Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To ξεκίνησα τώρα, αν και φοβάμαι τα reg fixes.

Έχω ξεπεράσει τα 11 gb junk files και ανυσηχώ...

 

edit: το έκανα και φαίνεται κάπως καλύτερα. Θα φανεί στην χρήση. Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Αν προσεξει κανεις κανενα εικονιδιο κλειδιού στο C:,όχι να τρομοκρατηθεί.Ειναι το bitlocker ενεργοποιημενο και ο κωδικος είναι φυλαγμένος στο server της ms!

Οσο εισαι μεσα στο λογισμικο με τον Hotmail/outlook account,μπορεις να το απενεργοποιήσεις από τα pc settings στο pc Info.Εκει βρισκεται η επιλογή ενεργοποιηση/απενεργοποιηση!

 

Απ'εδω και περα θα ερχεται default ενεργοποιημενο σε όλα τα laptop/tablets!

 

Όταν είναι ενεργοποιημενο το bitlocker,δε μπορεις να κανεις refresh χωρις τον κωδικο του bitlocker,αλλα μπορεις να κανεις μονο reset!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω κατι γιατι δεν ειμαι και 100 % σίγουρος αν εχεις τα windows 8 η μετάβαση σε 8.1 ειναι δωρεάν μεσω του store ?

Ναι, έτσι είναι. Θέλει απλά πρώτα όλα τα update εγκατεστημένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, έτσι είναι. Θέλει απλά πρώτα όλα τα update εγκατεστημένα

 

Ωραίος ευχαριστώ απλα βλέπω ορισμένους που πουλάνε και τα 8.1 και τα 8 ξεχωριστά και έλεγα μηπως εχει καποια διαφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, φίλοι μου.

Πριν 1,5 χρόνο αγόρασα το λάπτοπ samsung np355e5c, το οποίο είχε προεγκατεστημένα τα windows 8, χωρίς ωστόσο να συνοδεύεται από κάποιο cd που να τα περιείχαν. Κάποια στιγμή ο υπολογιστής σταμάτησε να μπαίνει στα windows και εγώ προσπάθησα να κάνω τόσο restore όσο και repair αλλά μάταια. Μου έλεγε ότι κάποια αρχεία είχαν καταστραφεί. Είχα προσέξει, εντωμεταξύ, ότι δεν υπήρχε recovery partition όπως σε πολλούς υπολογιστές με τα windows 8.

Tι μπορώ να κάνω τώρα για να ξαναέχω τα windows?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα windows οταν σβήνω ενα αρχείο αυτό πάει κατευθείαν στον κάδο ανακύκλωσης χωρίς να με ρωτάει πριν οπως στα 7 αν ειστε σίγουροι οτι θέλετε να διαγράψετε , πως αλλάζει αυτο οπως ηταν στα 7 να με ρωτάει πριν δηλαδη ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον,εχω περασει 8.1 στο συστημα της υπογραφης χωρις uefi και συναφη.

παρ ολα αυτα το shift+f8 δεν δουλευει.

Πως στο δι@λο μπαινεις safe mode με τη μια; δεν θελω να μπω στα win και μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από admin cmd βάλε το παρακάτω:

bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy

Πλέον με F8 θα εμφανίζεται.

 

 

Για να το επαναφέρεις όπως ήταν βάζεις:

bcdedit /set {default} bootmenupolicy standard
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

2 ερωτήσεις θέλω να κάνω σχετικά με τα Win 8 (η 1 φαντάζομαι θα έχει ερωτηθεί και στο παρελθόν αλλά δεν μπορώ να ψάξω 200+ σελίδες..)

1. το κλασικό πρόβλημα με το update των windows 8.1 (ΚΒ2919335). έχει βρεθεί κάποια λύση; είχα δοκιμάσει πριν 1-2 μήνες όποιο workaround είχα βρει στο google και κανένα δεν δούλεψε.

2. Τα Windows τα αγορά ηλεκτρονικά και δεν έχω κάποιο dvd στην κατοχή μου, επειδή υπάρχει περίπτωση να αλλάξω σκληρό που θα μπορούσα να βρω official download link για το λογισμικό;

και πέρα από αυτό θα πρέπει να βάλω τα 8 να κάνω όλα τα update και μετά να ξανακατεβασω τα 8.1;

δεν υπάρχει κάποια πιο γρήγορη λύση πχ δίνω το παλιό σειριακό στην ms μου δίνει έναν νέο που να κάνει στα 8.1;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας παιδια, πρωτη φορα γραφω στο συγκεκριμενο θεμα και θελω τα φωτα σας.....

 

Περασα σε ένα msi wind u100 τα 8.1pro , αλλα σε metro δεν μου ανοιγει τιποτε γιατι δεν εχω την απαιτουμενη αναλυση (1024*768)

 

Καμια βοηθεια να καταφερω να δουλεψω metro?

 

Ok το έλυσα μονος μου :-)

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...