Προς το περιεχόμενο

The official off topic thread -women only-


Traumatias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα και 20 λεπτά για να είμαστε ακριβείς :shock:

Εντάξει δεν μπορούμε να πούμε ότι δεν μετράει η εξωτερική εμφάνιση καθόλου θα είναι ψέμα, απλά δίνεται από πολλές προτεραιότητα σε άλλα στοιχεία, και μη μου πείτε ότι οι άντρες δεν δίνεται σημασία στην εμφάνιση.

Πλάκα πλάκα, λέτε για εμάς ότι δεν σας θέλουμε αρκούδες, και δεν βλέπεται που μας βάζετε και κάνουμε ολική αποτρίχωση σε όλο το σώμα (και στα χέρια άκουσα πρόσφατα) επειδή έτσι σας αρέσει :-(

 

Επαβαλαμβάνω, μην ισοπεδώνετε, εγώ αυτό προσαπθώ να αποφύγω τόση ώρα. Όσο για αυτό με την αποτρίχωση, έ, κακά τα ψέμματα, μπορεί να αρέσει στους άντρες το λείο δέρμα αλλά μάλλον και μόνες σας να ήσασταν στον πλανήτη πάλι θα το κάνατε, μπορεί να πονάει αλλά οι γυναίκες έτσι αισθάνονται όμορφες. Μην ξεχνάμε ότι είναι και αισθητικό στοιχείο της εποχής, δηλ. αν δεν το κάνει η γυναίκα μπορεί όντως να σημαίνει ότι δεν τη νοιάζει να συμβαδίζει (έστω και στοιχειωδώς) με τα τρέχοντα πρότυπα ομορφιάς, και αυτό να το εκλάβει ο άντρας υποσυνείδητα ως "κατεβασμένη σημαία", ότι δηλαδή δεν ενδιαφέρεται για γκόμενους. Που μάλλον αλήθεια θα είναι. Αλλά όχι ότι οι άντρες σας βάζουν και σε στρατόπεδα συγκέντρωσης για να σας ξυρίσουν, απλά είναι μέρος της διαδικασίας "femininity" (όπως τα ψώνια, το βάψιμο, κλπ) που αρέσει στις γυναίκες γιατί, καλώς ή κακώς, τις προσδιορίζει ως φύλο αυτήν την εποχή. Σε λίγα χρόνια μπορεί να βγαίνεται αξύριστες και να γουστάρουμε, τί να κάνουμε τώρα, αλλάζουν αυτά.

Και αυτό παει both ways: και οι γλυκούληδες που αναφέρατε, πριν μερικές δεκαετίες δεν έπιαναν μία στις γυναίκες, απλά άλλαξε το αντρικό πρότυπο ομορφιάς και οι πολλές γυναίκες τους θέλουν πλέον λίγο πιό σοφτ και teen σε φάτσα. Δεν είναι κακό, είναι εξέλιξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επαβαλαμβάνω, μην ισοπεδώνετε, εγώ αυτό προσαπθώ να αποφύγω τόση ώρα. Όσο για αυτό με την αποτρίχωση, έ, κακά τα ψέμματα, μπορεί να αρέσει στους άντρες το λείο δέρμα αλλά μάλλον και μόνες σας να ήσασταν στον πλανήτη πάλι θα το κάνατε, μπορεί να πονάει αλλά οι γυναίκες έτσι αισθάνονται όμορφες. Μην ξεχνάμε ότι είναι και αισθητικό στοιχείο της εποχής, δηλ. αν δεν το κάνει η γυναίκα μπορεί όντως να σημαίνει ότι δεν τη νοιάζει να συμβαδίζει (έστω και στοιχειωδώς) με τα τρέχοντα πρότυπα ομορφιάς, και αυτό να το εκλάβει ο άντρας υποσυνείδητα ως "κατεβασμένη σημαία", ότι δηλαδή δεν ενδιαφέρεται για γκόμενους. Που μάλλον αλήθεια θα είναι. Αλλά όχι ότι οι άντρες σας βάζουν και σε στρατόπεδα συγκέντρωσης για να σας ξυρίσουν, απλά είναι μέρος της διαδικασίας "femininity" (όπως τα ψώνια, το βάψιμο, κλπ) που αρέσει στις γυναίκες γιατί, καλώς ή κακώς, τις προσδιορίζει ως φύλο αυτήν την εποχή. Σε λίγα χρόνια μπορεί να βγαίνεται αξύριστες και να γουστάρουμε, τί να κάνουμε τώρα, αλλάζουν αυτά.

