Προς το περιεχόμενο

Dell U2312HM


phanispal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι Benign(:devil:) ρυθμισεις ειναι:

 

Brightness 80

Contrast 80

RGB 89

G84

B96

 

Γιατι να πάθει κάτι;;;; Άμα την πάρεις μαζί σου λογικά θα πάθει κάτι (αν σου πέσει ή την βαρέσεις πουθενά)

 

Εμένα οι ρυθμίσεις μου είναι

R=85

G= 85

B=99

 

Brightness=25

Contrast=75

 

 

Εγω με αυτές έχω το καλύτερο λευκό και το καλύτερο μαύρο. Με τις ρυθμίσεις του Voliminalτο λευκό μου ήταν ελαφρύ γκρί...

 

Rotten Lungs

πολυ πρωτοτυπο nick ,ο τυπος στο avatar σου,ειναι ο Ρασπουτιν?Με ετρωγε η περιεργεια,και παντα μεχρι τωρα,ξεχνουσα να σε ρωτησω.:devil:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία να ευχηθώ!

 

Μπορείτε να μου προτείνεται κανένα καλό καλώδιο mini displayport σε displayport για να συνδέσω monitor με κάρτα γραφικών?

 

Να ενημερώσω ότι στη θύρα dvi του monitor θα συνδέσω καλώδιο dvi σε hdmi και θα το ρίξω στο ps3, οπότε μένει μόνο η θύρα displayport.

 

Έχω έναν adaptor αυτόν εδώ

που ήτανε στο πακέτο της κάρτας γραφικών όταν την αγόρασα.

 

Λέτε να τον αξιοποιήσω και να αγοράσω μόνο ένα καλώδιο displayport - δηλαδή να έχει και στις δύο άκρες displayport?

Ή να αγοράσω κάτι τέτοιο? mini display port σε display port

 

Να πω ότι το pc μου επειδή βρίσκεται δίπλα σε ένα συνθετάκι και δεν βρίσκεται ακριβώς από κάτω από γραφείο, 1 μέτρο καλώδιο δεν θα μου φτάσει, λέτε να έχω πρόβλημα με τα 2 μέτρα? Δηλαδή καθυστέρηση εικόνας σε σχέση με το gameplay κτλπ?

Επεξ/σία από Padaz Bloody
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rotten Lungs

πολυ πρωτοτυπο nick ,ο τυπος στο avatar σου,ειναι ο Ρασπουτιν?Με ετρωγε η περιεργεια,και παντα μεχρι τωρα,ξεχνουσα να σε ρωτησω.:devil:

 

 

 

Δεν κόβω και τα χέρια μου αλλα εγω για Χριστό τον έβαλα... Thynx για την φιλοφρόνηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου μόλις παράγγειλα αυτόν και απ' ότι λένε κάνει:

 

http://www.ebay.com/itm/110647829446?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

 

Είναι και τσάμπα! Να τον τσιμπήσω λες?

Υπάρχει καμία διαφορά ποιότητας καλώδιου σε ασημένιο χρώμα σαν αυτό που παράγγειλες και καλώδιο σε επίχρυσο χρώμα σαν αυτό που προτείνω? :unsure:

Κάπου είχα διαβάσει ότι σε λίγα μέτρα καλώδιο, δηλαδή 1-2 μέτρα δεν έχει και τόσο σημασία η ποιότητα του καλωδίου, διαφορά θα υπάρχει σε πχ 20 μέτρα, καλά δεν τα λέω? Ξέρει και κανένας άλλος? Ας πει την γνώμη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχω ξεκινήσει και παίζω το assasins creed II και η οθόνη τα πάει μία χαρά, γενικά είναι ότι πρέπει για gaming, αν και λόγω επιδόσεων pc δείτε και λίγο την υπογραφή μου δεν τα έχω όλα στο full τις ρυθμίσεις γραφικών μέσα από το παιχνίδι.

Είχα δει από κοντά σε σπίτι φίλου μου τη Samsung bx2431 και νομίζω ότι μου άρεσε πολύ τρελά μόνο που είναι 24 ίντσες (λίγο μεγαλύτερη) και μου φάνηκε ότι είχε πολύ ωραία παλέτα με πολύ ζεστά χρώματα. Μπορεί και να ήτανε η ιδέα μου. Εσείς τι λέτε?

