Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θυμαμαι ακριβως, κανονικα θα επρεπε να σου τις δινει αυτες τις πληροφοριες κατα την εγκατασταση.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το βάζω εδώ μπας και κανας άλλος έχει το ίδιο πρόβλημα. Είχα για άγνωστο λόγο ανοιχτό το microsoft installer logging και μου είχα 43GB MSIxxxxx.log αρχεία στο windows\temp.

 

Λύση για να κλείσει: http://support.microsoft.com/kb/2545723

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερες πληροφορίες για τα Win9.Μάλλον πρέπει να φτιάξουμε νέο thread σιγά σιγά..

 

Of course, Metro UI won't be enabled by default in Enterprise and Server versions.

Special build of Windows 9 Enterprise Technical Preview is compiled already, OEM test builds of Windows 9 Pro won't be available for public.

Test build of Windows 9 RT for ARM processors is compiled too, but it can be tested only on Surface 3.

MS: "We don't know how to make people switch from Windows XP. Users of Windows 7 will get awesome offer.

Those who bought Windows 8 Retail versions or bought a machine with it, will receive special offer, worth about 20$.

Windows 9 will support 3D on UHD TV.

New feature: backup and restore system image from cloud.

Microsoft is developing ability to virtualize backups of physical systems in the cloud.

"Cloud hypervisor" - it's a reality. 

 

 

Πηγή : WZor(The famous leaker)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερες πληροφορίες για τα Win9.Μάλλον πρέπει να φτιάξουμε νέο thread σιγά σιγά..

 

 

Πηγή : WZor(The famous leaker)

 

Βάλθηκες να μας αγχώσεις από τώρα;. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα γράψει ξανά παλιότερα Αλλά δεν βρήκα λύση. εξακολουθώ να έχω πρόβλημα με την απόκριση του interface. Πολύ κόλλημα, αργεί να φορτώσει προγράμματα. Στην Αναζήτηση κάνει πάνω από 1 λεπτό να ανταποκριθεί. Και γενικότερα αργή συμπεριφορά στην περιήγηση. Ίδια συμπεριφορά σε 3 υπολογιστές, 1 σταθερός, 2 λάπτοπ.

Το μόνο κοινό που έχουν είναι η άδεια MSDNAA. Έχω τρέξει ccleaner, έχω πειράξει την εκκίνηση Δεν ξέρω τι άλλο κάνω. Σκέφτομαι να γυρίσω στα 7.

Κάνας τρόπος για refresh του συστήματος Χωρίς να χάσω τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βάζω εδώ μπας και κανας άλλος έχει το ίδιο πρόβλημα. Είχα για άγνωστο λόγο ανοιχτό το microsoft installer logging και μου είχα 43GB MSIxxxxx.log αρχεία στο windows\temp.

 

Λύση για να κλείσει: http://support.microsoft.com/kb/2545723

Τελικά ξαναεμφανίστηκαν, και βρήκα το φταίχτη. Το Visual studio δεν είχε εγκατασταθεί σωστά, και άνοιγε το verbose logging σε κάθε reboot. Εξηλώθη και ελπίζω να βρω την ηρεμία μου. Περιττό δε πως για να ξηλωθεί ήθελε 30 διαφορετικά πακέτα να κάνεις uninstall αν βάλεις μέσα και τον SQL server.

Τώρα να βρούμε πως μπορώ να απενεργοποιήσω το clicknrun του κωλοοφις, ανάθεμα. Ώρες ώρες λέω να ξηλώσω τα νόμιμα 2013 και να βάλω κανα πειρατικό 2003.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει επιλογη στα windows 8 για να γινει format χωρις να πειραξει τα αρχεια; Ενα λαπτοπ ενος φιλου μου εχει ενα σωρο spyware και διαφορα αλλα καλουδια και ψαχνω μια γρηγορη λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει επιλογη στα windows 8 για να γινει format χωρις να πειραξει τα αρχεια; Ενα λαπτοπ ενος φιλου μου εχει ενα σωρο spyware και διαφορα αλλα καλουδια και ψαχνω μια γρηγορη λυση.

 

Βγαζεις τον HDD και τον βαζεις σε αλλο pc. Αντιγραφεις τα αρχεια που θελεις. Τον βαζεις παλι πισω και κανεις format - install windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει μια επιλογη που λεει οτι καθαριζει τον υπολογιστη, αλλα κραταει τα προσωπικα αρχεια, δλδ φωτο,βιντεο,μουσικη. Τι ακριβως κανει δλδ;

 

Εγω σου λεω οτι θελω να γλυτωσω το φορματ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει μια επιλογη που λεει οτι καθαριζει τον υπολογιστη, αλλα κραταει τα προσωπικα αρχεια, δλδ φωτο,βιντεο,μουσικη. Τι ακριβως κανει δλδ;

 

Εγω σου λεω οτι θελω να γλυτωσω το φορματ.

Αν εχεις recovery των 8.1(laptop με προεγκατεστημενα τα 8.1) μπορεις με την επιλογη refresh.

Αλλιως φορματ,μετα κανεις ενα backup σε usb και το κρατας οταν θες να κανεις refresh(δλδ να σου επαναφερει το λογισμικο στην κατασταση του backup,αλλα να σου κρατησει ολα τα προσωπικα αρχεια και τις ρυθμησεις του λογισμικου) ή reset(το ιδιο,αλλα θα διαγραψει και τα προσωπικα αρχεια).

 

Αν μπορουσε να κανει refresh απο image στον onedrive θα ηταν πολυ μεγαλη ευκολια/δυνατοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολη την παρεα...θα ηθελα να ρωτησω κατι...εχω τα 8αρια και καθε φορα που ανοιγω τον υπολογιστη μ ζηταει κωδικο για να μπορεσει να ανοιξει ο υπολογιστης...επειδη εχω βαρεθει να βαζω κωδικο πλεον τι πρεπει να κανω για το καταργησω αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραθυρα +R  γραφεις -> netplwiz ->OK  -> στο παράθυρο που θα ανοίξει ξετικαρεις το τετραγωνάκι -> και στο μικρο παράθυρο που θα ανοίξει γράφεις τον κωδικό σου δυο φορές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...