Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στα Windows 7 μπορούσες να κάνεις εγκατάσταση unsigned drivers. Σε έβγαζε ένα μήνυμα ότι δεν υπάρχει ψηφιακή υπογραφή και πατούσες "Continue anyway" ξέροντας και καλά τις συνέπειες. Στα Windows 8 ο μόνος τρόπος είναι το Advanced startup που δυστυχώς για εμένα δεν βγάζει το troubleshoot.

Κάποια ιδέα;

Μολις περασα unsigned driver της gpu στα 8 και δε μου εκανε καποιο θεμα να μη τη τρεξει!

Απο το troubleshooting πως θα μπορέσεις να εγκαταστησεις τον driver,αυτο δε καταλαβα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω μία απορία.Έχω έναν υπολογιστή με έναν 200άρι σκληρό.Τον έχω χωρίσει σε 3 partition.Στο πρώτο το οποίο είναι 50GB έχω τα Windows 7 στο δεύτερο το οποίο είναι 145GB τον έχω για αποθήκευση δεδομένων και έχω ένα ακόμα 15GB για να δοκιμάζω λειτουργικά.Η ερώτηση μου είναι η εξής.Γίνεται να κάνω εγκατάσταση τα Windows 8 στο partiion με τα 15GB και να έχω τον υπολογιστή Dual Boot με Windows 7 και Windows 8?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω μία απορία.Έχω έναν υπολογιστή με έναν 200άρι σκληρό.Τον έχω χωρίσει σε 3 partition.Στο πρώτο το οποίο είναι 50GB έχω τα Windows 7 στο δεύτερο το οποίο είναι 145GB τον έχω για αποθήκευση δεδομένων και έχω ένα ακόμα 15GB για να δοκιμάζω λειτουργικά.Η ερώτηση μου είναι η εξής.Γίνεται να κάνω εγκατάσταση τα Windows 8 στο partiion με τα 15GB και να έχω τον υπολογιστή Dual Boot με Windows 7 και Windows 8?

 Ναι Dual Boot γίνεται αλλά κοίτα τις ελάχιστες απαιτήσεις συστήματος των Windows 8/8.1: 

Επεξεργαστής (CPU): 1 GHz ή ταχύτερος

RAM: 1 GB για 32-bit ή 2 GB για 64-bit

Σκληρός δίσκος: 16 GB για 32-bit ή 20 GB για 64-bit

Κάρτα γραφικών: Microsoft DirectX 9 ή νεότερο με πρόγραμμα οδήγησης WDDM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ παιδες , απλα εφαγα τον κοσμο και βρισκω απλα magnets χωρις κανενα αντικρυσμα . Ουτως η αλλως δεν θεωρειται παρανομο λογισμικο , αλλα επισημο της microsoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...