Προς το περιεχόμενο

Dell U2312HM


phanispal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά.Παρέλαβα και γω την 2312 αλλά το πλαίσιο της οθόνης είναι γκρί και όχι μαύρο όπως την έβλεπα από τις φωτογραφίες.Έχει κυκλοφορήσει μοντέλο με αυτό το χρώμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο e-gate και δεν ξέρω τι να κάνω,να την επιστρέψω και να πάρω με μαύρο πλαίσιο,γιατί κάποιος γνωστός μου είπε ότι είναι κουραστικό το μαύρο στα μάτια συν ότι το ασήμι κάνει ωραία αντίθεση με την μαύρη βάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο e-gate και δεν ξέρω τι να κάνω,να την επιστρέψω και να πάρω με μαύρο πλαίσιο,γιατί κάποιος γνωστός μου είπε ότι είναι κουραστικό το μαύρο στα μάτια συν ότι το ασήμι κάνει ωραία αντίθεση με την μαύρη βάση.

 

Σου ειπε οτι ειναι κουραστικο το μαυρο στα ματια; Καθολου κουραστικο δεν ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πάει να πει enable ή disable, ούτως ή άλλως δε μπορείς να το έχεις enabled ενώ χρησιμοποιείς το monitor.

 

Αν το ενεργοποιήσεις, θα ξεκινήσει το LCD Conditioning, το οποίο δε σταματά ποτέ, παρά μόνο όταν το κάνεις εσύ disable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια την εχω ολοκαινουργια κανα μηνα μονο κ λεω να παρω την 27αρα.

Αν υπαρχει καποιος που ειναι να τη παρει κνθελει να γλυτωσει κανα 30ευρω ας μου στειλει ΡΜ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλησπέρα.

Σήμερα εκεί που δούλευε η οθόνη ξαφνικά παρατηρήθηκε το φαινόμενο που βλέπετε στις φωτό.

Αριστερά κάτω το χρώμα παραμορφωμένο και η ανάλυση στην μισή οθόνη χάλια.Φαίνονται τα πίξελ.

Δοκίμασα και άλλο pc μπας και έφταιγε η κάρτα γραφικών αλλά καπούτ.

Να πάρω για την εγγύηση?

(Δοκίμασα με σύνδεση στην vga και άλλο καλώδιο αλλά το πρόβλημα παραμένει.)

post-70333-0-44931100-1400868525_thumb.jpg

post-70333-0-35124600-1400868562_thumb.jpg

post-70333-0-89460600-1400868606_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έλεγα πως η καλύτερη λύση είναι όντως να πάρεις για την εγγύηση, αφού δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα. Μπορείς πάντα να δοκιμάσεις να τη συνδέσεις σε άλλη πρίζα, με άλλο καλώδιο τροφοδοσίας κλπ αλλά πάρα πολύ αμφιβάλλω αν κάτι τέτοιο μπορεί να προέρχεται από το ρεύμα. Κάτι εσωτερικό πρέπει να είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με dell με έναν ευγενικό κύριο και μου στείλαν μετά από δύο μέρες την P2314h.

Η οθόνη δεν έχει καμμένα pixel η κάποιο άλλο πρόβλημα,οπότε όλα οκ από την dell.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wow nice!

Με Ελλάδα μίλησες έτσι; Τηλεφωνικώς ε; Και σου έστειλαν την P2314H χωρίς να τους στείλεις πρώτα τη δικιά σου ή αφού την έστειλες και την είδαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανα 2 σελιδες καποιος το παθαινει, ανεβαζει τις ΙΔΙΕΣ ροζ φωτογραφιες και εχουμε παντα την ιδια τελεια εξυπηρετηση. Διαβαστε 2-3 σελιδες πισω δεν ειναι κακο ρε παιδια

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Παυλάρα ήμαρτον, με έκανες και διάβασα 10-11 σελίδες για να διαπιστώσω ότι είχες άδικο. Κι όντως το διαπίστωσα. :P

Όχι 2-3, ούτε σε 10 σελίδες δεν υπάρχουν οι ίδιες ροζ φωτογραφίες που λες. Ούτε είναι συχνό το πρόβλημα του παιδιού, δεν υπάρχουν δλδ σεβαστού αριθμού αναφορές εδώ (βασικά ούτε μία μέσα σε 10 σελίδες). Οπότε δεν υπάρχει και πολύ info για το support της Dell.

 

Και στην τελική δεν έχει και σημασία, γιατί κάθε μέρα διαβάζουμε 43657863 topics. Ε δεν είναι δυνατόν για το καθένα να διαβάζουμε και τις 2-3 προηγούμενες σελίδες του, μήπως κι έχει αναφερθεί το θέμα. Αν έχει αναφερθεί και το θυμόμαστε, έχει καλώς, διαφορετικά ξανα-απαντιέται.

 

No offense mate... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...