Και αυτό παει both ways: και οι γλυκούληδες που αναφέρατε, πριν μερικές δεκαετίες δεν έπιαναν μία στις γυναίκες, απλά άλλαξε το αντρικό πρότυπο ομορφιάς και οι πολλές γυναίκες τους θέλουν πλέον λίγο πιό σοφτ και teen σε φάτσα. Δεν είναι κακό, είναι εξέλιξη.

Πριν λιγα χρονια θεωρουνταν σεξ προτυπο ο Μρλον Μπραντο στο λεωφορειο ο ποθος .Τυπος αρχεγονου αρσενικου ,τελειως καθαρμα .Τωρα ισως να υπαρχζουν πιο γλυκαναλατα προτυπα αλλα τα θεωρω πιο υγειη απο το Μαρλον Μπραντο .Προτιμω ως προτυπο τον Πατινσον πως τον λενε και ας καποιοι τον θεωρειται φλωρο .Και σε σχεση με τον μπιπ και δερμνω Μπραντο .Σαφως και ειναι .Αλλαα αν ειχες παιδια ποιον θα προτιμουσες για την κορη σου;

 

Κατα τα αλλα οι τριχες στην μασχαλη και γενικα ειναι θεμα καθαριοτητας και περιποιησης .Οχι δεν μου αρεσει το στυλ κανει η κοπελα μου μιση ωρα να φτιαχτει για εξω ,εγω κανω μιαμιση .Αλλα ουτε και το τελειως ατημελητο εχω να χτενιστω απο προχτες .Και να κουρευτω κανεναν χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγα χρονια θεωρουνταν σεξ προτυπο ο Μρλον Μπραντο στο λεωφορειο ο ποθος .Τυπος αρχεγονου αρσενικου ,τελειως καθαρμα .Τωρα ισως να υπαρχζουν πιο γλυκαναλατα προτυπα αλλα τα θεωρω πιο υγειη απο το Μαρλον Μπραντο .Προτιμω ως προτυπο τον Πατινσον πως τον λενε και ας καποιοι τον θεωρειται φλωρο .Και σε σχεση με τον μπιπ και δερμνω Μπραντο .Σαφως και ειναι .Αλλαα αν ειχες παιδια ποιον θα προτιμουσες για την κορη σου;

 

Κατα τα αλλα οι τριχες στην μασχαλη και γενικα ειναι θεμα καθαριοτητας και περιποιησης .Οχι δεν μου αρεσει το στυλ κανει η κοπελα μου μιση ωρα να φτιαχτει για εξω ,εγω κανω μιαμιση .Αλλα ουτε και το τελειως ατημελητο εχω να χτενιστω απο προχτες .Και να κουρευτω κανεναν χρονο.

