Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οκ λοιπον...μετα από φορματ και ξανα εγκατασταση μπορω να πω ότι ο ΙΕ 11 παει ΣΦΑΙΡΑ !!!!!!!!!!! Περασα και τα Ελληνικα οποτε δεν ηταν από εκει το πρόβλημα κατι άλλο ειχε παθει :) Όλα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tα εβαλα και εγω ..Ενταξει ουτε κρυο ουτε ζεστη ,εχει και το κουμπι κατω αριστερα τελος παντων ...Αν σας πω οτι ειχα συνηθισει τα αρχικα θα με πειτε και περιεργο.

Και εγώ έχω συνηθίσει τελείως τα 8 και προβλέπω ότι το κουμπί δε θα με βολέψει. Το καλό είναι ότι μπορεί να φύγει ξετικάροντας τη σχετική επιλογή.

 

Εβγαλαν την δυνατοτητα για system image , μπραβο microsoft!

 

Προσπαθησα να κανω refresh το συστημα αλλα χρειαζεται το dvd windows 8.1 , ξαναμπραβο microsoft!

Σοβαρά; Πω..

 

Εγώ είμαι με 8 pro x64 ( msdnaa) τα οποία διατήρησα παρόλο που άλλαξα mobo/cpu ( έπαιξαν κανονικά χωρίς καμία παρέμβαση!, απλά κούμπωσα το σκληρό στο νέο setup και bootαρε κατευθείαν). Οπότε τώρα υποθέτω ότι ο καλύτερος τρόπος να πάω στα 8.1 είναι με clean install. Άκουσα ότι εμφανίζεται το update στο store, ενώ δε βλέπω κάτι. Ξεκινάω το ψαχούλεμα του θέματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Δεν γινεται σε μενα με τιποτα να γινει εγκατασταση η ενημερωση  KB2871389 η οποια ειναι υπευθυνη για την προετοιμασια των Windows 8 ωστε να αναβαθμιστουν σε 8.1

 

 

Σε εμένα έγινε η ενημέρωση  KB2871389 όμως μέχρι αυτήν την ώρα στο store δεν βρήσκω τα 8.1 τι παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβγαλαν την δυνατοτητα για system image , μπραβο microsoft!

Προσπαθησα να κανω refresh το συστημα αλλα χρειαζεται το dvd windows 8.1 , ξαναμπραβο microsoft!

Δοκιμασε αυτο που λεει το λινκ και πες μας!

 

http://m.winsupersite.com/windows-8/windows-81-tip-use-system-image-backup

 

ΠΡΟΣΟΧΉ οσοι εχου μηχάνημα με προ εγκατεστημενα τα windows 8!

Με τη χρηση του refresh ή restore στα windows 8.1, θα στο επαναφερει στα windows 8!!!

If you upgraded your PC from Windows 8 to Windows 8.1 and your PC has a Windows 8 recovery partition, refreshing your PC will restore Windows 8. You’ll need to upgrade to Windows 8.1 after the refresh has finished.

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/restore-refresh-reset-pc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα έγινε η ενημέρωση  KB2871389 όμως μέχρι αυτήν την ώρα στο store δεν βρήσκω τα 8.1 τι παίζει;

Μακαρι να ηξερα φιλε μου.. Εγω παντως επειδη δεν εβγαζα με τιποτα ακρη, επικοινωνησα με τεχνικη υποστηριξη... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το store το αρχειο που κατεβαζει ειναι iso μπορω να κανω cd η το κατεβαζω και αυτοματα αυτο κανει το update?εχω ηδη 8 και δεν θελω αργοτερα να κανω restore και να παω στα 8 παλη και αντε παλη να περασω τα 8.1.Εχω την δυνατοτητα αυτο που κατεβαζω να το γραψω για καθαρο install η θελει πανω απο τα 8?η το μονο που μπορω ειναι να πειράξω το restore management

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα!παιδια οποιος εχει facebook μπορει να με πει αμα στο chat επανω δεξια του εμφανιζει το εικονιδιο για την βιντεοκληση?ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το store το αρχειο που κατεβαζει ειναι iso μπορω να κανω cd η το κατεβαζω και αυτοματα αυτο κανει το update?εχω ηδη 8 και δεν θελω αργοτερα να κανω restore και να παω στα 8 παλη και αντε παλη να περασω τα 8.1.Εχω την δυνατοτητα αυτο που κατεβαζω να το γραψω για καθαρο install η θελει πανω απο τα 8?η το μονο που μπορω ειναι να πειράξω το restore management

 

Το update που κατεβάζεις απο το store δεν μπορείς να το γράψεις σε dvd

Δοκιμασε αυτο που λεει το λινκ και πες μας!

 

http://m.winsupersite.com/windows-8/windows-81-tip-use-system-image-backup

 

 

Θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή και θα ενημερώσω , ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 3 αποτυχημένες προσπάθειες που η καθε μια κραταγε περιπου 3 ωρες (μεσα απο το store), ακολουθησα εναν οδηγο για clean install και μπηκανε κανονικα.

http://www.eightforums.com/installation-setup/33164-how-download-windows-8-1-iso.html

 

Στην ωρα της εγκαταστασης ΔΕΝ βαζουμε το κλειδι που εχουμε, αλλα ενα generic key, και μετα, μεσα απο τα windows κανουμε ενεργοποίηση κανονικα με το κλειδι του 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει iso να εχουμε τα 8.1 για εγκατασταση απευθειας χωρις πρωτα να χρειαστει να βαλουμε 8 και μετα να κατεβαζουμε 3 gb καθε φορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα κ γω την αναβαθμιση στο acer w700 αλλα γενικα η ολη εμπειρια ειναι πολυ δυσαρεστη κυριως με τον ie11

Καταρχην οταν κανεις slide για να σε γυρισει στην προηγουμενη σελιδα κανει μεχρι κ 5 δευτερολεπτα.Εκνευριστικοτατο!!!!

Επισης πως στο δ$$#@ μπορω να κανω με το που ανοιγει να μου δειχνει τα bookmarks μου οταν κανω κλικ στην εισαγωγη διευθυνσης κ οχι τα frequent; Οπως δλδ γινοταν με την προηγουμενη εκδοση
Γενικα υπαρχουν πολλα θεματακια κ γενικα αμα αποφασισω να κανω format τι πρεπει να πατησω ; την δευτερη επιλογη που λεει recycle ή την τριτη που λεει restart;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει iso να εχουμε τα 8.1 για εγκατασταση απευθειας χωρις πρωτα να χρειαστει να βαλουμε 8 και μετα να κατεβαζουμε 3 gb καθε φορα

Με τον οδηγο που ακολουθησα στο λινκ που εβαλα, στο τελος σε ρωταει αν θες να κανεις install ή να φτιαξεις iso.

Εκανα το iso, το εκαψα σε ενα dvd και εκανα εγκατασταση κατευθείαν απο το dvd.

Απλως, κατα την διαρκεια της εγκαταστασης που σου ζηταει κλειδι ΔΕΝ βαζεις των 8 που εχεις. Αυτο θα το βαλεις μετα την ολοκληρωση για να τα ενεργοποιησεις κανονικα (μεσα απο τα "φρεσκα" 8.1)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...