Προς το περιεχόμενο

Wildstar [MMORPG]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θεωρησα Ορθον να μοιραστω μαζι σας ενα σχεδιάγραμμα του τι περίπου κανεις οταν πας 50 μεχρι το πρώτο σου Raid. 

 

http://imgur.com/a/fsCxb

 

Καλα τα λεει? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το elemental ήταν bugged και μας έσπασε τα νεύρα μέχρι να το βγάλουμε..Είναι solable και επειδή είχαμε μαζευτοί αρκετοί που το θέλαμε(Εκτός Guild) buggare και έβγαζε AOE σε όλη τη περιοχή, ενώ πρέπει να βγάζει σε μια γωνία κανονικά και μας σκότωνε όλους :D Ευτυχώς κάποια στιγμή συνήλθε και το φάγαμε.

 

Για τα class πάντως prospector, έτσι είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω φίλε, έχει κάτι περίεργα boss το The Siege Of Tempest Refuge, μιλάμε ότι ειδικά ο ένας ο ''Esper Moko'' πρέπει να πάρει βραβείο πιο σπαστικού boss στο παιχνίδι μέχρι στιγμής..Σε ζαλίζει με κόκκινους κύκλους συνέχεια που τα melee dps είναι πολύ δύσκολο να αποφύγουν και μετά κλασικά πατάς ''W'' και πάει πίσω ας πούμε :P Μετά έχει και έναν άλλον Warrior που σε πιάνει, σε βάζει κάτω και σε βαράει και είναι λες και βγάζει τη φούτσα και σε βαράει στα μούρα, πόνεσε το στομάχι μου από το γέλιο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι Esper Moko, έβγαλε 100 clones δικά του, έκαναν το ίδιο damage με τον ίδιο και είχαν και το ίδιο HP (~750K).Πραγματικά, και τα μάζευε ένας όλα και γύρναγε γύρω γύρω δεν έτρωγε damage καθόλου, το θέμα είναι ότι αυτός βγάζει και τους κόκκινους κύκλους και σε ''ζαλίζει'' αλλιώς κομπλέ.Το αστείο είναι ότι τον είχαμε βγάλει, χωρίς να bug-άρει βέβαια, είχε βγάλει 3-4 δικούς του και έπεσε σχετικά εύκολα, και έφαγε disconnect ο healer, και το χάσαμε γι' αυτό το λόγο.Δηλαδή η μέρα σήμερα, τι να πω..

 

Και ξανά :

 

Βόμβα από τη μία πλευρά με 800+K HP και Tank από την άλλη με το ίδιο HP, τι να πρωτοβαρέσεις..Μιλάμε για κλάμα τώρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα πρωτη φορα λιγο pvp. Δεν συναντησα τα bots κτλπα που υπηρχαν τοσο καιρό, ενας βρεθηκε και τον καναμε ολοι report. Οσο αφορα τα class πιυ δοκιμασα:

Με spellslinger μπηκα με ενα γνωστο υβριδικό build οπου εχω 2 insant heals, και βασιζομαι κυριως στο assasinate μου. Απειρα dmg, άπειρο mobility, μπηκα κατευθεία στο ψητό, στα 10 παιχνιδια που επαιξα ειχα σχεδον παντα τα περισσότερα kills και deaths 2-3 μεσο ορο, και γενικα παιχτηκαν πολλες νικες. Ετυχα 4 φορές να παιξω 1v1 με καποιον  enemy, ευκολα θα ελεγα τα πήρα και τα 4 :/

 

Και παμε στα ασχημα.. Μπηκα με stalker, ιδια lvl με τον SS που τον εχω (36lvl) και απλα δεν μπορουσα να κανω τιποτα :P Με τοσα πολλα Aoe παντα με βρισκανε, dmg δεν εκανα τοσο τρελο. Μετα σκεφτηκα να βρισκω ατομα μονα τους, επαιξα 3 1v1 και τα εχασα πανηγυρικά.. Δεν αποκλείω οτι ισως εγω δεν εκανα κατι σωστα, αλλα απο το guide που διαβαζα εκανα ακριβως οτι ελεγε, αλλα it wasnt enough.. Ισως να ειναι ιδανικός στην Arena i suppose.. 

 

Γενικα ειχα πολυ fun, αμα ξαναφτιάξω αλλον char σιγουρα θα προσπαθήσω να τον lvlαρω μεσω pvp :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έχουμε και λέμε, κάναμε δύο Guild Runs Malgrave και επιτέλους βγήκε Gold Medal :) Παιδιά θέλει πολύ προσοχή, πρέπει πάντα κάποιος να είναι κοντά στο Caravan γιατί πετάγονται mobs και μπορεί να βγάλουν κάποιον από το caravan one-shot(Και θέλει να τελειώσεις με 30/30 για Gold), ένας να μαζεύει resources(Προσοχή, όχι τα κρέατα που είναι πεταμένα στο δρόμο, αλλά αυτά που είναι σε κουτία) και μπροστά DPS για να περάσει το Caravan χωρίς κίνδυνο.

 

Την πρώτη φορά για μένα που είμαι Warrior δεν έπεσε τίποτα, την δεύτερη όμως έπεσε το chest και τα boots, το chest το πήρα εγώ και τα boots ο άλλος ο War που ήταν στο party, οπότε μείναμε ικανοποιημένοι και οι δύο.Εμένα από Malgrave μου λείπουν οι boots και το head, και μετά είμαι έτοιμος για Dungeons και έπειτα για Raids.

 

Επίσης, όσοι είστε Warrior και θέλετε maximum DPS, προτιμήστε T8 Relentless Strikes/T6 Rampage/T8 Breaching Strikes, το τελευταίο σε T8 κάνει pierce 70% armor οπότε τα σπάει απλά, αλλά για leveling θα προτιμούσα T8 Rampage και Τ6 Breaching Strikes.

 

Και μια φώτο από το τέλος :)

 

9jqbn4.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.twitch.tv/elysium_gamingtv

 

Στριμάρει ο Godzeela από το guild μας PvP.

 

Ένα δάκρυ κύλισε βλέποντας τον φανατικό GoJo warrior μετά απο καιρό. ϊδιος όπως σε Gw2,wow,rift.... dps whore :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι όσοι είμαστε στους Elysium έχουμε έκπτωση σε όλα τα Razer προϊόντα 20%, είμαστε το μόνο πραγματικά active Ελληνικό Guild στο WildStar λέει ο chief στην Razer Hellas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον server σας...γιατι και στον Eko υπαρχει Ελληνικο Active Guild 

 

 είμαστε το μόνο πραγματικά active Ελληνικό Guild στο WildStar λέει ο chief στην Razer Hellas.

δεν ειναι απολυτο αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...