Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, @pnea1973 είπε

Ξέρω ότι έχει ξαναμπεί αλλά αυτή θα κάνει στην 425?

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/kit-psistarias-ugraeriou-naterial-81873760

Εάν έχει περίπου 10 εκ μεγαλύτερο μήκος  από την ψησταριά λογικό θα πρέπει να κάνει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2136

  • ilpapacha

    1965

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

23 hours ago, didaskalop said:

Αυτήν παρήγγειλα από Γερμανία και έχει φτάσει Κορωπί,  σε εξαιρετική τιμή.  Λογικά μέσα στην βδομάδα θα παω να παραλάβω.

Από που την παρήγγειλες φίλε και σε τι τιμή; Με το eshopwedrop την έφερες;

Γενικά πολλά μέλη αναφέρουν ότι παραγγέλνουν από Γερμανία και κερδίζουν 200 και 300 ευρώ αλλά εγώ οι τιμές που βλέπω είναι μεν καλύτερες όμως μαζί με τα μεταφορικά βγαίνει σχεδόν το ίδιο.

Για παράδειγμα, επειδή κοιτάω την Napoleon Rogue 425, στο idealo.de και geizhals.de έχει 659 και στην Ελλάδα 739. Οπότε αν βάλεις τα μεταφορικά από eshopwedrop μέχρι Αθήνα (συν τα μεταφορικά για Θεσσαλονίκη που μένω) νομίζω δεν θα έχει διαφορά.

Έχει παραγγείλει κανένας φίλος από εξωτερικό για πόλη εκτός Αθήνας (Θεσσαλονίκη με ενδιαφέρει πιο πολύ); Πόσο βγαίνουν τα μεταφορικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, schaliasos said:

Από που την παρήγγειλες φίλε και σε τι τιμή; Με το eshopwedrop την έφερες;

Γενικά πολλά μέλη αναφέρουν ότι παραγγέλνουν από Γερμανία και κερδίζουν 200 και 300 ευρώ αλλά εγώ οι τιμές που βλέπω είναι μεν καλύτερες όμως μαζί με τα μεταφορικά βγαίνει σχεδόν το ίδιο.

Για παράδειγμα, επειδή κοιτάω την Napoleon Rogue 425, στο idealo.de και geizhals.de έχει 659 και στην Ελλάδα 739. Οπότε αν βάλεις τα μεταφορικά από eshopwedrop μέχρι Αθήνα (συν τα μεταφορικά για Θεσσαλονίκη που μένω) νομίζω δεν θα έχει διαφορά.

Έχει παραγγείλει κανένας φίλος από εξωτερικό για πόλη εκτός Αθήνας (Θεσσαλονίκη με ενδιαφέρει πιο πολύ); Πόσο βγαίνουν τα μεταφορικά;

Κανονική τιμή παίζει γύρω στα 265 στην Γερμανία. Εδώ έχει 400. Αλλά την βρήκα στα 229 (σε προσφορά γερμανικού καταστήματος). Το κόστος μεταφοράς μέχρι το Κορωπί ήταν 18 ευρώ. Αν ήθελα να την φέρουν στην πόρτα μου θα πήγαινε 34 ευρώ αλλά μένω σχετικά κοντά οπότε θα παραλάβω μόνος. Eshopwedrop χρησιιμοποίησα.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, schaliasos είπε

Από που την παρήγγειλες φίλε και σε τι τιμή; Με το eshopwedrop την έφερες;

Γενικά πολλά μέλη αναφέρουν ότι παραγγέλνουν από Γερμανία και κερδίζουν 200 και 300 ευρώ αλλά εγώ οι τιμές που βλέπω είναι μεν καλύτερες όμως μαζί με τα μεταφορικά βγαίνει σχεδόν το ίδιο.

Για παράδειγμα, επειδή κοιτάω την Napoleon Rogue 425, στο idealo.de και geizhals.de έχει 659 και στην Ελλάδα 739. Οπότε αν βάλεις τα μεταφορικά από eshopwedrop μέχρι Αθήνα (συν τα μεταφορικά για Θεσσαλονίκη που μένω) νομίζω δεν θα έχει διαφορά.

Έχει παραγγείλει κανένας φίλος από εξωτερικό για πόλη εκτός Αθήνας (Θεσσαλονίκη με ενδιαφέρει πιο πολύ); Πόσο βγαίνουν τα μεταφορικά;

Eχει να κανει με το καθε προιον. Οπως αναφερθηκε μερικες σελιδες πιο πισω η Napoleon εχει σχεδον ιδιες τιμες στην Ευρωπη και στην Ελλαδα Η Weber ειναι πολυ πιο φθηνη εξω.

Εγω στη δικη μου weber γλυτωσα 400€ παντως με αυτη τη μεθοδο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρελαβα τη Monarch τη Πεμπτη και την εστησα το Σαββατο.

Πολυ ομορφο εργαλειο, εψησα κιολας χθες. Το μονο "μειον" με απογοητευσε το πλαινο ματι, οι πατατες βγηκαν βραστες. Χρησιμοποιω coral την 5κιλη. Εχει καποιος αλλος θεμα με αυτη τη φιαλη; 

 

 

 

Επεξ/σία από dakangr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Εγω στη δικη μου weber γλυτωσα 400€ παντως με αυτη τη μεθοδο.

