Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eπειτα απο περιπου ενα ~διμηνο με την consumer preview x64 ως main os κατεβαινει και η rc smile.gif.

Oμολογω πως πλεων δεν μου λειπει καθολου το start button,ουτε αντιμετωπισα οποιοδηποτε προβλημα ασυμβατοτητας η παραξενου crashαρισματος.Ισως μονο μια ιδιοτροπια του catalyst που ενω δουλευει κανονικα δεν εμφανιζετε στα installed programs.

 

 

Αυτο που με ενοχλει ειναι στον explorer ανοιγει με default θεση τα "libraries" ενω θα θελα να ανοιγει το "computer" μιας και εκει εμφανιζοντε στο ribbon τα Control Panel,Uninstall,System Properties κοκ.

 

Υπαρχει τροπος να το ρυθμισω να ανοιγει στο "Computer"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά δεν γίνεται update απο την cp στην rc οπότε μάλλον θα μείνω με την cp μέχρι την rtm γιατί το χρησιμοποιώ και γω σαν main pc.

 

Και γω τωρα το ειδα και ξενερωσα...Η rtm ποτε βγαινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα...

 

γιατί ξενέρωμα? ΠΑΝΤΑ αυτό ίσχυε...

 

Εφοσων μπορουσες να κανεις "upgrade" απο 7 σε cp win8 γιατι να μην μπορουσε να γινει το ιδιο και απο cp σε rc?

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά σε σύστημα με amd πως τα πάνε ?Αληθεύει ότι έχουν τόσο καλές επιδόσεις σε αυτό οι amd 6cores,8cores όσο οι i7?

 

Φίλε μου εγκατέστησα χτες την έκδοση Release Preview στο pc μου, μέσα σε vmware.

PC: M/B Asus Crosshair IV Formula, CPU AMD Phenom II x6 1055T, RAM 4GB

 

Στην εγκατάσταση μέσω vmware του έδωσα 30GB HDD, μόνο 1,5GB RAM, και τους 6 cores της CPU.

 

Μερικά γρήγορα συμπεράσματα απ το λίγο που έπαιξα μαζί τους...

 

1. Η εγκατάσταση γίνεται πολύ γρήγορα χωρίς προβλήματα!!

2. Φαίνονται σταθερά, δεν παρουσίασαν παγώματα ή κολλήματα στη χρήση τους!!!

3. Λειτουργεί κανονικά το aero περιβάλλον.

4. Η εκκίνηση των προγραμμάτων γίνεται ακόμα γρήγορα (ίσως και πιο γρήγορα από τα Win 7)

5. Η διαδικασία Boot και Shut down επίσης είναι πολύ γρήγορη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να χρειαστει να ξαναπερασεις προγραμματα και drivers?

Eαν ναι πως?

Ουτε drivers περασα,ουτε καν dvd/bootable usb χρησημοποιησα!Απευθειας απ'τα wcp εκανα το upgrade(ετσι περασα και τα wcp απο τα wdp)!

Τα αρχεια μου ολα τα φυλαξε σε φακελλο που λεγεται windows.old,απλα επρεπε να ξανα κανω install ολες τις εφαρμογες/προγραμματα μου(αυτο δυστυχως δε το αποφευγεις ουτε με τα 7αρια)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, έχω ένα λαπτοπ hp pavillion 6003ev και θέλω να εγκαταστήσω τα windows 8 Release preview μεσω Virtual Box όμως δεν ξέρω να δω αν είναι ενργοποιημένο το Virtualization technology. Επίσης δεν ξέρω ποιο κουμπι να πατήσω για να μπω στα Bios. Καμία Βοήθεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...