 

Κάπου διάβασε ότι οι γυναίκες των δυτικών κοινωνιών προτιμούν τους πιο ήρεμους, γλυκούς ας το πούμε έτσι άντρες από ένστικτο γιατί φοβούνται την ενδοοικογενειακή βία, σε αντίθεση με τις γυναίκες των υποανάπτυκτων κρατών που προτιμούν τους πιο αρρενωπούς καθώς φοβούνται τους εξωτερικούς κινδύνους :-)

Δεν λέω ότι το πιστεύω, απλά το παραθέτω σαν σκέψη γιατί μου φάνηκε ενδιαφέρον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγα χρονια θεωρουνταν σεξ προτυπο ο Μρλον Μπραντο στο λεωφορειο ο ποθος .Τυπος αρχεγονου αρσενικου ,τελειως καθαρμα .Τωρα ισως να υπαρχζουν πιο γλυκαναλατα προτυπα αλλα τα θεωρω πιο υγειη απο το Μαρλον Μπραντο .Προτιμω ως προτυπο τον Πατινσον πως τον λενε και ας καποιοι τον θεωρειται φλωρο .Και σε σχεση με τον μπιπ και δερμνω Μπραντο .Σαφως και ειναι .Αλλαα αν ειχες παιδια ποιον θα προτιμουσες για την κορη σου;

 

Κατα τα αλλα οι τριχες στην μασχαλη και γενικα ειναι θεμα καθαριοτητας και περιποιησης .Οχι δεν μου αρεσει το στυλ κανει η κοπελα μου μιση ωρα να φτιαχτει για εξω ,εγω κανω μιαμιση .Αλλα ουτε και το τελειως ατημελητο εχω να χτενιστω απο προχτες .Και να κουρευτω κανεναν χρονο.

 

δεν διαφωνούμε, ειδικά στα τελευταία. Και με βάση αυτό, ο Χόρτα την έχει μακριά (τη μασχαλότριχα), και απεριποίητη, πάει και τελειωσε δεν θα με τρελάνετε :mrgreen: :mrgreen: .Τώρα περι κόρης, θα έκοβα φάτσα επί τόπου, δεν μπορείς να πεις ότι ο τάδε τύπος είναι safe και ο δείνα είναι αλήτης. Μακάρι να πήγαινε έτσι.

 

Btw, ο (νέος) Μπράντο ακόμη και με τα σημερινά δεδομένα θεωρείται ανελέητα όμορφος. Μην κρίνεις από τον Κοβάλσκι, έπαιξε και πιό ελαφρείς ρόλους ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μας βάζετε και κάνουμε ολική αποτρίχωση σε όλο το σώμα (και στα χέρια άκουσα πρόσφατα) επειδή έτσι σας αρέσει :-(

 

Οποιανού του αρέσει η δικιά του με αποτριχωμένα τα χέρια και το, για 'μένα είναι άρρωστος και η μόνη θεραπεία ο δημόσιος λιθοβολισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν διαφωνούμε, ειδικά στα τελευταία. Και με βάση αυτό, ο Χόρτα την έχει μακριά (τη μασχαλότριχα), και απεριποίητη, πάει και τελειωσε δεν θα με τρελάνετε :mrgreen: :mrgreen: .Τώρα περι κόρης, θα έκοβα φάτσα επί τόπου, δεν μπορείς να πεις ότι ο τάδε τύπος είναι safe και ο δείνα είναι αλήτης. Μακάρι να πήγαινε έτσι.

 

Btw, ο (νέος) Μπράντο ακόμη και με τα σημερινά δεδομένα θεωρείται ανελέητα όμορφος. Μην κρίνεις από τον Κοβάλσκι, έπαιξε και πιό ελαφρείς ρόλους ;)

:confused: Ο Μπραντο εμφανισιακα στα νιατα του ειδικα στο λεωφορειο ο ποθος ειναι 100 φορες πιο ομορφος απο τοιν Πατινσον .Ασε αν ολοι θυμομαστε απο τον νονο εναν κυριο καπως χαλια .Στα νιατα του ηταν σκετος αδωνις .Αλλα αν εφερνε η αδερφη σου η η κορη σου κανεναν τετοιο κουκλο σπιτι ,δεν ξερω αν θα τον προτιμουσες απο τον γλυκουλη πιο φλωρο Πατινσον .Τελος παντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν διαφωνούμε, ειδικά στα τελευταία. Και με βάση αυτό, ο Χόρτα την έχει μακριά (τη μασχαλότριχα), και απεριποίητη, πάει και τελειωσε δεν θα με τρελάνετε :mrgreen: :mrgreen: .Τώρα περι κόρης, θα έκοβα φάτσα επί τόπου, δεν μπορείς να πεις ότι ο τάδε τύπος είναι safe και ο δείνα είναι αλήτης. Μακάρι να πήγαινε έτσι.