 

Πάντως ακόμα δεν έχω συνδέσει ps3 στην οθόνη για να τσεκάρω παιχνίδια και bluray ταινίες γιατί μόνο έτσι θα μπορώ να συγκρίνω καλύτερα και να σας πω.

Περιμένω ένα καλώδιο displayport για το pc για να απελευθερωθεί η θύρα dvi και να ρίξω επάνω ps3 (hdmi σε dvi).

Θα ξαναεπανέρθω stay tuned.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Είχα δει από κοντά σε σπίτι φίλου μου τη Samsung bx2431 και νομίζω ότι μου άρεσε πολύ τρελά μόνο που είναι 24 ίντσες (λίγο μεγαλύτερη) και μου φάνηκε ότι είχε πολύ ωραία παλέτα με πολύ ζεστά χρώματα. Μπορεί και να ήτανε η ιδέα μου. Εσείς τι λέτε?

 

αυτό δεν μας λέει κάτι, γιατί σε πολλές οθόνες τα χρώματα φαίνονται "ωραία" αλλά δεν είναι η σωστή-ρεαλιστική απεικόνιση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βιάζομαι να βγάλω συμπεράσματα, ούτως η άλλως δεν έχω συνδέσει ps3 και θέλω να δω και εκεί πως θα τα πάει αυτή η οθόνη. Εννοείται ότι δεν είναι μόνο τα χρώματα που κάνουνε μία οθόνη να ξεχωρίζει. Πάντως τελικά οι 23 ίντσες μου ταιριάξανε γάντι, δεν ξέρω τι λένε μερικοί για την οθόνη U2412M, εμένα αυτή που έχω μου έκατσε τέλεια!!!!!!

 

(Για απλή χρήση γραφείου εννοώ, στο σαλόνι εγώ προσωπικά έχω 40')

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να παρω τη συγκεκριμενη οθονη...

Πρεπει να προσεξω κατι στην αγορα???

Εχω δει πχ για το glof effext που λετε.. Oλες το έχουν?? Ειναι πολυ ενοχλητικο η δε πειραζει?

Κάτι αλλο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν θέλω να θίξω κανένα αλλά μέχρι πριν 2-3 χρόνια που δεν είχαμε τόσο φτηνά IPS Panel κανείς δεν πρόσεχε τέτοια πράγματα και έδινε πάλι αντίστοιχα χρήματα για TN Panel :P

 

τώρα μας έπιασε όλους να κοιτάμε αυτές τις μέχρι πρότεινος λεπτομέρειες? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θέλω να θίξω κανένα αλλά μέχρι πριν 2-3 χρόνια που δεν είχαμε τόσο φτηνά IPS Panel κανείς δεν πρόσεχε τέτοια πράγματα και έδινε πάλι αντίστοιχα χρήματα για TN Panel :P

 

τώρα μας έπιασε όλους να κοιτάμε αυτές τις μέχρι πρότεινος λεπτομέρειες? :rolleyes:

 

+1000 πές τα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θέλω να θίξω κανένα αλλά μέχρι πριν 2-3 χρόνια που δεν είχαμε τόσο φτηνά IPS Panel κανείς δεν πρόσεχε τέτοια πράγματα και έδινε πάλι αντίστοιχα χρήματα για TN Panel :P

 

τώρα μας έπιασε όλους να κοιτάμε αυτές τις μέχρι πρότεινος λεπτομέρειες? :rolleyes:

Το ότι κάποιος την "πάτησε" παλιότερα λόγω άγνοιας δεν σημαίνει ότι πρέπει να την "πατάει" πάντα. Όλοι μας ενημερωνόμαστε, μαθαίνουμε νέα πράγματα, και μοιραία, αλλάζουν οι απαιτήσεις μας.

 

Είχα φίλο που με κορόιδευε κάθε φορά που του μίλαγα για ενισχυτές και μετά από κάποια χρόνια (ανάγνωσης του Hi-tech και άλλων περιοδικών) κατάντησε τελειωμένος hifideλας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...