Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, imr είπε

Κατι δεν παει καλα σιγουρα

Εχω την ιδια και στο χαμηλο πιανει ~170. Στο τερμα με ολες τις εστιες πιανει 400 στο 10λεπτο ευκολα

 

Θα ελεγα οτι πιανει και παρα πολυ ψηλη θερμοκρασια γιατι δεν μπορω να ψησω λιπαρα κρεατα εκτος του minimum λογω αναφλεξεων

Τι φιαλη εβαλες? εγω με τις κλασικες και εναν ρυθμιστη της πλακας εχω τα παραπανω

Σε εμενα οι τερμα δεξια εστιες πιανουν λιγο χαμηλοτερη θερμοκρασια αλλα οχι σημαντικα. Με μια αλλαγη τα κρεατα αριστερα -δεξια στην μεση ειμαι οκ

 

Για τα λεφτα της ειναι παρα πολυ τιμια ψησταρια. Μηπως εχει καποιο θεμα ο ρυθμιστης? 

 

φανταζομαι οτι εχει προβλημα ο ρυθμιστης του...τον ειπα να ρωτησει απο εκει που την πηρε...φιαλη του πηγα σαν αυτη που χρησιμοποιω σε μενα και πιανει 400 βαθμους... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2125

  • ilpapacha

    1958

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, dakangr είπε

Αυτα τα γραφουμε στο φορουμ να ενημερωνεται ο λαος!! Οκ ευχαριστω, δυστυχως δεν το πηρα χαμπαρι, και οι τιμες πλεον εχουν παρει την ανιουσα δυστυχως.

Όντως το καλύτερο θα ήταν να το είχε αναφέρει ο φίλος εδώ και στο τμήμα προσφορών...

Επεξ/σία από ilpapacha
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, arxontas2323 είπε

φανταζομαι οτι εχει προβλημα ο ρυθμιστης του...τον ειπα να ρωτησει απο εκει που την πηρε...φιαλη του πηγα σαν αυτη που χρησιμοποιω σε μενα και πιανει 400 βαθμους... 

Κοιταξατε αν δουλευουν ολοι οι καυστηρες? νομιζω ο ρυθμιστης που εχω ειναι αυτος 

https://alphatools.gr/3034--c30.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Όντως το καλύτερο θα ήταν να το είχε αναφέρει ο φίλος εδώ και στο τμήμα προσφορών...

Η τιμή ήρθε σε newsletter για εγγεγραμμένα μέλη  23.00 και διήρκησε για λίγες ώρες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε  σεις διαβάζω συχνά τελευταία ότι πιάνετε 400 βαθμούς κ ειδικά σε κινέζικες

συγνώμη για τη δύσπιστια αλλά μπορείτε να βγάλετε μια φωτο? μου φαίνεται  πολύ παράξενο

δλδ το καλοκαιράκι θα χτυπάτε 500αρια?

να παρω μια τέτοια να καιω μες το σπίτι για θέρμανση, πιο οικονομικά θα βγει

Επεξ/σία από sndev
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, sndev είπε

ρε  σεις διαβάζω συχνά τελευταία ότι πιάνετε 400 βαθμούς κ ειδικά σε κινέζικες

συγνώμη για τη δύσπιστια αλλά μπορείτε να βγάλετε μια φωτο? μου φαίνεται  πολύ παράξενο

δλδ το καλοκαιράκι θα χτυπάτε 500αρια?

να παρω μια τέτοια να καιω μες το σπίτι για θέρμανση, πιο οικονομικά θα βγει

Το ζητησα κι εγω αυτο αλλα προς το παρον δεν το βλεπω.

Η Broil King Monarch δεν εχει καν θερμομετρο με 400 βαθμους κελσιου.

Επεξ/σία από aenaos15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις μηπως μπερδευεστε και κοιτατε την θερμοκρασια σε Fahrenheit?

Eγω χτες στην blackpull ειδα να φτανει μεχρι 300 παντως, παραπανω δεν εχω δει 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, panos_ace είπε

Μηπως ο φίλος αναφεροταν σε Fahrenheit??