 

 

Δεν μπορείς να το συμπεράνεις με απόλυτη σιγουριά, παρ'όλα αυτά είναι γεγονός ότι τα κριτήρια της γυναίκας αν το πάρεις εντελώς βιολογικά το πράγμα, σχετίζονται με τον ικανό άντρα για τεκνοποίηση και αυτόν που θα φέρει το κρέας στη σπηλιά. Ακούγεται πολύ εύφορο έδαφος για τρόλλινγκ αλλά είναι σχεδόν αηδιαστικό το πόσο πρωτόγονοι είμαστε. Διάβαζα σε κάποια φάση ένα άρθρο για το πώς λειτουργεί το φιλί στους ανθρώπους, κατά το οποίο η γυναίκα αναγνωρίζει κατά πόσο ο άλλος είναι ποτένσιαλ ικανός σύντροφος για όλα αυτά που έχει προγραμματίσει η φύση και αντίστοιχα ο άντρας την ίδια στιγμή είναι νομίζω πιο αδύναμος ως προς την επιλογή (=> καύλα).

 

Φαντάζομαι επειδή όμως εξελισσόμαστε σαν είδος και βάσει ευφυίας με τον καιρό ανατρέπεται το πρότυπο του μάτσο και περνάει σε αυτόν που θα προσφέρει περισσότερη ασφάλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που να ποσταρω τελικα?εδω η στο αλλο? :mrgreen:

 

Δλδ λετε για παιδαραδες κ εγω στην απεξω φιλεναδες?Δεν ξηγιεστε καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος βάζει τη δικιά του να αποτριχώνει τα χέρια και το, για 'μένα είναι άρρωστος και η μόνη θεραπεία ο δημόσιος λιθοβολισμός.

 

Και εγώ το πιστεύω αυτό, γιατί άλλο να κάνεις αποτρίχωση πόδια-μασχάλες (ή και μουστάκι αν έχεις έντονη τριχοφυΐα, δεν αισθάνεσαι άνετα) ή να βγάζεις τα φρύδια αν είναι μεγάλα ή ενώνονται, να τα σχηματίζεις κ.τ.λ πράγματα που τα θέλει η γυναίκα από μόνη της, όπως και την αποτρίχωση στο μπικίνι φυσικά, που αρκετές γυναίκες κάνουν προχωρημένη αποτρίχωση(όχι απαραίτητα ολική) και για λόγους υγιεινής, και άλλο να απαιτείς ο άλλος ολική αποτρίχωση επειδή του αρέσει καλύτερα, λες και είναι καμιά απλή διαδικασία, έλεος μερικοί δεν έχουν όρια πραγματικά...

εδιτ: τοξοβόλε you are free to join us ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που να ποσταρω τελικα?εδω η στο αλλο? :mrgreen:

 

Δλδ λετε για παιδαραδες κ εγω στην απεξω φιλεναδες?Δεν ξηγιεστε καλα...

μπορεις να ανοιξεις ενα τριτο τοπικ για εσας. ηρθε και ο τοξοβολος να μας φαει τους γκομενους :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που να ποσταρω τελικα?εδω η στο αλλο? :mrgreen:

 

Δλδ λετε για παιδαραδες κ εγω στην απεξω φιλεναδες?Δεν ξηγιεστε καλα...

Εδώ.

Οι άντρες του ινσομνια ,εκτός από λίγους, απλά διαβάζουν το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...