Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όσους θέλουν να βάλουν το Kaspersky Internet Security 2013 beta μαζί με τα Windows 8,είναι για τρις μήνες στα Αγγλικά.

 

http://www.chip.de/downloads/Kaspersky-Internet-Security-2013-Beta_33073763.html

 

στα γερμανικα ειναι φιλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

...Οσο για το Metro UI μια μπαρουφα.Ευτυχως εβγαλα ακρη με το Start Menu χρησιμοποιωντας Classic Shell .Δεν παλευεται η ανυπαρξια Start Menu.

Δοκίμασε το χωρις πρόσθετα για start menu κλπ.

Μόλις το συνηθίσεις θα σου αρέσει, και θα δεις πόσο βολικό και απλό είναι.

Την πρώτη φορά που το είδα έψαχνα το desktop, είχα τρομοκρατηθεί.

Δύο μερες μετά, που εξοικιώθηκα, τα ερωτεύτηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον το χαιρεταμε το Aero. Κριμα... :shifty:

 

 

Δεν εχεις αναγκη εσυ ρε, εχεις arch :P

 

Λες να κανεις καμια μερα pacman -Syu και μετα απο logout να βρεθεις με METRO ? :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια φοραω win7 32 bit και αυτες τις μερες θακανω φορματ για να βαλω win7 64bit.

Αξιζει αντι γιαυτο να βαλω τα win8 ή να περιμενω ακομα να τελειοποιηθουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να κανεις καμια μερα pacman -Syu και μετα απο logout να βρεθεις με METRO ? :lol: :lol: :lol: :lol:

Περιμενω τις πρωτες Qt εφαρμογες που θα δινουν Metro "στυλ" σε Linux... :-D

για να δουμε...

 

 

Παιδια φοραω win7 32 bit και αυτες τις μερες θακανω φορματ για να βαλω win7 64bit.

Αξιζει αντι γιαυτο να βαλω τα win8 ή να περιμενω ακομα να τελειοποιηθουν;

Κι'εγω για πλακα τα εβαλα (ημουν για format) και τελικα τα κρατησα. Ολες οι εφαρμογες μου παιζουν μια χαρα, απολαμβανω το aero και το δωρεαν κλειδι μεχρι το Γεναρη... Βαλ'τα, δεν εχεις να χασεις κατι, και αν δεις οτι δεν σε βολευουν ή οτι εχεις προβλημα με drivers, ξανακανεις ενα format και βαζεις 7.

 

Απλα προσεξε τους drivers της καρτας γραφικων, εγω επιχειρησα να βαλω τους beta drivers της Intel και αυτους της NVidia και εγινε χαμος, μετα δεν ανοιγαν οι εφαρμογες μου... αλλα επειδη ημουν στην αρχη της εγκαταστασης, τα ξαναπερασα και δεν εχω πειραξει τιποτα απο γραφικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια, μπορει κανεις να με βοηθησει, με τεκμηριωμενη πληροφορηση?

Ψαχνω στο google αλλα δεν κατεληξα σε κατι σιγουρο και δεν θελω να γινει βλακεια...

 

2 ερωτησεις:

 

- μπορει να αναβαθμιστουν τα win 7, σε win 8? εννοω με update, κρατωντας προγραμματα, ρυθμισεις των win7, διχως νεα εγκατασταση των win8

 

- αν εγκαταστησω τωρα μια μη τελικη εκδοση(ποια εχει βγει ως ωρας? beta? rc? build?) win8, οταν βγει η final, θα μπορω να την εγκαταστησω απο πανω ως update, ή θα απαιτηθει νεα εγκατασταση?

 

Σας παρακαλω, οποιος μπορει ας μου δωσει μια τεκμηριωμενη απαντηση(εννοω καποια σχετικα σοβαρη ιστοσελιδα να το λεει καπου για το 1ο ή το 2ο ερωτημα---- ή απο προσωπικη πειρα οσον αφορα μονο το 1ο ερωτημα), ωστε να μην μπλεξω σε περιπετειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια, μπορει κανεις να με βοηθησει, με τεκμηριωμενη πληροφορηση?

Ψαχνω στο google αλλα δεν κατεληξα σε κατι σιγουρο και δεν θελω να γινει βλακεια...

 

2 ερωτησεις:

 

- μπορει να αναβαθμιστουν τα win 7, σε win 8? εννοω με update, κρατωντας προγραμματα, ρυθμισεις των win7, διχως νεα εγκατασταση των win8

 

- αν εγκαταστησω τωρα μια μη τελικη εκδοση(ποια εχει βγει ως ωρας? beta? rc? build?) win8, οταν βγει η final, θα μπορω να την εγκαταστησω απο πανω ως update, ή θα απαιτηθει νεα εγκατασταση?

 

Σας παρακαλω, οποιος μπορει ας μου δωσει μια τεκμηριωμενη απαντηση(εννοω καποια σχετικα σοβαρη ιστοσελιδα να το λεει καπου για το 1ο ή το 2ο ερωτημα---- ή απο προσωπικη πειρα οσον αφορα μονο το 1ο ερωτημα), ωστε να μην μπλεξω σε περιπετειες.

Ισχυει οτι,υσχειε απο vista-win7 ή win7prem-win7pro/ulti.!

Δλδ μονο upgrade και ξανα εγκατασταση των εφαρμογων σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια εικονα, χιλιες λεξεις... :P

 

image.png

Το Windows Defender είναι ολόιδιο το Security Essentials, που είναι ένα αξιοπρεπές antivirus. Εξάλλου την περισσότερη δουλειά την κάνουν τα anti-malware και anti-spyware, οπότε δεν βλέπω το λόγο να το απενεργοποιήσεις και να βάλεις άλλο anti-virus πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...