Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ίδιο θέμα έχω με τη campigaz  δε ξεπερναει κ φτανει με το ζόρι 250 βαθμούς ,έχω αλλαξει 2 μπουκάλες κανονικες , δεν νομίζω ότι φταίει αυτό άλλα τα υλικά κατασκευής.

βέβαια ας λέει 250.. μια χαρά ψήνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2138

  • ilpapacha

    1968

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

σε παρομοια περιπτωση που ειχα δει  σε camping gas φιλου το προβλημα ηταν στο ρυθμιστη πίεσης, του έβαλα ενα δικο μου παλιό και δουλευε καλυτερα απο πριν αμέσως

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, paylidis είπε

σε παρομοια περιπτωση που ειχα δει  σε camping gas φιλου το προβλημα ηταν στο ρυθμιστη πίεσης, του έβαλα ενα δικο μου παλιό και δουλευε καλυτερα απο πριν αμέσως

:o ούτε που πηγε το μυαλό μου, πρέπει να μου περισσεύει ενας απο τη παλιά - αν δε το πέταξα- θα πειραματιστώ το βράδυ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, sndev είπε

:o ούτε που πηγε το μυαλό μου, πρέπει να μου περισσεύει ενας απο τη παλιά - αν δε το πέταξα- θα πειραματιστώ το βράδυ 

κι ομως... επισης σημαντικη παραμετρος ειναι να μην εχετε καμια 10 μετρα σωλήνα. Μαξιμουμ 1.5μ προκειμένου η πιεση που στελνει ο ρυθμιστης να φτανει στους καυστηρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, paylidis είπε

σε παρομοια περιπτωση που ειχα δει  σε camping gas φιλου το προβλημα ηταν στο ρυθμιστη πίεσης, του έβαλα ενα δικο μου παλιό και δουλευε καλυτερα απο πριν αμέσως

Λες να είναι και σε εμένα κάτι τέτοιο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Maroutas είπε

Λες να είναι και σε εμένα κάτι τέτοιο? 

δεν αποκλειεται... σε εκεινον ήταν ελαττωματικος εξαρχής απο ότι φαινεται... κινεζικοι ειναι τι ψαχνεις;

 

καλυτερα βεβαια βρες εναν δανεικο πρώτα μην αγοραζεις ασκοπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paylidis είπε

δεν αποκλειεται... σε εκεινον ήταν ελαττωματικος εξαρχής απο ότι φαινεται... κινεζικοι ειναι τι ψαχνεις;

καλυτερα βεβαια βρες εναν δανεικο πρώτα μην αγοραζεις ασκοπα

Αν δοκιμάσω χωρίς επειδή έχει μέσα και η Μπουκάλα της coral gas υπάρχει πρόβλημα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Maroutas είπε

Αν δοκιμάσω χωρίς επειδή έχει μέσα και η Μπουκάλα της coral gas υπάρχει πρόβλημα? 

η μπουκαλα δεν εχει ρυθμιστη πιεσης εχει βαλβιδα flv που μπλοκαρει τυχον διαρροη ειναι τελειως αλλο πραγμα... οποτε οχι μη το δοκιμάσεις... βρες απο κάπου εναν ρυθμιστη πιεσης

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Maroutas είπε

Σε πρωτη φαση παρε αλλη μπουκαλα , την κλασσικη της πετρογκαζ...

Δοκιμασε την και  βλεπουμε πως θα παει....

Αν εξακολουθει και δεν σου ανεβαζει γρηγορα θερμοκρασια τοτε ισως πρεπει  να μιλησεις με την εταιρεια .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, aenaos15 είπε

Σε πρωτη φαση παρε αλλη μπουκαλα , την κλασσικη της πετρογκαζ...

Δοκιμασε την και  βλεπουμε πως θα παει....

Αν εξακολουθει και δεν σου ανεβαζει γρηγορα θερμοκρασια τοτε ισως πρεπει  να μιλησεις με την εταιρεια .....

Οκ σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το χειμώνα με το κρύο εμένα, σε 15 λεπτά φτάνει με το ζόρι 230-240...το καλοκαίρι άνετα 250...Δεν νομίζω να είναι απο την μπουκάλα, αλλά απο την κατασκευή των υλικών της ψησταριάς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ψάχνοντας λίγο 2-3 πραγματάκια έμαθα ότι το ελαιόλαδο έχει σημείο καπνίσματος γύρω ή κάτω από τους 200 βαθμούς κελσίου. Αυτό σημαίνει (από ότι καταλαβαίνω με τις λίγες μου γνώσεις) ότι δεν κάνει για χρήση στις σχάρες της ψησταριάς (που ανεβάζουν πολύ υψηλή θερμοκρασία).

Ποια η γνώμη των πιο ειδικών; Τι κάνετε εσείς γενικά; Ποιο λάδι χρησιμοποιείτε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως τα σπορέλαια έχουν μεγαλύτερο σημείο καπνού απ' το ελαιόλαδο.

Αλλά μπαίνει στο παιχνίδι και το σημείο αλλοίωσης, όπου εκεί φαίνεται ότι υπερτερεί σημαντικά το ελαιόλαδο έναντι των υπολοίπων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Αν ξέρει κανείς.  Έχω την campingaz  σειρά τρία  και από δικό μου λάθος  έτριψα κατέστρεψα τα εμαγιε στις σχάρες.  Όσο κι αν κοιτάω στο επίσημο σάιτ δεν βρίσκω μαντεμια να τις αλλάξω.  Δείχνουν πάντα εξαντλημένες.  Έχει βρει κανείς άλλες σχάρες αλλού; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...