Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν θέλετε start menu, μην βαλετε win 8! μπειτε στην φιλοσοφία

δύο μέρες μου πήρε να τα συνηθήσω

και στην 22αρα οθονη, τα απολαμβάνω (εκτος απο μικροbugs..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω αν το έχετε δεί, αλλά υπάρχει μια πολύ όμορφη εφαρμογη για τα Windows 8 η οποία σου δίνει την δυνατότητα να αντικαταστήσεις το Start Menu και λειτουργεί καλύτερα από όσα κυκλοφορούν μέχρι σήμερα. ( vistart και άλλες τέτοιες βλακείες)

 

http://www.startmenu7.com/

 

post-219791-0-65206200-1332943668_thumb.png post-219791-0-79725700-1332943678_thumb.png

και ποια η διαφορα απο το vistastart και γιατι ειναι καλυτερο?

Εμενα μου φαινεται ακριβος το ιδιο με το vistastart και καμια ομοιοτητα με το windows7 start!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπική γνώμη ήταν, δεν σου λέω να την αποδεχτείς φίλε μου. Εγώ με το vistart είχα πρόβληματα και με πετουσε συνεχως ενα μυνημα όταν εκλεινα το pc. Με αυτό κάνω την δουλειά μου μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια βοήθεια.

Εκεί που λειτουργούσε κανονικά ο υπολογιστής, κάνω επανεκκίνηση, αλλά δεν με συνδέει στον λογαριασμό μου. Ο κωδικός είναι σωστός, γιατί συνδεόμαι κανονικά με αυτό το email και κωδικό στο windows live id.

Δεν θυμάμαι να το είχα μετατρέψει σε local.

 

Με μια usb που έφτιαξα, ενεργοποίησα τον admin account, του έβγαλα τον κωδικό και μπαίνω απο εδώ. Αλλά, δεν μπορώ να μπω στον δικό μου.

Μπήκα στο userpasswords2, εκεί που εμφανίζει με ίδιο email έναν local και έναν web account απο ότι καταλαβαίνω απο τα εικονίδια, αλλά δεν μπορώ να αλλάξω τον κωδικό απο εκείνα τα account μέσω του admin.

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια πηρα και εγω τα 8 αλλα εχω πολλες αποριες

 

εχω ξανακανει εγκατασταση windows αλλα... θα τα πω απο την αρχη

 

εχω δυο δισκους στον εναν εχω τα χπ στον αλλον τα 7 τωρα θα κανω ενα παρτισιον ομως απο ποιον δισκο? απο αυτον που εχει τα 7 για καποιο λογο δεν κανει παρτισιον (το δοκιμασα με παρτισιον ματζικ, αν εχετε καποιο αλλο καλυτερο πειτε μου) αν δεν γινει θα παρω κομματι απο τα χπ λοιπον αυτο το αρχειακι που με εστειλε η microsoft ειναι μικρο πολυ το ξεκιναω μετα πιες επιλογες πρεπει να κανω, εδω λετε να μην κανουμε ενημερωση και τετοια μετα ρωταει αν θελω να κρατησω τα αρχεια μου, αυτο παλι τι ειναι? επισης αυτο το πραγμμα ξεκιναει απο το λογισμικο δεν εχει να κανεις μπουτ ας πουμε, τι ειναι το μετρο ui που λετε ολοι και πια πρωβλημματα εχει? επισης οταν περαστουν καλα τα 8 μετα εγω θα εχω καποιο πρωβλημμα να τα βγαλω πως βγαινουνε μετα? ο boot manager συκωνει 3 λογισμικο? γιατι εχει επανω 2 αλλα φυσικα αυτα τα 2 για να τα ελενξω και να ξεχωρισω τα λειτουργικα αναγκαστικα να βαλω την εφαρμογη bcd οποιος την ξερει

 

οπως εγραψα ειναι πολλες οι ερωτησεις μου επισης με λενε διαφοροι να μην τα βαλω ομως η περιεργεια μου ειναι παρα πολυ μεγαλη θελω να τα δω και μετα να πω την γνωμη μου αλλα ολα αυτα με ασφαλεια χωρις να χασω τα 2 λειτουργικα που εχω. ευχαριστω περιμενω τις απαντησεις αν δυσκολευεστε να διαβασετε το κειμμενο εχω πρωβλημμα συντακτικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα να μην πειράξεις. Κατέβασε το vmware και στήσε τα σε εικονική μηχανή. Δωσε τους 2 πυρήνες, 2gb ram και 30gb σε ένα δίσκο που θα επιλέξεις και θα είσαι εντάξει. Η διαδικασία είναι πανεύκολη, θα βρεις πολλους οδηγούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη να μην κανω τιποτα ετσι να μην πειραξω καλα για να το λες δεν θα το κανω θα κανω αυτο που ειπες πιο πολυ για να δω πως ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν και τίποτα διαφορετικό. Μια αρχική οθόνη σαν κινητό και μετά είναι ίδια με τα 7. Άσε που για να κλείσεις το pc θα σου πάρει κάνα τέταρτο να βρεις πως γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα

 

 

ξερει κανεις πως γινεται εγκατασταση τα 8? μου τα εστειλε η microsoft κανονικα 2.6gb αν δεν κανω λαθος ειναι

 

αλλα δεν ειναι σε μορφη iso επισης ανοιγω να τα βαλω σε δισκακι να κανει μπουτ αλλα δεν κανει τιποτα ουτε και σε στικακι που δοκιμασα ξερει κανεις τι παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...