Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, sndev είπε

δες στα χαρακτηριστικά κ πες μας ποσα  kwh τρώει

16,6 kw έχουν ένταση οι 4 καυστήρες. 

στο πινακάκι που έχει το manual γράφει για κατανάλωση 1208g/hr άρα μάλλον φυσιολογικά τα βλέπω τα θέματα. τι λένε οι ποιο έμπειροι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2125

  • ilpapacha

    1958

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

3 minutes ago, Pyrosvestis said:

Τα kwh τι σημαίνουν? Δηλαδή αν καίει 15 kwh και την καίω μια ώρα στο φουλ, πόσα κιλά θα μου κάψει???

Θα βρεις κάποιο manual τη ψησταριάς που σε ενδιαφέρει.  Εκεί λεει κατά 99% τι καιει ανα ώρα αν είναι στο φουλ. Πχ η δικιά μου (2 καυστήρες) φορητή καίει max 400 gr την ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Pyrosvestis είπε

Τα kwh τι σημαίνουν? Δηλαδή αν καίει 15 kwh και την καίω μια ώρα στο φουλ, πόσα κιλά θα μου κάψει???

θα σου πω εν συντομία τα διπλα κιλα απο μια που καιει 9kwh περισσοτερες λεπτομεριες ενας φυσικος μαθηματικός δεν εχω κατσει να υπολογισω γτ δε μου κανει αισθηση αν θα δωσω 20 η 16 ε στη μπουκαλα. αυτα ομως ειναι πολυ σχετικά γτ εσυ μπορει στα 15 να κανεις γαμω τις κρουστες λογο θερμοκρασιας κ γω να με στη πολυ μετριότητα εσυ να πιανεις πιο γρηγορα θερμοκρασιες να τα κανεις ολα πολθ πιο γρηγορα να κανεις πυρολυση σε σημειο που στα 9 εγω δε θα μπορω κ εχει κ πολλα ακομα! ολα ειναι πολυ σχετικα το οτι φτανει κατι 15-20 δε συμαινει οτι ειναι αντι οικονομική για μενα ειναι πιο πλήρης! αλλα θα τα σκας 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, skskre είπε

Επειδή την ζαχαρώνω και εγω.. για καποιον λογο με ενοχλεί που δεν εχει πλαινο μάτι.. ειναι χρήσιμο ή τζάμπα με ξενερώνει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, giannislazy είπε

16,6 kw έχουν ένταση οι 4 καυστήρες. 

στο πινακάκι που έχει το manual γράφει για κατανάλωση 1208g/hr άρα μάλλον φυσιολογικά τα βλέπω τα θέματα. τι λένε οι ποιο έμπειροι?

κομπλέ εισαι το καλοκαιρι θα καις λιγοτερο λογω εξωτερικής θερμοκρασιας. παιδια υπαρχουν παρα πολοι παραμετροι απλα χαρητε το κ μη κοιτατε αν θα δωσετε 60 η 70 ε το χρονο υγραεριο, το 10ρικο αυτο δωστε το απο τα τσιγάρα σας.. χωρια που το χετε κανει απόσβεση απο τα delivery που γλυτώσατε

Επεξ/σία από sndev
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, g_f είπε

Θα βρεις κάποιο manual τη ψησταριάς που σε ενδιαφέρει.  Εκεί λεει κατά 99% τι καιει ανα ώρα αν είναι στο φουλ. Πχ η δικιά μου (2 καυστήρες) φορητή καίει max 400 gr την ώρα.

Αυτες είναι καταναλώσεις!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σιγά τα ωα!

Έγω έχω ψήσει ένα μοσχάρι ολόκληρο από τον προηγούμενο Οκτώβριο και μέχρι τώρα έφτασα στην μέση της 10κιλης φιάλης. Και μιλάμε ότι σχεδόν κάθε εβδομάδα ψήνω !

Επεξ/σία από costas_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sndev είπε

κομπλέ εισαι το καλοκαιρι θα καις λιγοτερο λογω εξωτερικής θερμοκρασιας. παιδια υπαρχουν παρα πολοι παραμετροι απλα χαρητε το κ μη κοιτατε αν θα δωσετε 60 η 70 ε το χρονο υγραεριο, το 10ρικο αυτο δωστε το απο τα τσιγάρα σας.. χωρια που το χετε κανει απόσβεση απο τα delivery που γλυτώσατε

Έτσι ακριβώς είναι, έχεις δικιο.... Η συζήτηση ξεκίνησε για το αν τελειώνει η prime γρήγορα... Καταλήγουμε νομίζω ότι αυτές είναι οι καταναλώσεις και δεν τελειώνουν οι συγκεκριμένες φιάλες γρήγορα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Pyrosvestis είπε

Έτσι ακριβώς είναι, έχεις δικιο.... Η συζήτηση ξεκίνησε για το αν τελειώνει η prime γρήγορα... Καταλήγουμε νομίζω ότι αυτές είναι οι καταναλώσεις και δεν τελειώνουν οι συγκεκριμένες φιάλες γρήγορα....

βρε συ ειναι τι φτιαχνεις δε σε τρολαρω με τους 2 καυστήρες. ο φιλος σου πε εχει 2 καυστηρες κ τρωει 400 γρ αν εσυ εχεις 4ς θα τρως καπου 800 1000 λογο του οτι ειναι μεγαλυτερη κ πρεπει να ζεσταθει αυτος ομως δε μπορει να κανει κοτσι εσυ μπορεις. μπορει νς χω κ γω 4ς καυστηρες κ να νε γιολο των 250 ε η δικη μου κ εμενς να τρωει αντι για 1000 700 gr ε οταν εσυ θα φτιαχνεις πικανιες εγω θα προσπαθω να δωσω χρωμα στη γαλοπούλα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, rounsmith είπε

Καλησπέρα στην παρέα,

Αξίζει? 

https://www.plaisio.gr/i-kouzina-mou/proetoimasia-fagitou/bbq/broil-king-psistaria-igraeriou-gem-330-black_3493903

Δίνει δώρο και την κουκούλα.

Την Broil King GEM παρά λίγο να την είχα αγοράσει πριν ένα χρόνο, αλλά τότε έπεσα σε έλλειψη αποθέματος και πήγα γι άλλα. Η καλύτερη τιμή που είχα βρεί τότε ήταν στα €490 και την κουκούλα στα €60, οπότε θεωρώ ότι η τιμή στο πλαίσιο είναι καλή. Εαν μάλιστα κάνει και καμιά διευκόλυνση, ναι αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...