το πιο πιθανο... και ειδικα στο 10λεπτο που εγραψε οτι το πιανει ανετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δικιά μου broil king royal, αν την ξεχάσω στο τέλος καμιά φορά, σχεδόν τερματίζει το θερμόμετρο αλλά σε καμία περίπτωση να πιάσει 400 βαθμούς. Άλλωστε 350-370 πρέπει να λέει max. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στην Barbecook μια φορά είχαα δει το θερμόμετρο να τερματίζει και να ξεπερνάει τα νούμερα, και ήταν όταν είχε πάρει φωτιά το λιμνάζον λίπος από προβατίνα, οπότε οι φλόγες ανέβαιναν στο θερμόμετρο και αποχρωματίστηκε και το καπάκι λίγο. Επικίνδυνες καταστάσεις αλλά ευτυχώς τα χειρότερα απεφεύχθησαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα από φωτιά είχε τερματίσει.

Υπό νορμάλ συνθήκες έχω δει 370C με ρυθμιζόμενο ρυθμιστή και τώρα που έχω βάλει ρυθμιστή με τα ίδια νούμερα με τον μαμά πάει μέχρι 350C το πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Pyrosvestis είπε

Με το υπέρυθρο τηγανίζεις δηλαδή κανονικά??? Δε θέλω να ξεπεράσω τα 1000 γιατί θα ακολουθήσουν κουκούλες, θερμόμετρα κτλ... Σε συγκρίσεις που είδα πάντως στο εξωτερικό τις napoleon τις έχει κάτω από weber και broil..

Δεν είχα ξαναδεί τηγάνισμα με υπέρυθρες! Εντυπωσιακό! Ποια έχεις αν επιτρέπεται? Είσαι ευχαριστημένος?

Με τον υπέρυθρο τηγανίζεις κανονικά με μεγάλη δύναμη.Η rogue XT 425 είναι αυτή την στιγμή για 1.049€ που θεωρώ ότι έχει πολύ καλή τιμή.

Αν είδες ότι είναι κάτω από weber και broil king μάλλον κοίταξες στα επίσημα site τους (αλλιώς κανένας δεν τις βάζει πιο κάτω 😃)

12 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Έχω την Prestige Pro 500. Η δύναμη του infrared είναι εντυπωσιακή. Από τότε που την έχω πάρει , δεν έχουμε ανάψει την κουζίνα για να κάνουμε φαγητό. Προσωπικά την χρησιμοποιώ καθημερινά σχεδόν. Το πλαϊνό infrared το έχει από την σειρά rogue xt και πάνω.

https://www.skroutz.gr/c/447/gas_barbeque/m/7877/Napoleon.html?keyphrase=rogue+xt&o=napoleon+rogue+xt&order_by=pricevat&order_dir=asc
 

Ένα πολύ καλό νέο είναι η αλλαγή στις εγγυήσεις, που θα ισχύει για όσους αγοράσουν το 2021

https://www.napoleon.com/en/us/grills/support/napoleon-warranty

 

Η αλλαγή των εγγυήσεων ισχύει από το 2020 και αφορούν την Αμερική και τον Καναδά. Στην Ευρώπη ισχύει το 15 χρόνια με διαφοροποιήσεις στα διαφορά μέρη (παραμένω η μεγαλύτερη εγγύηση στην αγορά στα αντίστοιχα εξαρτήματα)

10 ώρες πριν, Pyrosvestis είπε

Ενδιαφέρον, άρχισα να το ψάχνω ήδη! Για την εγγύηση φαντάζομαι θα ισχύει και στην Ελλάδα! Δε την βλέπω πουθενά ετοιμοπαραδωτη όμως... Δουλεύει και με προπάνιο απ'οτι είδα! 

Υπάρχει άμεσα διαθέσιμη αυτή την στιγμή.

φίλος μίλησε σήμερα με την αντιπροσωπεία και του είπαν ότι υπάρχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Pyrosvestis είπε

Ευχαριστώ πολύ,είσαι πολυ κατατοπιστικός! Μια τελευταία ερώτηση όσο αφορά τον καθαρισμό της, είναι εύκολος η έχει ιδιαιτεροτητες?

Το βασικό που θα πρέπει να προσέξεις είναι οι σχάρες, αν είναι μαντεμένιες ή ανοξείδωτες. Κατά τ άλλα, δεν έχει κάτι ιδιαίτερο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, sndev είπε

ρε  σεις διαβάζω συχνά τελευταία ότι πιάνετε 400 βαθμούς κ ειδικά σε κινέζικες

συγνώμη για τη δύσπιστια αλλά μπορείτε να βγάλετε μια φωτο? μου φαίνεται  πολύ παράξενο

δλδ το καλοκαιράκι θα χτυπάτε 500αρια?

να παρω μια τέτοια να καιω μες το σπίτι για θέρμανση, πιο οικονομικά θα βγει

Λάθος μου, δεν είναι 400 αλλά 300ρι στο 10λεπτο

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...