Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω εαν θα πω μλκια...Αλλα οταν το ειχα κανει εγω αυτο ειχα προβλημα... δεν ετρεχε αρκετα προγραμματα εαν δεν εκανα run as admin...

μετα απο φορματ και οταν αφησα τον κωδικο εχει στρωσει.. τωρα εαν ηταν σχετικο η ασχετο δεν το ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα σε ολη την παρεα...θα ηθελα να ρωτησω κατι...εχω τα 8αρια και καθε φορα που ανοιγω τον υπολογιστη μ ζηταει κωδικο για να μπορεσει να ανοιξει ο υπολογιστης...επειδη εχω βαρεθει να βαζω κωδικο πλεον τι πρεπει να κανω για το καταργησω αυτο?

Αν δεν θες να κανεις αυτο που εγραψε ο IOSTEFO,μπορεις να βαλεις ενα 4ψηφιο πιν(πχ 1111) και να τελειωνει η ιστορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το λεω μονο και μονο για ενα λογο...πες ρε παιδι μ οτι εχω καποιο θεμα με το ιντερνετ...δηλαδη να μην μπορω να ανοιξω το πσ πλεον λογω αυτου? η μπορω να τον ανοιξω?δεν ξερω κιολας γτ δεν το εχω δοκιμασει να δω αν μπαινει οταν εισαι εκτος δικτυου...τεσπα...το αλλαξα γτ εχω βαρεθει ολο αυτο το μονοτονο με τον κωδικο

Επεξ/σία από noobogadgetakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας 
εχω τα 8,1(δυστυχως) παρατηρησα πως καποια προγραμματα οταν παω να τα ανοιξω, ανοιγουν και ελαχιστοποιουνται στην γραμμη εργασιων κατευθειαν, φαινονται οτι ανοιξαν στην γραμμη εργασιων αλλα οταν παω να μπω τιποτα παλι εξαφανιζονται, επισης στο task manager δεν φαινονται ανοιχτα, γνωριζεται τι γινεται ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες , καλησπερα .

Στα win 8.1 x64 υπάρχει εργαλείο ειδώλου συστήματος όπως στα 7 ή όχι ; Επίσης υπάρχει κάπου αυτή η περιβόητη βαθμολογία συστήματος ή όχι ;

 

Ευχαριστώ

 

 

:) :) :)  Η ερώτηση για το είδωλο άκυρη !!! Το βρήκα μετά απο κάμποσο ψάξιμο .........

Αυτό με τη βαθμολογία συστήματος ; παίζει ;


καλησπερα σε ολη την παρεα...θα ηθελα να ρωτησω κατι...εχω τα 8αρια και καθε φορα που ανοιγω τον υπολογιστη μ ζηταει κωδικο για να μπορεσει να ανοιξει ο υπολογιστης...επειδη εχω βαρεθει να βαζω κωδικο πλεον τι πρεπει να κανω για το καταργησω αυτο?

Τα έχω 1 βδομάδα και  χθές κατάφερα να το λύσω . Πήγαινε  > πίνακας ελέγχου > λογαριασμοί χρηστών > ενεργοποίηση αλλαγών στο λογαριασμό μου .........στην καρτέλα ρυθμίσεις > λογαριασμοί > επιλογές εισόδου > κωδικός πρόσβασης , εκεί θα σου ζητήσει τον κωδικό σου  και τέλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τη βαθμολογία συστήματος ; παίζει ;

 

Για κατέβασε αυτό το εργαλειάκι ;)

 

Χειροκίνητα μπορείς να το δεις εδω: C:\Windows\Performance\WinSAT\DataStore στο πιο πρόσφατο *formal*.xml αρχείο. Ανανέωση στο C:\Windows\Performance\WinSAT σε admin cmd παράθυρο γράφεις: winsat formal.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
Για κατέβασε αυτό το εργαλειάκι ;)
 
Χειροκίνητα μπορείς να το δεις εδω: C:\Windows\Performance\WinSAT\DataStore στο πιο πρόσφατο *formal*.xml αρχείο. Ανανέωση στο C:\Windows\Performance\WinSAT σε admin cmd παράθυρο γράφεις: winsat formal.

