Προς το περιεχόμενο

Wildstar [MMORPG]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελεια! Με WS & ESO B2P/F2P εχω δεσει γαϊδαρακο για πολυυυ καιρο οσον αφορα τα mmo's.

 

Δεν εχει να κανει με το οτι γλυτωνω συνδρομη αφου στο WS εχω CREDD για να παιζω σερι τουλαχιστον 1 χρονο και στο ESO που ειναι Β2P πληρωνω συνδρομη για να εχω τα bonus και ειδικα απ τη στιγμη που η 2μηνη κανει 16 ευρω ειναι σουπερ.

 

Το θεμα και με τα 2 παιχνιδια ειναι πως με το να μην ειναι συνδρομητικα υπαρχει απειρος κοσμος (προς το παρων στο ESO) ο οποιος σου δινει τη δυνατοτητα να παιζεις ολο το content του παιχνιδιου, οτι ωρα θελεις εσυ, αφου παντα υπαρχουν ατομα για οποιοδηποτε group content activity, πραγμα που για παραδειγμα μπορει να συμβει πολυ δυσκολα αυτη τη στιγμη στο WS και κατα κυριο λογο συμβαινει μονο τις απογευματινες ωρες. Εν ενατιθεση με το ESO που απο τοτε που εγινε B2P μπορεις να κανεις οτι θελεις, οποτε θελεις αφου υπαρχει απειρος κοσμος.

 

Αλλωστε αυτο δεν ειναι που μετραει πανω απ ολα σε ενα mmo, δηλαδη το να αισθανεσαι αλλα και να παιζεις ταυτοχρονα με πολλους αλλους και ΕΙΔΙΚΑ φιλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επιτελους! Παρολο που εχω credd να παιζω free ενα χρονο το μονο που μπορω να πω ειναι επιτελους. Το παιχνιδι χρειαζεται κοσμο και ειναι ο μονος λογος που δεν παιζω, καθως το θεωρω πανευκολα ενα απ τα 2-3 ποιοτικοτερα themepark mmo's. Ξερω απειρο κοσμο που θα ερθει να παιξει μολις γινει f2p. 

Το ακομα καλυτερο ειναι πως το μοντελο που θα βαλουν μοιαζει τρομερα καλο. Λεπτομερειες εδω http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game/632/feature/9725/Guess-What-WildStar-is-Going-Free-to-Play.html#post

 

Περισσοτερες πληροφοριρες http://www.wildstar-online.com/en/news/2015-05-28-wildstar-is-going-free-to-play-heres-all-you-need-to-know/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ξερεις κανενα εκτος απ το WoW και το FF που δεν εχουν παει? Rift, AoC, SWTOR, ESO κλπ πηγαν F2P/B2P σε λιγοτερο απο χρονο και ηταν τα περισσοτερα πολυ μεγαλυτερα IP. Πλεον δεν υπαρχει χωρος για συνδρομες και αηδιες. Ακομη και το WoW εβαλε token διοτι 3+ μυρια λιγοτερα σε λιγοτερο απο 3 μηνες ειναι πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ενα account που αγόρασα απο άλλο άτομο και έχω όλα τα στοιχεία etc
είχα παίξει λίγο αλλα δεν πρόλαβα να μαζέψω τότε για credd λόγο έλειψης χρόνου + το είχα αγοράσει με λιγότερο απο 1 μήνα gametime left οπότε το άφησα στην άκρη και το ξέχασα εντελώς. 

λογικά με συμφέρει απότι διαβάζω να αρχίσω πάλι με αυτό το αccount έτσι ? νμζ ειναι deluxe 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρεις Loyal Points (με τα οποια ξεκλειδωνεις διαφορα πραγματα) αναλογα με το αν εχεις normal/deluxe εκδοση και το ποσους μηνες συνδρομη ειχες. F2P θα παει το φθινοπωρο, οποτε καταλαβαινεις οτι τωρα για να παιξεις χρεαζεσαι credd. Αν βαλεις βεβαια απο εως τις 15 Ιουνιου credd ή sub και την εχεις active μεχρι παει F2P, θα παρεις 4 μηνες sub δωρο.

Περισσοτερες πληροφοριες παντως για το τι ακριβως θα ξεκλειδωνεις με τα LP ειπαν πως θα πουν στην πορεια. Αυτα τα λιγα που εχουν πει εως τωρα ειναι τελειως ενδεικτικα και λενε οτι θα ειναι αψογο συστημα και ακρως rewarding γι αυτους που παιζουν το παιχνιδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωρακια σε οσους κανουν log στο παιχνιδι τον Ιουνιο, για τη συμπληρωση ενος ετους κυκλοφοριας.

 

http://www.wildstar-online.com/en/news/2015-05-29-its-wildstars-1st-birthday-but-youre-getting-the-gifts/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Στο G2A λογο για φιλανθρωπικο σκοπο το παιχνιδι εχει 4-5 ευρω. Ειναι η standard edition + 1 μηνα συνδρομη. Το επιπλεον καλο ειναι πως μολις γινει F2P σε κανα διμηνο, το account δεν θα ειναι F2P user αλλα πρωην συνδρομητη, με οτι πλεονεκτηματα αυτο συνεπαγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εδω με 1 ευρω + αλλα ακομα πραγματακια

Απ'οσο ξερω ειναι η Standard edition + 1 μηνας

 

Ωραιος! Οντως ειναι η ST edition+1 month free game time. Με 1€ εχεις το παιχνιδι και θεωρεισαι subscriber. Εχεις παντα κατι παραπανω απο τους απλους f2p ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αγορά απο HB χθές και έβαλα λίγο, όχι αρκετά γιατι πήγε και αργά..

 

1. Ωραία γραφικά, πάντα μου άρεσαν τα cartoon like ala wow

2. Exile - PVE server, χάσιμο είναι το ρημάδι. Προσφέρεται για casual καταστάσεις;

    Γιατί... --->

3. Γέρασα ο κερατάς και δεν είμαι πια για grinding με την καμία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...