Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Παιδιά για media player χρησιμοποιείτε όλοι τον 'μανίσιο' , ή έχετε βάλει κάποιον άλλο;

MPC-HT ασφαλώς...

Με την καμία όμως.......

 

μπα, είμαι σίγουρος, αυτόν έχω βάλει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MPC-HT ασφαλώς...

 

Me too, αν και τείνω να χρησιμοποιώ τον PotPlayer πιο πολύ.... Απλά... φοβερός.... Όλα σε ένα... νοικοκοιρεμένα, με μερικά καλούδια.... ΚΟΛΑΣΗ...! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν εχει σημασια ποιο εχεις, αφου το πακετακι των drivers για τα Windows 7 που υπαρχει στο συγκεκριμενο site, ειναι κοινό για ολα και κανει και για 32bit και για 64bit.

 

Τουλαχιστον 5-6 που διαφορετικα που τσεκαρα, ολα οδηγουν στο ιδιο download, στην εκδοση 10.0.0.75 (1η Αυγουστου 2012).

 

Βαλ'τους και ελπιζω να λυθει το προβλημα.

 

ΥΓ: Με το περασμα του driver ειναι πιθανο να σου εμφανισει και το ποιο απ'ολα τα Atheros εχεις.

Αλλα και να μην το εμφανισει, μπορεις να το δεις με εναν αλλο τροπο.

 

Κατεβαζεις αυτο, το καις σε ενα cd/dvd, εκκινεις με αυτο τον υπολογιστη σου, βγαινεις στο τελος σε γραμμη εντολων και εκτελεις την εντολη lspci. Θα σου γραψει διαφορα, μεταξυ αλλων και το εξης:

 

Network Controller: Atheros Communications Inc. ARXXXX Wireless κλπ κλπ

Το XXXX ειναι το chip που εχεις.

 

 

Εγραψα το δισκακι το βαζω στο cd player επανεκκινω τον υπολογιστη αλλα δε γινεται τιποτα....Μαλλον ειμαι γκαου,

Επιπλεον κατεβασα εναν τυχαιο ντραιβερ και τον εγκατεστησα και κοπηκε και το ενσυρματο ιντερνετ.Εκανα επαναφορα του παλιου ντραιβερ και πλεον μπαινει ενσυρματα.Ασυρματα ομως οχι(βγαζει περιορισμενο και δεν μπαινει στο ιντερνετ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλοι μου καλοι επειδη δε γινεται να διαβασω 85 σεπιδες.... με δυο λεξεις,ςξιζουν τα win8? εχουν προβληματα ή ασυμβατοτητες με drivers κτλ?

απο θεμα σταθεροτητας συμβατοτητας ,2 μιση μηνες που τα χρησιμοποιώ δεν εχω συναντησει καποιο προβλημα.

Απλα θελουν λιγο χρόνο να μαθεις το νεο start με τα πλακακια (windows-metro ui)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλοι μου καλοι επειδη δε γινεται να διαβασω 85 σεπιδες.... με δυο λεξεις,ςξιζουν τα win8? εχουν προβληματα ή ασυμβατοτητες με drivers κτλ?

Προχώρα άφοβα από κάθε άποψη. Πιο εύκολα πεθαίνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Disable the lock screen

 

If you like your PC to boot just as fast as possible then the new Windows 8 lock screen may not appeal. Don't worry, though, if you'd like to ditch this then it only takes a moment.

 

Launch GPEdit.msc (the Local Group Policy Editor) and browse to Computer Configuration > Administrative Templates > Control Panel > Personalisation.

Double-click 'Do not display the lock screen', select Enabled and click OK.

 

Restart and the lock screen will have gone.

 

If you can't easily find GPEdit.msc by searching in the Start screen, search for 'mmc', and then press Enter. On the File menu, click 'Add/Remove Snap-in', then in the 'Add or Remove Snap-ins' dialog box, click 'Group Policy Object Editor', and then click 'Add'.

 

In the 'Select Group Policy Object' dialog box, click 'Browse'. Click 'This Computer' to edit the Local Group Policy object, or click 'Users' to edit Administrator, Non-Administrator, or per-user Local Group Policy objects, then click 'Finish'.

 

Log in automatically

 

 

WARNING: Your account will lose admin privileges as a result of this step

 

Of course even if you remove the lock screen, you'll still be forced to manually log in every time your system starts. This can also be resolved at speed, though, using much the same technique as in previous versions of Windows.

 

Hold down the Windows key, press R, type 'netplwiz' and press Enter to launch the User Accounts dialog.

 

Clear the "Users must enter a user name and password to use this computer" box and click OK.

 

Enter the user name and password of the account that you'd like to be logged in automatically, click OK, restart your system and this time it should boot directly to the Start screen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τα Ελληνικα 8αρια 64 βιτ.

Στις ιδιοτητες της γλωσσας βαζω παρακαμψη για την προεπιλεγμενη μεθοδο εισαγωγης και να βγαζει την αγγλικη Αμερικης σαν πρωτη γλωσσα.

Και αυτο γιατι ο κωδικος του ε-μαιλ στην οθονη χρηστη - κωδικου ειναι στα αγγλικα.

Ομως η ρυθμιση αυτη ισχυει μετα την οθονη αυτη οταν φωρτωσει τα windowa.

Καποια επεμβαση στο registry για να αλλαξω την γλωσσα σε αγγλικα στην αρχικη οθονη που εισαγω τον κωδικο ξερει κανεις ;

Ειναι σπαστικο καθε φορα να αλλαζω την γλωσσα για να περασω τον κωδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τα Ελληνικα 8αρια 64 βιτ.

Στις ιδιοτητες της γλωσσας βαζω παρακαμψη για την προεπιλεγμενη μεθοδο εισαγωγης και να βγαζει την αγγλικη Αμερικης σαν πρωτη γλωσσα.

Και αυτο γιατι ο κωδικος του ε-μαιλ στην οθονη χρηστη - κωδικου ειναι στα αγγλικα.

Ομως η ρυθμιση αυτη ισχυει μετα την οθονη αυτη οταν φωρτωσει τα windowa.

Καποια επεμβαση στο registry για να αλλαξω την γλωσσα σε αγγλικα στην αρχικη οθονη που εισαγω τον κωδικο ξερει κανεις ;

Ειναι σπαστικο καθε φορα να αλλαζω την γλωσσα για να περασω τον κωδικο.

 

Αν θέλεις μία εναλλακτική λύση, μπορείς να φτιάξεις έναν 4ψήφιο PIN μόνο με αριθμούς για να κάνεις login. Απλά πας PC Settings -> Users.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

σε μένα αντιθέτως με Αγγλικά Windows έβαζε στην αρχή σώνει και καλά Ελληνικά, αι σιχτίρ! Μετά όμως λες και έμαθε και πλέον είναι μόνο στα Αγγλικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...