Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ότι σου έβγαλε, εμένα μου έβγαλε το KB2975719 σαν optional και ήταν 460KB, προφανώς γιατί είχα και το παλιό KB2975719 και απλά το αναβάθμισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συζητάνε για ''Update 3'' στα 8.1(Μιας και το τελευταίο roll-up υποτίθεται ότι ήταν το Update 2) αλλά όλα είναι φήμες ακόμα.Αν θα βγει ''Update 3'' ή όπως το πει η M$ τέλος πάντων και αν θα βάλουν το Start Menu στα 8.1 όπως προόριζαν αρχικά και αν αν αν..Γενικά όλα φήμες για την ώρα, ίσως στο επόμενο Tuesday patch να δούμε το τελευταίο ''Update 3'' με τα τελευταία features για 8.1(Όποια είναι αυτά) και μετά μόνο security updates/hotfixes για τα 8.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα windows 8 αυτην την στιγμή συνδέομαι με ενα hotmail account που εχω στην microsoft το οποίο με συνδέει αυτόματα και στο skype οταν μπαίνω, μπορώ να χρησιμοποιήσω αντι του hotmail (να το βγάλω τελείως) του gmail μου ή να εχω μονο local account οπως και στα 7 και το skype να το κατεβάσω σε desktop version αφου θέλω να το χρησιμοποιώ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα windows 8 αυτην την στιγμή συνδέομαι με ενα hotmail account που εχω στην microsoft το οποίο με συνδέει αυτόματα και στο skype οταν μπαίνω, μπορώ να χρησιμοποιήσω αντι του hotmail (να το βγάλω τελείως) του gmail μου ή να εχω μονο local account οπως και στα 7 και το skype να το κατεβάσω σε desktop version αφου θέλω να το χρησιμοποιώ ;

http://www.pcsteps.gr/18652-είσοδος-στα-windows-χωρίς-κωδικό/

 

Για το Skype, κάνε αναζήτηση στο google για desktop έκδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα αλλο θεματάκι οτι φωτογραφία και να βάλω στο lock screen που θέλω να το αλλάξω φορτώνει άπειρα στο preview και φυσικά δεν την βάζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα αλλο θεματάκι οτι φωτογραφία και να βάλω στο lock screen που θέλω να το αλλάξω φορτώνει άπειρα στο preview και φυσικά δεν την βάζει

 

Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω 

 

http://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/e274cca0-87f3-428c-8e0d-e8407380a39e/cant-change-lock-screen-windows-8?forum=w8itprogeneral

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ λειτούργησε η λύση στο παραπάνω link , και για αλλους που εχουν το ιδιο πρόβλημα απλα σβήσε το  C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Systemdata

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε,

Πριν ένα χρόνο αγόρασα ένα λάπτοπ Lenovo με windows 8.Αρχικά είμουν πόλυ ευχαριστημένος(βέβαια είχε κάποια bugs,μπλε οθόνες κτλ κτλ που όπως διάβασα το είχαν πολλοί ακόμα).Στην συνέχεια,μετά την αναβάθμιση σε 8.1 τα bugs εμφανίζονταν συχνότερα.Έτσι αποφάσισα απλά να διαγράψω τα 8 και να βάλω τα 7.Αντιμετώπισα πολλά προβλήματα,καθώς έχει 350 ασφάλειες να κλείσω και δεν ξέρω τι αλλο.Τελικά αφού κατάφερα να bootαρω απο cd,στην επιλογή του σκληρού δίσκου για την εγκατάσταση των windows 7  απλά δεν με άφηνε να επιλέξω κανέναν,σαν να ήταν κλειδωμένοι.

Έχετε κάποια ιδέα τι μπορεί να γίνεται?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.

Εβαλα σε ενα lg x110 netbook τα windows 8.1 και ενω ειδε τα παντα χωρις προβλημα αντιμετωπιζω ενα πολυ κουλο προβλημα επειδη η οθονη του δεν ειναι 1024x768 αλλα 1024x600 καθε φορα που θελω να τρεξω ενα προγραμμα μου λεει οτι δεν μπορει να τρεξει σε αυτη την αναλυση.

Υπαρχει καμια λυση γι' αυτο το προβλημα και αν ναι ποια ειναι αυτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σε ολους!αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα στην εγκατασταση ων windows 8.1 x86 σε υπολογιστη core 2 duo με 2 gb ram!πριν ειχε βιστα μεσα.βαζω το ντιβιντι και μου λεει στα αγλικα ότι καποιο πρβλημα υπαρχει με καποια συσκευη και να αφαιρεσω τυχον αφαιρουμενους δισκους και λοιπα!!μου το χει ξαναβγαλει αυτο σε άλλο υπολογιστη και δεν ξερω τι είναι.ξερεις κανεις?παντως δεν εχω καμια συσκευη πανω και δουλευουν όλα ρολοι τα 7 τα παιρνει μια χαρα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω τα windows 8,1 κάτι έκανε η γυναίκα μου και όταν ανοίγω τον υπολογιστή αρχική οθόνη με πάει στο desktop αντί στην αρχική των win 8 τι πρεπει να κάνω για να το επαναφέρω ευχαριστώ πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...