Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το θέμα είναι οτι δεν ασχολουνται πολλοί devs , οι flashcard teams τα έχουν βρει σκούρα και γενικά έβαλε καλό security η nintendo, μελλοντικά πιστέυω θα δούμε cfw και iso loader απο sd card αλλα η κονσόλα έχει μέλλον για να το δούμε αυτό. για την ώρα και μια flashcard θα μου έφτανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια δεν εχει βγεια ακομα κάρτα για να παίζει ολα τα παιχνίδια του 3ds έτσι?

πηγαινε να βγει μια καρτα για το 3ds και καλα αλλα ακυροθηκε....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!

Δεν ξέρω κατα πόσο είναι άκυρο με το θέμα αυτο που θα ρωτήσω αλλα δεν βρήκα κάποιο καταλληλότερο topic!

 

 

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει emulator για το pc που να παίζει games του 3ds????

 

 

Θέλω να παίξω μόνο το Resident Evil Revelations γιαυτό και δεν σκέφτομαι να αγοράσω το μηχάνημα !!!

δεν υπαρχει emulator ακομα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια για πληροφοριες,σχολια κτλ... για τις flashcards να σχολιαζεται εδω:

http://www.insomnia....-and-3ds-topic/

Επεξ/σία από SteelLord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Kalhspera Παιδια ειμαι καινουργιος εδω ..Μπορει να μου πει καποιος μια γνωμη ???

--Πηρα ενα 3ds Και εχει VER..4.5.0-10e

Και θελω να παρω μια καρτουλα αλλα διαβαζω διαβαζω και στο τελος χαζεψα μπορει να μου πει καποιος πια καρτα να παρω ??? ωστε να μην εχω προβλημα ??? 

--ΥΓ και μετα αφου την παρω θα ρωτησω τα υπολοιπα ...χ χα χα αχ

Αν ξερει καποιος μου λεει .. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε την dstwo για να είσαι σίγουρος οτι τρέχει, πρόσεχε να είναι ήδη updated σε 4.5 γιατί αλλιώς θες ds για το Update. παίζουν και οι καινούριες r4 αλλα αν δεν γνωρίζεις η αν πέσεις σε επιτιδιο μπορεί να σε στείλει οτι νανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 εικόνες που λένε πολλά....ελπίζω να μην τους πιάσει η ξινίλα του geohot και δούμε κάτι γρήγορα...8298047143_fc68620795_b.jpg

8298047673_8cfb2a6305_b.jpg

 

απο που την πηρες αυτην την εικονα; απο gbatemp;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δείχνει η φωτογραφία ,το έχει συνδέσει με αυτήν την πλακέτα, και έχουν βρει τρύπα σε saves,κάπου διάβασα οτι έχει κάνει Modify τα pins απο ένα game και το συνδέει εκεί ,δεν ασχολούνται με το σπάσιμο της κονσόλας όπως το θέλουμε εμείς, αυτοί τώρα προσπαθούν να μάθουν την κονσόλα,τι κάνει το κάθε αρχείο που είναι μέσα,τι συνδέεται που και πως,κάτι που γινόταν και με το ps3 πιο παλιά. καθημερικά ποστάρουν πράγματα στο 3dbrew για το Progress που γίνεται και συνήθως είναι μικρά πράγματα,όπως πχ το ανακαλύπτουν πιο αρχείο είναι για τα errors που σου βγάζει το μηχάνημα και δοκιμάζουν τις γραμματοσειρές εκεί αν μπορούν να αλλάξουν κείμενο και τέτοια. 

 

έχει άποιρο χρόνο για να βγει χρησιμοποιήσιμο hack ,εγώ αναβάθμησα την κονσόλα,τσίμπησα και το crimson shroud,τώρα θα βάλω άλλη μια 20ε για liberation maiden και denma men(Love denma men) και μετά fire emblem τον απρίλιο day1, μετά ε3 τον ιούνιο ps4-new xbox έχουμε κάτι να περιμένουμε χεχε. θα σπάσει και καλά που θα πάει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
  • 6 μήνες μετά...

Μηπως ξερει κανεις αμα γινεται να παιξω παιχνιδια του ds σε 3ds xl με το τελευταιο firmware; Υπαρχει καμια τετοια καρτα; Ευχαριστω εκ των προτερων. Συγνώμη που ξεθαψα το θεμα. Καλες γιορτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπερα σε ολους θα ηθελα μια βοηθεια εαν γνωριζει καποιος εχω του υιου ενα 3ds xl με μια r4 την οποια το παιδι που μου τα πουλησε ειχε βαλει αρκετα παιχνιδια ,εγω επειδη δεν ηθελα να εχει ο μικρος ολα τα παιχνιδια φορα παρτιδα τα εβγαλα και του αφησα 2 αλλα δεν ξερω τι πατατα εγινε (ισως εκανα) και σταματησε να τα διαβαζει και συν της αλλης εκανε και αναβαθμισει σε 7.1.0-16ε και οπως καταλαβατε σαν φοβερος !!!!!!!!!!!!!! χακερ και μεγας γνωστης !!!!!! εχασα την μπαλα ΕΝΤΕΛΩΣ.

Τωρα μου βγαζει error οταν μπαινω στην καρτα οποιος ξερει ας βοηθησει.(δεν αντεχω αλλο την γκρινια του μικρου)

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...