Προς το περιεχόμενο

Dell U2312HM


phanispal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα λεγόμενα αφορούσαν το παρόν topic. Εδώ δεν υπάρχει πλήθος αναφορών. Κι η σημαντικότερη που υπάρχει, είναι αρνητική (σελ. 20-21, τον τέντωσαν τον άνθρωπο).

Γενικά στο forum τώρα έχει δωθεί κάποιο info σε περιπτώσεις αλλαγής οθονών από Dell. Αλλά προσωπικά δεν έχω βγάλει και πολύ ασφαλές συμπέρασμα για το αν είναι γαμάτοι ή όχι στο support τους. Π.χ. της Logitech ας πούμε είναι θεούληδες, έχει βουήξει το forum κι όχι μόνο, πολλές αναφορές ανθρώπων με προσωπική εμπειρία και θετικότατα σχόλια σε μεγάλα ποσοστά, Corsair επίσης καλοί. Τι να σου πω, μπορεί και να μου διαφεύγουν κάποιες περιπτώσεις που αφορούν Dell, αλλά αυτή είναι η αίσθησή μου.

 

Anyway, στην περίπτωση του παιδιού στην προηγούμενη σελίδα φαίνεται ότι ξηγήθηκαν κομπλέ. Upgrade κιόλας, σε νεότερο μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν κάποιοι που είναι πολύ δυσαρεστημένοι από το support της Dell, τόσο στην Ελλάδα, όσο και σε άλλες χώρες.

 

Δε μπορώ να καταλάβω πού μπορεί να οφείλεται, αφού η γενική εικόνα του support της είναι άψογη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να έχει.

Μίλησα μαζί τους στο Ελληνικό support τηλεφωνικά.

Απλά μου έφερε το courrier την καινούργια και πήρε την παλιά.

Δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα,και συν οτι η νέα οθόνη φαίνετε σαν να μην έχει ανοιχτεί ποτέ.Κανένα σημάδι χρήσης.

Αυτά από εμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Πρόκειται να αλλάξω το monitor της Dell που έχω και στην υπογραφή μου, έχει προβλήματα στη συνδεσμολογία displayport, δηλαδή από mini displayport έξοδο της κάρτας γραφικών σε displayport είσοδο στην οθόνη. Χάνει το σήμα, δεν είναι καθόλου σταθερό.

Τι revision να ζητήσω για αλλαγή, ξέρετε ποιό είναι το τελευταίο, για να μην πέσω ξανά στην ίδια περίπτωση με χαλασμένη τεχνολογία? Την έχω αλλάξει ήδη μία φορά αυτήν την οθόνη από service Dell.

Την πρώτη φορά το displayport δεν μου λειτουργούσε καν να φανταστείτε. Στην αλλαγή που μου κάνανε λειτουργεί το σήμα αλλά δεν είναι σταθερό έχω ξαφνικά και απρόσμενα black screens.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη θύρα dvi τη θέλω για να συνδέσω το playstation 3.

 

Εννοείται ότι με dvi συνδεσμολογία το pc δεν μου κάνει κιχ, το έχω δοκιμάσει.

Προσπαθώ να κάνω το displayport να δουλέψει σωστά για να έχω μία έξτρα θύρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτή τη στιγμή έχω revision A06 U2312HMt χρονιά 2012. Ποιό είναι το τελευταίο revision ρε παιδιά? Θέλω να ξέρω τουλάχιστον τι αλλαγή θα ζητήσω μην πάρω πατάτα πάλι με προβλήματα του displayport πάλι.

Έλεγα να κάνω αλλαγή πριν λήξει η εγγύηση γιατί μετά πάπαλα. Η εγγύηση είναι μέχρι τα χριστούγεννα 2014.

Επεξ/σία από Padaz Bloody
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Ξερει κανεις πως να απενεργοποιησω την λειτουργια της οθονης να ριχνει τον φωτισμο, οταν υπαρχουν σκοτεινες σκηνες στην οθονη; Ειτε σε παιχνιδι, ειτε σε ταινια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρεις κανείς αν υπάρχει πιθανότητα να αντικαταστήσω την οθόνη μου από aftersale monitor support Dell της Αμερικής? Το έχει κάνει κανείς αυτό? Ή όλοι τα βρίσκουνε με εδώ αντιπροσωπεία Dell στην Ελλάδα μόνο? Για να ρωτάω έχω τους λόγους μου. Δεν θέλω να μπλέκω με ανακατασκευασμένες οθόνες. :unsure:

Έχει κανείς ένα email για να μπορώ να επικοινωνήσω με Αμέρικα?  B)

Επεξ/σία από Padaz Bloody
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 8 χρόνια αργότερα...

Μετα απο (δεν ξερω ποσα ακριβως) χρονια φαινεται οτι τα εχει καψει φωτισμο κατω δεξια.
Ειναι με τερμα φωτεινοτητα και φαινεται μια πολυ ξεκαθαρη σκια.
Εχει κανεις γνωση για επισκευη; Θα ηθελα να την ανοιξω μονος μου να το παλεψω...
Ψαχνω και καμια ανακατασκευασμενη μηπως βρω γιατι με ειχε βολεψει αρκετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, safridia είπε

Μετα απο (δεν ξερω ποσα ακριβως) χρονια φαινεται οτι τα εχει καψει φωτισμο κατω δεξια.
Ειναι με τερμα φωτεινοτητα και φαινεται μια πολυ ξεκαθαρη σκια.
Εχει κανεις γνωση για επισκευη; Θα ηθελα να την ανοιξω μονος μου να το παλεψω...
Ψαχνω και καμια ανακατασκευασμενη μηπως βρω γιατι με ειχε βολεψει αρκετα

Πραγματικά δεν αξίζει, μετά τα 9-10 χρόνια τα monitor βγαίνουν off από θέμα φωτεινότητας, απόχρωσης και χαλάνε συνέχεια.

Με 110-120 ευρώ παίρνεις το αντίστοιχο πρόσφατο μοντέλο που έχει μεγαλύτερη χρωματική γκάμα και μάλλον καλύτερες γωνίες όρασης. Μόλις δεις το λευκό στο νέο monitor πιστεύω ότι θα πεις χαλάλι τα παραπάνω χρήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...