Προς το περιεχόμενο

Wildstar [MMORPG]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ωραία μέρα σήμερα, είχαμε πολύ active κόσμο. Adventures, το νέο event blighthaven (fail εκτός guild με τα flowers), γεμάτο teamspeak, τουλάχιστον ξεχνάμε τα bugs :P

 

3 screenshots έτσι για το καλό

 

WotW veteran

ShVfQzr.jpg

 

Περίεργα πράγματα πωλούνται μέσα στο SM vet

 

Vyb57pA.jpg

 

Το πρώτο κουστούμι που έχω δει και μου άρεσε και το θέλω και πείτε μου αν το αναγνωρίζετε (ο τύπος δεξιά) :

 

3mAiKBL.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κουνούπι είσαι ρε, χαχαχα.

 

Λοιπόν, τα Dungeon είναι για τους ΠΟΛΥ καλούς παίχτες, το Raid το πρώτο τουλάχιστον είναι πιο εύκολο..Φάγαμε περίπου 10 Wipes χτες στο last boss Stormtalon και τελικά μετά από απελπισία, το νιώσαμε άσχημα και οι 5 και το βγάλαμε σε λιγότερο από 2 λεπτά, ούτε ένα λάθος κανείς, απολαυστικά βγήκε.Αλλά δεν συγχωρεί λάθη καθόλου, δηλαδή δεν είναι για μέτριους παίχτες το Dungeon και δεν το λέω επειδή εγώ λέω ότι είμαι γαμάτος, και 'γω πρώτη φορά ασχολούμαι με PvE σοβαρά σε MMO και έχω πολλά να μάθω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κουνούπι είσαι ρε, χαχαχα.

 

Λοιπόν, τα Dungeon είναι για τους ΠΟΛΥ καλούς παίχτες, το Raid το πρώτο τουλάχιστον είναι πιο εύκολο..Φάγαμε περίπου 10 Wipes χτες στο last boss Stormtalon και τελικά μετά από απελπισία, το νιώσαμε άσχημα και οι 5 και το βγάλαμε σε λιγότερο από 2 λεπτά, ούτε ένα λάθος κανείς, απολαυστικά βγήκε.Αλλά δεν συγχωρεί λάθη καθόλου, δηλαδή δεν είναι για μέτριους παίχτες το Dungeon και δεν το λέω επειδή εγώ λέω ότι είμαι γαμάτος, και 'γω πρώτη φορά ασχολούμαι με PvE σοβαρά σε MMO και έχω πολλά να μάθω.

απο πότε είσαι στους Elysium? απο ποιο Game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, σαν κουνούπι θέλω να γίνω, τώρα άμα δεις είμαι σα μυρμήγκι.

 

Εγώ τι συμπεραίνω από veteran stormtalon: θέλει συνεννόηση, κάποιον που ξέρει, να μιλάει - βασικά όπως σχεδόν τα πάντα στο wildstar. Προχθές, εγώ tank με wintaxt healer + pugs, πήγαμε για δοκιμή. Το πρώτο boss φάνηκε αδύνατον να το βγάλουμε. Χθες όμως, που κάναμε guild run, με σωστό guiding από συγκεκριμένο άτομο, φτάσαμε στο 2ο boss. Το παρατήσαμε λόγω ώρας μετά από κάποια wipes, γινόντουσαν λάθη λόγω νύστας :P  θα πέσει σήμερα αυτός. Φοράω μπλε και το epic shield από Crimelords vet.

 

items δεν λένε να πέσουν, με τίποτα. δεν ψήνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πρώτα 2 είναι εύκολα, εφόσον νιώθουν τα members να αποφεύγουν τα telegraphs, αλλιώς δεν..Είναι πολλοί που δεν τα νιώθουν καθόλου τα telegraphs..Εδώ δεν είναι WoW, να κάθονται τα DPS και απλά να βαράνε, εδώ θες movement+Dps, δεν είναι για casuals το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πρώτα 2 είναι εύκολα, εφόσον νιώθουν τα members να αποφεύγουν τα telegraphs, αλλιώς δεν..Είναι πολλοί που δεν τα νιώθουν καθόλου τα telegraphs..Εδώ δεν είναι WoW, να κάθονται τα DPS και απλά να βαράνε, εδώ θες movement+Dps, δεν είναι για casuals το παιχνίδι.

 

Μα γι αυτο ακριβως γυριζουν ή μενουν ολοι στο WoW. Καθεσαι σαν βλακομουτρο σε μια θεση, βαρας το mob, σε βαραει κι αυτο, το σκοτωνεις κι ολα καλα! Ουτε movement, ουτε avoid, ουτε τπτ.

