Προς το περιεχόμενο

The official off topic thread -women only-


Traumatias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ε θα τον λέτε ΦΙΛΙΠΠΟΣ Ο Β και θα χαίρεται αφού είναι και γκαρντάσι

Άσε, δεν γίνεται. Σκέψου να φωνάζει "Ναι, ναιιιιιιι, Φίλιππεεεεε" και να μπουκάρει στην κρεβατοκάμαρα ο μικρός. Άσε που Βητάδες μόνο 2 έχουν πετύχει στη ζωή. Ο Κωνσταντίνος Βήτα και ο Άλφα Βήτα Βασιλόπουλος.

 

πω πω αυτο με τα σογια ειναι να σε πιανουν τα διαολια σου. η γιαγια μιας ξαδερφης μου (προφανως οχι η κοινη) εχει κολλημα ολες οι εγγονες να παρουν το ονομα της, και μαντεψτε πως την λενε

 

 

 

Μαρουλια!!! :cry:

 

 

Πρόσφατα έμαθα για συμπεθέρες που τσακώθηκαν γιατί, ενώ είχε αποφασιστεί το μωρό να πάρει και τα δύο ονόματα, η μία ήθελε να το πουν Μαρία-Ελένη και η άλλη Ελένη-Μαρία!!

 

Παρεμπιπτόντως, το καλύτερο αρχαίο όνομα όλων των εποχών είναι ο Μεγάβυζος. Και τα μυαλά στα κάγκελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΧΙ οχι καλυτερα να μην τα μπλεκουμε με τα ονοματα.

ειχα και γκομενο σε ιδιο ονομα με τον φαδερ και, ω μοντιε, ποσο weird ηταν.

 

Φιλιπποι, την αγάπη μου βρε :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώναζες τον γκόμενο, μπαμπά;

 

Εμείς είχαμε γιαγιά και παππού, Στέλλα και Στέλιο (αντίστοιχα χοχοχο), μαντέψτε πως ονομαζόμαστε όλη η νεώτερη γενιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω πω αυτο με τα σογια ειναι να σε πιανουν τα διαολια σου. η γιαγια μιας ξαδερφης μου (προφανως οχι η κοινη) εχει κολλημα ολες οι εγγονες να παρουν το ονομα της, και μαντεψτε πως την λενε

 

 

 

Μαρουλια!!! :cry:

 

 

 

Kαι εμενα την προγιαγια μου την λεγανε Μαρουδια λολ... και ευτυχως οι επομενες γενιες το εκαναν Μαρια.

 

Καλα για μαλωματα μεταξυ οικογενειων εχω ακουσει πολλα, μεχρι και να μη ξαναμιλησει η μανα με τον γιο/κορη και αλλα ωραια. Τι κολλημα και αυτο που εχουν οι παππουδες να παει το ονομα τους στην μεθεπομενη γενια.

 

Α και οταν εχεις και 2 ονοματα, πολλοι τα μετατρεπουν σε ενα, πχ Μαρια-Ελενη σε Μαριαλενα , πολυ καλυτερο απο το να προτιμας το ενα απο τα 2.. και μετα θα εχεις την γκρινια της πεθερας γιατι δεν φωναζεις το παιδι με το δικο μου ονομα και τετοια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εμενα την προγιαγια μου την λεγανε Μαρουδια λολ... και ευτυχως οι επομενες γενιες το εκαναν Μαρια.

 

Καλα για μαλωματα μεταξυ οικογενειων εχω ακουσει πολλα, μεχρι και να μη ξαναμιλησει η μανα με τον γιο/κορη και αλλα ωραια. Τι κολλημα και αυτο που εχουν οι παππουδες να παει το ονομα τους στην μεθεπομενη γενια.

 

Α και οταν εχεις και 2 ονοματα, πολλοι τα μετατρεπουν σε ενα, πχ Μαρια-Ελενη σε Μαριαλενα , πολυ καλυτερο απο το να προτιμας το ενα απο τα 2.. και μετα θα εχεις την γκρινια της πεθερας γιατι δεν φωναζεις το παιδι με το δικο μου ονομα και τετοια :P

 

πιστευω οτι αν το ζευγαρι εχει τον τσαμπουκα που χρειαζεται καμια γιαγια δεν κανει οτι γουσταρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γιαγιά από το σόι του πατέρα μου ήθελε να με βγάλουν " Περιστέρα " ( ενώ υπήρχε ήδη μία εγγονή με αυτό το όνομα και ενώ ο αδερφός μου ως πρώτο παιδί είχε πάρει όνομα ήδη από το σόι τους ). Μετά υπήρχε η σκέψη να μπει ως δεύτερο όνομα να λέγομαι δηλαδή " ΑΝΝΑ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΑ " , τι τραγικό.

 

Ευτυχώς ο πατέρας μου δεν της άφηνε ποτέ περιθώριο να παρεμβαίνει στα της οικογενείας του και έτσι τη γλύτωσα. :mrgreen:

 

Μέσα αυτού του μήνα σταματάω να είμαι άνεργη επιτέλους. Η' θα δουλεύω part - time κοντά στο σπίτι μου ή 8ωρο στο κέντρο με κυλιόμενες βάρδιες ( αναμένω οσονούπω απάντηση από τη δεύτερη ). Εάν μου πουν ναι και από τη δεύτερη μπαίνω σε δίλημμα , δε θυμάμαι από πότε έχω να μπω σε δίλημμα για εργασία . :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...