Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρει κανείς πως γίνεται (αν γίνεται) να κάνουμε edit στα all programs στο metro ui? Δλδ να σβήσω μερικά shortcuts που δεν θέλω να φαίνονται.... όπως γινόταν στο start menu στα προηγούμενα windows.

 

 

ΟΚ το βρήκα... για όποιον το χρειάζεται, οι αλλαγές μπορούν να γίνουν στο "C:/Program Data/Microsoft/Windows/Start Menu/Programs"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το δικο μου προβλημα ειναι οτι με το chrome δεν μπορω να δουλεψω το uttorent στα magnet link του piratebay χρειαζεται καπιο επιπροσθετο?και το δευτερο προβλημα ειναι δεν μπορω να γυρισω το πληκτρολογιο στα ελληνικα

Επεξ/σία από aslanG7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικο μου προβλημα ειναι οτι με το crome δεν μπορω να δουλεψω το uttorent στα magnet link του piratebay χρειαζεται καπιο επιπροσθετο?και το δευτερο προβλημα ειναι δεν μπορω να γυρισω το πληκτρολογιο στα ελληνικα

 

Και εγω αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα ανεξαρτητα με την εκδοση του μ-torrent.

Αλλα βρηκα ενα προχειρο workaround....

->Πας τον κερσορα πανω απο το μαγνητακι(magnet link)->δεξι κλικ->Αντιγραφη διευθυνσης συνδεσμου.->ανοιγεις το μ-torrent->πατας το κουμπακι που εχει ενα κρικο(αλυσιδας?) και κατα παραξενο τροπο εμφανιζετε εκει το λινκ (χωρις να κανεις paste)->ok και εισαι ετοιμος...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω φιλε θα το δοκιμασω.Με το firefox που δοκιμασα δουλεψε κανονικα μου ζητησε να τικαρω κατι δεν θυμαμαι ακριβως τι αλλα δουλεψε.Οποιος μπορει να βοηθησει παιδειαfrown.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να κανω dual boot, θα πρεπει να win 8 να βρισκονται στον ιδιο σκληρο με το λειτουργικο που εχω? δεν εχω πολυ χωρο για να κανω τομο (ενω εχω 57 gb ελευθερα, με αφηνει μονο 108 mb :/ ). απλα εχω και εναν Intel και ελεγα αν γινετε να τα βαλω εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικο μου προβλημα ειναι οτι με το chrome δεν μπορω να δουλεψω το uttorent στα magnet link του piratebay χρειαζεται καπιο επιπροσθετο?και το δευτερο προβλημα ειναι δεν μπορω να γυρισω το πληκτρολογιο στα ελληνικα

 

Θα παρακαλουσα καπιος που εχει την γνωση να μου απαντηση αν γινεται ευχαριστω

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποοοοο, καυλ@@α. ειναι απλα εντυπωσιακα. ακομα και ο internet explorer παει γρηγορα ;)

 

που ειναι η ζωγραφικη? και γενικως τα προγραμματα των windows

 

οκ τα βρηκα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικά τρέχουν! η microsoft λέει ότι στην τελευταία έκδοση θα έχει ακόμα περισσότερες αλλαγές, ανυπομονώ να τις δω και μάλλον θα είμαι απο τους πρώτους που θα τα αγοράσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως μου αρεσε το start,το search εκει που εχει ολα τα προγραμματα (στα δεξια της οθονης). και εγω θα τα τιμισω. το σπαστικο ειναι οτι εχω να κανω 1,5 χρονο φορματ, και βαριεμαι ολα τα προγραμματα παλι απο την αρχη :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου εμφανιζει την οθονη για να κανω dual boot. εβαλα το easybcd εκανα τις ρυθμισεις και ολα οκ. οταν ομως εχω 1ο το hdd και μετα το dvd μου βγαζει οτι δεν μπορει να βρει το winload.exe (windows/system32) και ετσι δεν μπορω να μπω στα 8(στα 7 μπαινω κανονικα). αν βαλω 1ο το dvd και μετα το hdd μπορω να μπω κανονικα και στα 2 λειτουργικα. νομιζω πως αυτο το προβλημα το δημιουργει το easybcd, μιας και στο add new entry δεν μου εμφανιζει σαν επιλογη τα 8. για να κανω το προγραμμα να δουλεψει, και να μου εμφανιζεται η οθονη για να διαλεξω λειτουργικω, εβαλα και στα 2 το windows 7/vista.

 

κατι ακομα, εχω εγκαταστησει το hdsentinel και δεν με αφηνει να το ανοιξω. προσπαθησα και ανοιγμα ως διαχειριστης. στην εγκατασταση των windows ειχα επιλεξει για να με ρωταει πριν κανει αλλαγες στον υπολογιστη, και υποπτρευομαι οτι αυτο φτεει. πως το κλεινω ή πως βαζω εξαιρεσεις?

post-209186-0-45576700-1339267947_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να περάσω τα windows 8 σε ξεχωριστό παρtition είτε μέσα από τα windows είτε με εκκίνηση από dvd αλλά μου βγάζει το μήνυμα A media driver your computer needs is missing ...;έχει καμμιά ιδέα κανείς τι φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασα χθες την CP και πρωτες εντυπωσεις ειναι οι ακολουθες

 

1)Γυαλιστερα γραφικα κατι αναμενομενο

 

2)Τρεχουν πιο γρηγορα

 

3)Μειωση της μνημης σε σχεση με τα 7 500ΜΒ!!! Ακομα και ο firefox δειχνει να ειναι εγκρατης στις απαιτησεις για μνημη.

 

Αλλα εχω την εντυπωση οτι ειναι κατα βαση Windows 7 με καποια εξτρα.

 

Οσο για το Metro UI μια μπαρουφα.Ευτυχως εβγαλα ακρη με το Start Menu χρησιμοποιωντας Classic Shell .Δεν παλευεται η ανυπαρξια Start Menu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για κάποιο λογο μετά την ενημέρωση ο firefox πάει πιο αργά.

 

Επίσης, έχω dual boot

και όταν μετράει αντίστροφα 30'' για να παει στο προεπιλεγμενο λειτουργικο (win 8)

εγώ πάτάω το βελάκι για να πάω κατευθείαν, αλλά δεν πατιέται πριν περάσουν 8 δευτερόλεπτα

 

τι συμβολισμός κρύβεται πίσω από τα 8αρια? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...