάται από το κάθε άτομο ξεχωριστά και το τι ψάχνει, μπορεί σε κάποιες γυναίκες να αρέσει το ''ντάντεμα'' και να ψάχνουν για συνομήλικους, μπορεί σε κάποιες άλλες να αρέσουν οι πιο ώριμοι άντρες και να ψάχνουν για αρκετά μεγαλύτερους (π.χ. να είναι η κοπέλα 20 και ο άντρας 29-30).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο μπαλου ποιος ειναι?

παντως ειναι η αληθεια εναν τετοιο θα ηθελα να τον κανακευα και να τον ταχτιριζα στα γονατα μου. (αλλα οχι και να τον βυζαινα χαχα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτο το καταλαβαίνω απλα προσπαθω να εισχωρίσω στα αδυτα της ψυχοσινθεσης σας ωστε να βγάλω κάποιο συμπέρασμα . Νομιζω απλα υποβόσκει αυτο που ειπα. Εχετε τα μιτρικά σας λοιπον.

Και σε ξαναρωταω .Ο κυριος πανω με τους κοιλιακους που σου εβαλε η φιλη ,τι σχεση εχει με παιδια ;μωρα και ολα αυτα;Ειναι το αντιθετο αρρενωπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...