Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα σε όλους

 

έχω ένα 3ds με μια R4iTT 2 Firmware 3dsV2.0 είναι αυτή με το μαύρο case

και λέω να του κάνω ένα update στις 2.1.0-4 μονο και μονο για να σβήνει

το φωτάκι όταν το φορτίζουνε γιατί μένει συνεχεια αναμμένο

 

το έχεις δοκιμάσει κανεις παίζει η θα έχω κάνα πρόβλημα

 

 

 

PS:παιδιά το ερώτημα μου καλύφθηκε,με τα link που βρήκα εδώ διάβασα ότι είναι ok και προχώρησα στο update και είναι όλα καλά παίζει κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας παιδιά,

 

έχουν τα ανηψάκια ένα DS Lite και μόλις απέκτησαν ένα DSi. Για το DS Lite είχαν πάρει μία κάρτα R4-RTS Platinum Upgrade v1.4.1 η οποία τώρα δεν παίζει για το καινούργιο DSi. Χρειάζεται κάποιο upgrade? Διαφορετική κάρτα? Κι αν ναι, τι προτείνετε? Είδα τις R4i Gold 3DS και την R4i SDHC V1.4.3 οι οποίες φαίνεται να είναι εξίσου κατάλληλες, αλλά καθότι δεν έχω ιδιαίτερη ιδέα για το θέμα, ζητώ τα φώτα σας :)

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε, εαν καποιος αγορασει ενα 3ds τωρα ,αν καποια στιγμη χακαριστει θα εχει την δυνατοτητα μετα απο 3-4 χρονια να παιζει τα παιχνιδια που θα βγαινουν τοτε?

Δεν θυμαμαι τι συνεβαινε με το psp 1000,2000 οταν βγηκε το 3000 δηλαδη αν επαιζαν ολα τα παιχνιδια μεχρι και τα τελευταια που εβγαιναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε, εαν καποιος αγορασει ενα 3ds τωρα ,αν καποια στιγμη χακαριστει θα εχει την δυνατοτητα μετα απο 3-4 χρονια να παιζει τα παιχνιδια που θα βγαινουν τοτε?

Δεν θυμαμαι τι συνεβαινε με το psp 1000,2000 οταν βγηκε το 3000 δηλαδη αν επαιζαν ολα τα παιχνιδια μεχρι και τα τελευταια που εβγαιναν.

 

θα μπορούσα να σου απαντήσω με ακρίβεια αλλα έχω την κρυστάλινη μου σφαίρα για επισκευή....

 

κανείς δεν ξέρει και κανείς δεν πρόκειται να ξέρει ,κατά 99% αν χακαριστεί με cfw θα έχεις τις @ριες με τα firmware κάθε τρείς και λίγο με προστασίες και τα σχετικά, και κατά 99% θα έχεις τα ίδια σκ@τα και αν χακαριστεί και με κάρτα γιατί θα μπλοκάρεται και θα πρέπει να την αναβαθμίζεις κάθε 3-4 μήνες. welcome to the time of the internet. πλέον έτσι θα πάμε guyz χονέψτε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

λοιπόν αρκετά νέα για την hacking σκηνή του 3ds. το crown 3ds άλλαξε status σε 70% complete(η πρώτη κάρτα που μπορεί να παίξει 1 3ds παιχνίδι,δεν μας έχουν πει αν έχουν καταφέρει να τρέξουν 2ο)

 

το καλύτερο νέο είναι οτι πλέον υπάρχει λίστα με τα παιχνίδια roms που έχουν γίνει Dumped και μπορεί κάποιος να κρατήσει αρχείο. την λίστα την κατεβάζετε απο εδώ http://www.mediafire.com/download.php?pitfvgpd5l6x6s0 και την χρησιμοποιείτε όπως αυτή του Ds με το offline list . μέχρι στιγμής υπάρχουν 38 παιχνίδια καταγεγραμένα στη λίστα και όπου νάνε θα βγάλει ο cyan 3η έκδοση με φωτογραφίες και όλα τα 38 games(η 2η έκδοση υποστιρίζει μέχρι 21). η λίστα έχει όλα τα ευρωπαικά games ,μερικά usa/jp (ίδια με τα eur)

 

τα παιχνίδια φτάνουν μέχρι τα 2gb.για περισσότερο info διαβάστε το thread του gbatemp http://gbatemp.net/topic/315455-3ds-rom-dump-info/

 

ελπίζω κάτι να γίνει αν και δεν έχω ελπίδες για το crown3ds ,μου φαίνεται να ήταν Lucky fluke για 1 game(όπως παλιά που παίζαν 3-4 games στο ps3) και τώρα απλά τρενάρουν την κατάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια πηρα αυτη την καρτα για το 3ds μου v.3.0.06

Tην εχει κανεις να μου πως στο καλο δουλευει...Μου εχουν σπασει τα νευρα ....

Επισης τα roms καταληξη nds δεν πρεπει να εχουν??

Pls help

 

EDIT βρηκα ακρη

Επεξ/σία από pigos23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα σε όλους!

Δεν ξέρω κατα πόσο είναι άκυρο με το θέμα αυτο που θα ρωτήσω αλλα δεν βρήκα κάποιο καταλληλότερο topic!

 

 

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει emulator για το pc που να παίζει games του 3ds????

 

 

Θέλω να παίξω μόνο το Resident Evil Revelations γιαυτό και δεν σκέφτομαι να αγοράσω το μηχάνημα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...