 

Φίλε , δεν παλεύεσαι με τίποτα !!! :lol:  Ευχαριστώ !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας 

εχω τα 8,1(δυστυχως) παρατηρησα πως καποια προγραμματα οταν παω να τα ανοιξω, ανοιγουν και ελαχιστοποιουνται στην γραμμη εργασιων κατευθειαν, φαινονται οτι ανοιξαν στην γραμμη εργασιων αλλα οταν παω να μπω τιποτα παλι εξαφανιζονται, επισης στο task manager δεν φαινονται ανοιχτα, γνωριζεται τι γινεται ? 

καποιος αν μπορει να βοηθησει .. ? δεν μπορω να ανοιξω τιποτα 

ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιος αν μπορει να βοηθησει .. ? δεν μπορω να ανοιξω τιποτα 

ευχαριστω

 

Μήπως έχεις ρυθμίσει τις επιφάνειες εργασίας και σου ανοίγει για β οθόνη ? Οπότε ενω ανοιγουν όλα κανονικά εσύ δε τα βλέπεις !!! Το χω παθει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά

Προσπαθώ να πάρω ένα είδωλο συστήματος με το εργαλείο των win 8.1 και μου πετάει το παρακάτω μήνυμα ..............

 

post-228529-0-41291600-1409658876_thumb.png

 

Ο ssd είναι 240 γίγα , ο δίσκος που επιλέγω για το είδωλο εχει ελεύθερο 450 γίγα , στα win 7 το χω κάνει άπειρες φορές , με ελεύθερο χώρο ίδιο σχεδόν με του C  !! Τι διάολο θέλει ; :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναβγάλαν το KB2975719 το οποίο λύνει τα προβλήματα που είχαν κάποιοι.

 

http://blogs.windows.com/bloggingwindows/2014/08/05/august-updates-for-windows-8-1-and-windows-server-2012-r2/

 

UPDATE September 2nd: On August 15th, as soon as we became aware of a small number of customers experiencing problems with the August 2014 update rollup for Windows RT 8.1, Windows 8.1, and Windows Server 2012 R2 (KB2975719), we immediately investigated and pulled the problematic update making it unavailable to download. Today, we are re-releasing this update with fixes for these known issues.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχεις ρυθμίσει τις επιφάνειες εργασίας και σου ανοίγει για β οθόνη ? Οπότε ενω ανοιγουν όλα κανονικά εσύ δε τα βλέπεις !!! Το χω παθει

Δεν νομιζω να το εχω κανει αυτο, και παλι ομως δεν θα επρεπε να φαινονται ανοικτα στο task manager ?? αυτα δεν φαινονται καθολου οτι λειτουργουν, ενω αυτο το κανει στον καιρο και στο ημερολογιο, δεν το κανει στις φωτογραφιες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναβγάλαν το KB2975719 το οποίο λύνει τα προβλήματα που είχαν κάποιοι.

 

http://blogs.windows.com/bloggingwindows/2014/08/05/august-updates-for-windows-8-1-and-windows-server-2012-r2/

 

Καλημέρα.

Θα είναι διαθέσιμο μέσα από το windows update αυτόματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να το εχω κανει αυτο, και παλι ομως δεν θα επρεπε να φαινονται ανοικτα στο task manager ?? αυτα δεν φαινονται καθολου οτι λειτουργουν, ενω αυτο το κανει στον καιρο και στο ημερολογιο, δεν το κανει στις φωτογραφιες 

 

Μόνο με τις modern εφαρμογές έχεις πρόβλημα;  Για κάνε το εξής, άνοιξε το store ---> Ctrl+I (ή charms bar) ---> App Updates --> κλικ στο [sync Licences] . Αν θες κάνεις και [Check For Updates]

 

Στη συνέχεια δοκιμάζεις και σε όποια εφαρμογή δεν δουλεύει κάνε uninstall + ξανα install από το store. Εννοείται βέβαια πως έχεις περάσει κανονικά σε 8.1u1 και με όλα τα απαραίτητα updates.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...