Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους θα ηθελα μια βοηθεια εαν γνωριζει καποιος εχω του υιου ενα 3ds xl με μια r4 την οποια το παιδι που μου τα πουλησε ειχε βαλει αρκετα παιχνιδια ,εγω επειδη δεν ηθελα να εχει ο μικρος ολα τα παιχνιδια φορα παρτιδα τα εβγαλα και του αφησα 2 αλλα δεν ξερω τι πατατα εγινε (ισως εκανα) και σταματησε να τα διαβαζει και συν της αλλης εκανε και αναβαθμισει σε 7.1.0-16ε και οπως καταλαβατε σαν φοβερος !!!!!!!!!!!!!! χακερ και μεγας γνωστης !!!!!! εχασα την μπαλα ΕΝΤΕΛΩΣ.

Τωρα μου βγαζει error οταν μπαινω στην καρτα οποιος ξερει ας βοηθησει.(δεν αντεχω αλλο την γκρινια του μικρου)

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Εκανε update το 3dsxl και δεν υποστηριζεται πλεον η καρτα.

 

Βεβαια αυτος που σου το πουλησε αν ηταν και λιγο ανθρωπος θα σε ενημερωνε.

 

Εσυ απ'οτι καταλαβα δεν ασχολεισαι και ο μικρος τα καταφερε.

 

Δες ποια r4 καρτα εχεις και με ενα παλιο ds,ds lite,3ds,3ds xl κανε την update για να υποστηριζει το 7.1

 

Αυτο ισχυει για καποιες r4 η δικια σου μπορει να μην γινεται οποτε πας σε καινουργια καρτα δεν ειναι και ακριβες, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκανε update το 3dsxl και δεν υποστηριζεται πλεον η καρτα.

 

Βεβαια αυτος που σου το πουλησε αν ηταν και λιγο ανθρωπος θα σε ενημερωνε.

 

Εσυ απ'οτι καταλαβα δεν ασχολεισαι και ο μικρος τα καταφερε.

 

Δες ποια r4 καρτα εχεις και με ενα παλιο ds,ds lite,3ds,3ds xl κανε την update για να υποστηριζει το 7.1

 

Αυτο ισχυει για καποιες r4 η δικια σου μπορει να μην γινεται οποτε πας σε καινουργια καρτα δεν ειναι και ακριβες, 

Φιλε skar1983 σ ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!

Δυσυχως απ οτι θυμαμαι το παιδι μου το ειχε πει για την αναβαθμισει απλα δεν το περιμενα απο τον μικρο να μου την κανει .

Λες να παιζει κατι τετοιο;;;;;;;;;;

http://www.r4isdhc.com/ 

Και παλι σ ευχαριστω.

Επεξ/σία από mk.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί κάποιος ν απαντήσει υπεύθυνα αν λειτουργεί αυτή η gateway card ;

 

Μια σύντομη βόλτα που έκανα από κατάστημα με ηλεκτρονικά, είδα τιμές που ξεκινάνε από 35 ευρώ το παιχνίδι και πουθενά δεν βρίσκω μεταχειρισμένα σε λογική τιμή

 

έχω την βέρσιον 8.00

Επεξ/σία από miko1990
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι έχει βγει, η gateway Και κλόνοι της, αλλα χρειάζεται firmware κάτω του 4.5 για να πας στο 4.5 , 

 

το 2ds που έχει μαμά μεγαλύτερο firmware δεν την παλέυει

 

Δηλαδή τα νέα 3DS έρχονται με firmware άνω του 4.5?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αυτη τη στιγμη η κονσολα ειναι στην εκδοση 8, ενω η 5 κυκοφορησε περυσι το Μαιο. Μονο μεταχειρισμενο μπορεις να βρεις 4.5.

 

Μάλιστα. Δηλαδή ούτε σε nintendo 3DS XL δεν μπορείς να την βάλεις. Ευχαριστώ για την απάντηση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...