Προφανώς αναφέρεσαι σε κάποια ψησταριά πάνω απο 1000€?

Γνωρίζεις αν από Αθήνα μπορεί να σταλεί μετά Θεσσαλονίκη? με  Eshopwedrop?

EDIT Μόλις είδα ότι και ο schaliasos ρώτησε το ίδιο οπότε άκυρο

Επεξ/σία από skskre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Σκεφτόμουν να ψησω σολωμο σε bbq υγραερίου και ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς χρόνους ψησίματος. Έχει δοκιμάσει κανεις; Πως θα καταλάβω ότι έχει ψηθεί; Πρέπει να ασπρίσει όλο το εσωτερικό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, skskre said:

Προφανώς αναφέρεσαι σε κάποια ψησταριά πάνω απο 1000€?

Γνωρίζεις αν από Αθήνα μπορεί να σταλεί μετά Θεσσαλονίκη? με  Eshopwedrop?

EDIT Μόλις είδα ότι και ο schaliasos ρώτησε το ίδιο οπότε άκυρο

Αν μπείτε στη σελίδα του eshopwedrop εχει εργαλείο υπολογισμού.  Απλα πρέπει να ξέρεις διαστάσεις και βάρος της συσκευασίας.  Το αναφέρουν στα περισσότερα site που πουλάνε bbq.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, skskre είπε

Προφανώς αναφέρεσαι σε κάποια ψησταριά πάνω απο 1000€?

Γνωρίζεις αν από Αθήνα μπορεί να σταλεί μετά Θεσσαλονίκη? με  Eshopwedrop?

EDIT Μόλις είδα ότι και ο schaliasos ρώτησε το ίδιο οπότε άκυρο

Ναι σωστα, για genesis που εχει εδω 1259€ και μου βγηκε τελικη τιμη 850€.

Δεν το γνωριζω αυτο που ρωτατε, οποτε καλεστε στο eshopwedrop να ρωτησετε. Υποθετω πως ολα γινονται. Στην ουσια μια μεταφορικη ειναι (κρονος νομιζω λεγεται) που εχει συνεργασια με το eshopwedrop. Oποτε με καποιο εξτρα κοστος θα το φερνουν στην πολη που θελετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Ναι σωστα, για genesis που εχει εδω 1259€ και μου βγηκε τελικη τιμη 850€.

Δεν το γνωριζω αυτο που ρωτατε, οποτε καλεστε στο eshopwedrop να ρωτησετε. Υποθετω πως ολα γινονται. Στην ουσια μια μεταφορικη ειναι (κρονος νομιζω λεγεται) που εχει συνεργασια με το eshopwedrop. Oποτε με καποιο εξτρα κοστος θα το φερνουν στην πολη που θελετε.

Μόνο παραλαβή απο αποθήκη δίνει για τέτοια κιλά, οπότε μετά ψάχνεσαι μόνος σου....

Thanx

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skskre είπε

Μόνο παραλαβή απο αποθήκη δίνει για τέτοια κιλά, οπότε μετά ψάχνεσαι μόνος σου....

Thanx

Δεν μπορεί μετά η μεταφορική εκεί να αναλάβει να το στείλει αλλού με άλλη μεταφορική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, panka21 είπε

Καλησπέρα σε όλους. Σκεφτόμουν να ψησω σολωμο σε bbq υγραερίου και ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς χρόνους ψησίματος. Έχει δοκιμάσει κανεις; Πως θα καταλάβω ότι έχει ψηθεί; Πρέπει να ασπρίσει όλο το εσωτερικό; 

όταν δείς να βγαίνει απο μέσα προς τα έξω  λίπος (άσπρες μπάλλες) ετοιμάσου να το βγάλεις. για τα γούστα μου, μια χοντρή φέτα σολωμού δεν διαφέρει στους χρόνους απο μια λεπτή μπριζόλα.... σορρυ, δεν έχω καλύτερο τρόπο να περιγράψω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την Παρασκευή έκανα ένα ζυμάρι της πλάκας για πίτσα στο φούρνο  με αλεύρι για όλες τις χρήσεις και μου περισσέψε λίγο, έμεινε στο ψυγείο μέχρι σήμερα και είχα αυτό το αποτέλεσμα. Δεν είχα ούτε μοτσαρελα ούτε τπτ αλλά πρώτη φορά μου πέτυχε τέτοιο cornicione. 4 λεπτά στη μαντεμένια πλάκα, την έβαλα πάνω όταν έδειξε το laser θερμόμετρο 350c, χωρίς τον ανακλαστήρα από κάτω με βγαλμένο το gbs της weber και 3 λεπτά στο grill στο φούρνο γιατί στην ψησταριά δεν παίρνει από πάνω ούτε με σφαίρες. Θα πρέπει να κάνεις το ζυμάρι αχυρο μέχρι να ψηθεί και από πάνω. 

Έχω πάρει caputo 00 και θέλω μια εγγυημένη δόση για ζυμάρι, οποίος έχει ας δώσει τα φώτα του. 

Screenshot_2021-01-18-21-27-40-436_com.miui.gallery.jpg

Επεξ/σία από tsiro7
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...