Προς το περιεχόμενο

Wildstar [MMORPG]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδες εχω συνδρομη στο WS απ τον Ιουλιο που βγηκε και δεν εχω πληρωσει ποτε δεκαρα τσακιστη. Η τιμη του CREDD ειναι πλεον στα 17-19p. Tα λεφτα αυτα τα βγαζεις πανευκολα αν απλα παιζεις το παιχνιδι, με τα quest rewards κλπ. Αν εχεις και gathering professions τοτε βγαινουν ακομα πιο ευκολα.

 

Αν σ αρεσει το παιχνιδι κι απλα το παιζεις, τοτε δεν υπαρχει μια στο εκ/ριο να μην μπορεις να πληρωσεις το CREDD και να παιξεις τσαμπα. Αν δεν σ αρεσει και δεν μπαινεις ειναι αλλο θεμα.

 

Οσον αφορα την αυξηση των rewards των quests κλπ αυτο ισως αυξησει την τιμη του CREDD, ομως οπως γινεται ευκολα αντιληπτο θα ειναι και πιο ευκολο να βγαλεις χρημα. Μια η αλλη δηλαδη.

 

Παντως απ το να εχω ενα παιχνιδι σαν B2P με cash shops κλπ προτιμω το συστημα του WS, του EvE κλπ στα οποια αν απλα παιζεις το παιχνιδι, τοτε πληρωνεις ανετα τη συνδρομη σου και αποφευγεις και τα cash shops, p2w κλπ. Αν ειχα να συγκρινω με το μοντελο π.χ. του WoW και του FFXIV που δεν εχεις επιλογη παρα μονο να πληρωσεις με αληθινα χρηματα, τοτε σαφως προτιμω ενα B2P μοντελο.

 

Αυτα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μπορούμε μέσα σε αυτές τις μέρες να βγάλουμε τα 18-19p που θέλει ώστε να ανανεώσουμε τη συνδρομή για ένα μήνα ή θα πρέπει να αγοράσω και το παιχνίδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εισαι 0-40 lvl δεν γινεται αν προλαβεις και πας 50 πολυ γρηγορα ...αλλα θελει καψιμο..η αποψη μου βαλε μια 15μερη καρτα μετα το περας του 10ημερου και κανε τα κουμαντα σου


ελα τωρα...θες screenshot απο τωρα τετοια ωρα να δεις τι κοσμο εχει..??η ψαξε ποιο πισω πριν drop 4 τι κοσμο ειχε..ελα οκ ..πριν κανεις καποιο ρεπορτ..τσεκαρε τι γινεται στο παιχνιδι πριν απο φορουμς ποστς ... και εινα ενα SS απο ενα σημειο στη πολη και οχι εκει που ειναι τα νεα dailys και vendor gear

 

3OEEplH.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις να μου πεις ότι αυτός είναι κόσμος?
το παιχνίδι φτιάχτηκε για να ζήσεις την έμπειρα 40 men raids. Επίσης έψαξα και στο forum και το πιο ενεργό post που είδα ήταν αυτό

https://forums.wildstar-online.com/forums/index.php?/topic/121950-the-free-to-play-thread/page-10

όπου λένε να γίνει free το play
πλακα μου κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ειναι ο κυκλος που παιρνανε τα Mmo,εκτως του Wow.Βγαινει ενα Mmo το παιζει ο κοσμος για λιγο διαστημα αναλογα με το End game,το παραταει μεχρι να βγει καποιο expansion ή νεο Raid κλπ και ξαναγυρναει για κανενα δυο μηνες παλι. Και στο Wildstar αυτο γινεται(κυριως της συνδρομης)και στο Wow και σε ολα τα Mmo.Ακομα και αυτα που δεν εχουν ομως πληρωμη εχουν την ιδια μοιρα λογω End Game content.


Επισης οπως ανεφερα να μην βλεπω ατομα να ζητανε σεβασμο με μονοψηφιο αριθμο post σε ενα forum γιατι απλα δεν εχει λογικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου εχει δει πολλα τα τελευταια χρονια ρε συ ας τον κατι ξερει :P Βεβαια αυτο που δεν καταλαβαινει ειναι οτι αυτο μπορει να το γραψει ο οποιοσδηποτε χωρις επιβεβαιωση. Και εγω πχ μπορω να πω οτι επαιξα Aion για 4 χρονια και στην πραγματικοτητα εχω παιξει για 1 μηνα μονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο ρε,καλα κανατε,ετσι σβειστε τα ποστ μου.Σας ποναει οταν σας τα λενε στα ισια,το ξερω.Αλλα κ εσυ εισαι πολυ ωραιος Fulgore.γραφεις απο κατω ειρωνικα.Το θεμα ξερεις ποιο ειναι ομως?οτι εισαι πισω απο εναν υπολογιστη κ υπαρχουν 2 περιπτωσεις για το τη ανθρωπος εισαι.Η εισαι ενα παιδακι αμυαλο,η πολυ απλα ενας τυπος που πολυ απλα ΔΕΝ εχει real life.Εγω πραγματικα στεναχωριεμαι για εσενα.Βασικα σε ΛΥΠΑΜΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογος που σβηνονται τα post δεν ειναι οτι εχει κατι προσωπικο ο Mod μαζι σου,απλα δεν ανεχονται προσωπικες επιθεσεις μεταξυ των μελων ενος forum(λογικο).Επισης το No life που λες για μενα απο που το εβγαλες το συμπερασαμ δεν μπορω να ξερω,ειδικα που την συγκεκριμενη περιοδο δεν εχω ακουμπησει κανενα mmo εκτως λιγο του FF XIV... Αλλα για να το λες εσυ μαλλον κατι θα ξερεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατάλαβα απλά δεν έκανα προσωπική επίθεση,απλά απάντησα.

 

Ο λογος που σβηνονται τα post δεν ειναι οτι εχει κατι προσωπικο ο Mod μαζι σου,απλα δεν ανεχονται προσωπικες επιθεσεις μεταξυ των μελων ενος forum(λογικο).Επισης το No life που λες για μενα απο που το εβγαλες το συμπερασαμ δεν μπορω να ξερω,ειδικα που την συγκεκριμενη περιοδο δεν εχω ακουμπησει κανενα mmo εκτως λιγο του FF XIV... Αλλα για να το λες εσυ μαλλον κατι θα ξερεις

 

μπραβο ρε,καλα κανατε,ετσι σβειστε τα ποστ μου.Σας ποναει οταν σας τα λενε στα ισια,το ξερω.Αλλα κ εσυ εισαι πολυ ωραιος Fulgore.γραφεις απο κατω ειρωνικα.Το θεμα ξερεις ποιο ειναι ομως?οτι εισαι πισω απο εναν υπολογιστη κ υπαρχουν 2 περιπτωσεις για το τη ανθρωπος εισαι.Η εισαι ενα παιδακι αμυαλο,η πολυ απλα ενας τυπος που πολυ απλα ΔΕΝ εχει real life.Εγω πραγματικα στεναχωριεμαι για εσενα.Βασικα σε ΛΥΠΑΜΑΙ

no words..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...