Προς το περιεχόμενο

Dell U2312HM


phanispal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια σκεφτομαι κι εγω να αγορασω την εν λογω οθονη, αλλα σε forums που μπαινω πολλοι αναφερουν οτι η  οθονη παρουσαιαζει ενα κιτρινισμα στη κατω δεξια γωνια. Καποιος κατοχος που να εχει το ιδιο προβλημα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι μεταξυ αυτης και των LG IPS στα ιδια λεφτα φυσικα, αλλα κλινω προς την Dell. Το backlight bleeding ειναι κατι που το εχει η οθονη ή εμφανιζεται εν καιρω???Εσενα η δικια σου ηταν perfect out of the box?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά ήταν αλλά μη νομίζεις ότι κάθομαι και κοιτάω ένα-ένα τα pixel να δω κάποιο αποχρωματισμό ή κάτι άλλο περίεργο. Καμμένα ή κολλημένα pixel πάντως δεν είχα, αλλά αυτό δεν λέει και τίποτα. Μπορεί κάποιος άλλος να είχε όντως πρόβλημα.

 

Όσο για το backlight bleeding, είναι μόνιμο φαινόμενο για όσες οθόνες/τηλεοράσεις το έχουν αλλά προφανώς είναι πολύ περισσότερο εμφανές όταν η υπόλοιπη οθόνη είναι σκοτεινή. Δεν τη χρησιμοποιώ όμως για ταινίες παρά μόνο για καθαρή χρήση PC, οπότε το όποιο bleeding δεν το παρατηρώ καν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω την θελω για γενικη χρηση (youtube, office, twitch, internet) και φυσικα BF3. Θελω να ειναι IPS και οχι ΤΝ επειδη τα χρωματα ειναι πιο ζωντανα. Να την παρω λες????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσα χρονια εγγυηση εχει? Zero pixel εγγυηση? Στο skroutz εχει πολλα καταστηματα. Εσυ απο ποιο την πηρες συγκεκριμενα? Sorry αν ρωταω πολλα φιλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά, την είχα πάρει πριν ενάμιση χρόνο από Msystems (γύρω στα 200 ευρώ). Σύμφωνα με όσα λένε στο site τους "3 Έτη Οn-Site από κατασκευαστή, 1 Bright or 6 Dark Sub-Pixels Warranty Replacement"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα τη χρήση. Έχοντας δουλέψει και σε 23" και σε 26", μπορώ να πω ότι για τα πάντα εκτός ταινιών και παιχνιδιών, οι δύο 23άρες είναι πολύ βολικότερες. Στα παιχνίδια όμως η μεγάλη οθόνη είναι άλλη φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για gaming δεν αξίζει το dual monitor.

 

Αν έχεις δυνατό σύστημα, τα 2560*1440 μετράνε άσχημα.

 

Οι κορεάτικες είναι καλές περιπτώσεις αν σ' ενδιαφέρει μόνο η μεγάλη ανάλυση. Αλλιώς, αν θες κι άλλα features, δεν αξίζουν ιδιαίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ισχυει οτι ειναι πολυ φωτεινη??

Συνηθως δουλευω σε τελειως σκοτεινο δωματιο και βαζω χαμηλη φωτεινοτητα για να μην με χτυπαει πολυ στα ματια

Σκεφτομουν να την αγορασω αλλα ειδα σε διαφορα φορουμ οτι ακομα και στο 0 φωτεινοτητα ειναι πολυ φωτεινη για σκοτεινο δωματιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...