LFR αντι για κανονικο Raid, AoE & Run Dungeons του 5λεπτου, pet battles, κανα δυο weekly bosses της πλακας κι ολα καλα. Κατα τ αλλα, χοροπηδημα στην Orgrimmar, μπινελικια στο chat channel, παλια raids για gear και mounts κλπ κλπ κλπ...

Guilds και Group Play πλεον ανυπαρκτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ διαφωνώ, έχει και το wow τη δυσκολία του, ακόμα και στο normal raiding. μια χαρά avoiding έχει, απλά πάρα πολύ διαφορετικό από το wildstar, και σε πολύ μικρότερο βαθμό - σε ποσοστό του χρόνου των fights αλλά και σε δυσκολία.guilds και group play ανύπαρκτα όντως, μια και σου δίνει πολλά εργαλεία ώστε να μπορείς να παίζεις single player ουσιαστικά (wtf δηλαδή).

 

στο wildstar, επιβάλλεται η επικοινωνία, γεγονός που ενισχύει το social κομμάτι και ωθεί/εξαναγκάζει το guild να μιλάει live την ώρα που παίζει, να γνωρίζονται όλοι με όλους κλπκλπ. αυτό για μένα ενισχύει και το πόσο διασκεδαστικό μπορεί να γίνει ένα παιχνίδι, και το λέει κάποιος που με το ζόρι μίλαγε στο WoW ή γενικά σε multiplayer παιχνίδια τόσα χρόνια. σημαντικό ρόλο παίζει το community, που στο wow είναι εντελώς σκατά. δεν θα μπω να μιλήσω όταν 9/10 φορές ο άλλος είναι μαλάκ@ς. 1 μήνα στο wildstar και από Μάρτιο beta, δεν έχω δει trolling, δεν έχω δει άνθρωπο να κοροιδεύει/βρίζει, τουλάχιστον στον Eko.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν του περισσεύει κανενός κάποιο guest pass και θέλει να το δώσει ας μου στείλει πμ γιατί έχω ψηθεί άσχημα αλλά χρειάζομαι να το παίξω λίγο έστω 7 μέρες  :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ διαφωνώ, έχει και το wow τη δυσκολία του, ακόμα και στο normal raiding. μια χαρά avoiding έχει, απλά πάρα πολύ διαφορετικό από το wildstar, και σε πολύ μικρότερο βαθμό - σε ποσοστό του χρόνου των fights αλλά και σε δυσκολία.guilds και group play ανύπαρκτα όντως, μια και σου δίνει πολλά εργαλεία ώστε να μπορείς να παίζεις single player ουσιαστικά (wtf δηλαδή).

 

στο wildstar, επιβάλλεται η επικοινωνία, γεγονός που ενισχύει το social κομμάτι και ωθεί/εξαναγκάζει το guild να μιλάει live την ώρα που παίζει, να γνωρίζονται όλοι με όλους κλπκλπ. αυτό για μένα ενισχύει και το πόσο διασκεδαστικό μπορεί να γίνει ένα παιχνίδι, και το λέει κάποιος που με το ζόρι μίλαγε στο WoW ή γενικά σε multiplayer παιχνίδια τόσα χρόνια. σημαντικό ρόλο παίζει το community, που στο wow είναι εντελώς σκατά. δεν θα μπω να μιλήσω όταν 9/10 φορές ο άλλος είναι μαλάκ@ς. 1 μήνα στο wildstar και από Μάρτιο beta, δεν έχω δει trolling, δεν έχω δει άνθρωπο να κοροιδεύει/βρίζει, τουλάχιστον στον Eko.

 

Συμφωνω απολυτα με τα λεγομενα σου, απλα θεωρω οτι με ελαχιστες εξαιρεσεις (για μενα εξαιρεσεις προς το χειροτερο ειναι τα community των EvE και WoW και προς το καλυτερο των Rift και WildStar), τα community στα παιχνιδια ειναι πανω κατω τα ιδια.

 

Κατα τ αλλα συμπληρωνω οτι και στον Zhur δεν εχω δει ουτε μισο spamm ή trolling chat πραγμα που μου αρεσει κι εκτιμαω ιδιαιτερα.

 

Ασχετο. Μετα τα καλα reviews και scores απο 2 μεγαλα gaming sites οπως τα IGN 8.7/10 http://uk.ign.com/articles/2014/06/26/wildstar-review & PCGamer 8.9/10 http://www.pcgamer.com/review/wildstar-review/ σημερα εβγαλε και το δικο του review το mmorpg.com με 8.4/10 http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game/632/view/reviews/load/333/Dig-In-Explore-Nexus-Cupcake.html

 

Νομιζω οτι μετα απο τοσα fail χρειαζομασταν ενα πραγματικα καλο mmo :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...