Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eχω ενα καινουργιο λαπτοπ της Toshiba, satellite. Το πηρα με προεγκατεστημενα τα win 8 και επειδη δεν μπορω με τιποτα να τα συνηθισω θελω να κανω φορματ και να παω σε win 7. Τι πρεπει να ξερω πριν το κανω. Αποτι ειδα Bios δεν υπαρχουν στα 8, πως μπορω να κανω φορματ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω ενα καινουργιο λαπτοπ της Toshiba, satellite. Το πηρα με προεγκατεστημενα τα win 8 και επειδη δεν μπορω με τιποτα να τα συνηθισω θελω να κανω φορματ και να παω σε win 7. Τι πρεπει να ξερω πριν το κανω. Αποτι ειδα Bios δεν υπαρχουν στα 8, πως μπορω να κανω φορματ?

Bios ή uefi έχει... αλλάζεις το boot από secure στην άλλη επιλογή και μπορείς να συνεχίσεις με την εγκατάσταση των seven

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν αλλάζει το μέγεθος της γραμματοσειράς στο metro (+στο desktop αν και αυτό είμαι σχεδόν σίγουρος ότι γίνεται) ?

 

Κοινώς, σε 13άρι με full HD πρέπει να ξεστραβωθώ ή υπάρχουν λύσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος αν στα 8άρια η επιλογή της "κατάργησης όλων και εγκατάσταση windows από την αρχή" είναι το ίδιο με το format? Δηλαδή θα φορμάρει τον δίσκο θα γράψει το mbr και θα κάνει φρέσκια εγκατάσταση?

 

Υ.Γ.> Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά αλλά 142 σελίδες είναι πολλές για να τις ψάξω μία-μία...

 

Ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...