Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, sounis11 είπε

Πολλά παντοπωλεία πουλάνε φιάλες υγραερίου.

Το ξέρω δεν έχω πρόβλημα με αυτό και λογικό είναι, η όλη  αντιμετώπιση με χάλασε λίγο!

Επεξ/σία από Socrates1977
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2131

  • ilpapacha

    1961

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Εγώ να σου πω ότι προτιμώ την φιάλη της πετρογκαζ έναντι της coral αφού είδα ξεκάθαρα καλύτερη απόδοση (σε spirit ii) και την προμηθευομαι σε μπακάλικο που έχει Πακιστανός.15 ευρώ πριν τις αυξήσεις και 18 ευρώ τώρα , με την απόδειξη του κανονικά και με την πλαστική σφραγίδα που έχουν. Δεν είναι μαϊμού δηλαδή.Στο λέω γιατί πιστεύω αν κάνεις μια βόλτα σε κάποιο παντοπωλείο κάπου θα βρεις,σιγά μην ξέρουν τα κεντρικά όλα τα μπακάλικα που πουλάνε φιάλες τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Αναφέρουν ότι παίρνει κρέας με διάμετρο 10 ίντσες (25,4εκ

Χωρίς να βγάλεις σχάρες. Άμα βγάλεις παίρνει αλλά 3-5 εκατοστά.

6 ώρες πριν, skoudinio είπε

Καλημέρα καλοφαγάδες, έχω την veberweber spirit ii e-310, πραγματικά την έχω λιώσει. Μια ερωτήσει ξεφλουδισε ο καδος, αρκετές φορές ψήνω προβατίνα και γίνεται το Έλα να δεις. 

IMG_20220121_130025431.jpg

Καμένο λίπος είναι (καρβουνιλα), δεν έχει μπογιά εσωτερικά, δεν είναι κινέζικη. Ξυσε με πλαστική σπάτουλα και θα φύγουν όλα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Χωρίς να βγάλεις σχάρες. Άμα βγάλεις παίρνει αλλά 3-5 εκατοστά.

Ναι, το αναφέρει και στο βίντεο.

 

Στο παρακάτω κάνει σύγκριση με το προηγούμενο μοντέλο 

 

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σημαντική αλλαγή κατά την άποψή μου, για εμένα έπαιξε ρόλο στην απόφασή μου να πάω σε Napoleon που έχει πολύ χώρο για την σούβλα. Να δούμε και τις τιμές εδώ στην Ελλάδα, αν και δεν νομίζω να είναι χαμηλότερες από τα απερχόμενα μοντέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μιας κ ασχολήθηκα πολυ με αυτες τις βρωμοπιτσες κ το οονι θα σας πω κατι που ανακάλυψα σήμερα κ έριξα μελετη στο youtube κ το επιβεβαίωσε κ η κοιλίτσα μου στο τέλος

λοιπον οσον αφορα το αλευρι καπουτο υπάρχουν 2 μπλε κ 1 κόκκινο

το 1 μπλε λεει classica το αλλο μπλε λεει pizzeria κ το κόκκινο παλι pizzeria

o noubas λοιπον οσες φορες ειχα φτιαξει κ την προτελευταία το χα κανει με το μπλε classica, το οποίο οπως ανακάλυψα σημερα ειναι για γλυκα μακαρονια κεικ.. καλο ε... υποψιν ειναι ολα 00

αυτα τα ανακαλυψα αφου εφτιαξα ζυμη κ ανέμενα καρτερικα το 24ορο αλλά με το κόκκινο αλεύρι

παμε τωρα , η διαφορα του κόκκινου με το μπλε pizzeria ειναι οτι το κοκκινο ειναι για πιο μικρες θερμοκρασίες τυπου 300 βαθμους (αρα κανει κ για φουρνο με υψηλες θερμοκρασιες) ενω το μπλε για 380 +.

το αποτέλεσμα ειναι οτι η ζυμη με το κόκκινο καιγεται πολυ εύκολα στο οονι

 

ναι βγήκαν καμένες μεν αλλα υπέροχες δε σε οσα σημεια δεν είχαν αρπάξει, τα κανενα στεφάνια τα σούταρα

το ζυμάρι οταν φούσκωσε στο ψυγειο δε χωρούσε στο καδο του μιξερ ενω στις προηγούμενες φορες με το classica με το ζόρι να διπλασιαζόταν μεχρι τη μεση του κάδου. πρακτικά σχεδόν 4πλασιαστικε. Απο τη χαρα μου ξέχασα να το βγάλω φυτογραφία

την επομενη φορα θα βρω μπλε Pizzeria να κανω θελω να πιστεύω οτι δε θα αρπάξουν έτσι

image.png.d8ca8d38f4b865bc246194a35aa79687.png

381594701_2022-01-2220_55_22-20220122_204815.jpg-Photos.jpg.bfb7aad9203a701bc9638b47b2acf8ec.jpg

 

 

1732301488_2022-01-2220_56_31-20220122_203620.jpg-Photos.jpg.955f028f5ea7766bc4ad7a1d0fefa7a4.jpg

 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χιονόνερο έξω και είπα να ασχοληθώ με συναρμολόγηση. Σχετικά εύκολη διαδικασία, δυο άτομα , μας πήρε περίπου 1ωρα και 15 λεπτά , Το μόνο σημείο που μας δυσκόλεψε ήταν η εφαρμογή του ρυθμιστή πίεσης στο λάστιχο και στην ψησταρια!! Δεν έμπαινε με τίποτα μας πήρε κάνα 20αλεπτο😤 αλλάζοντας σειρά ανά 5αλεπτο🤣!!! Δευτέρα με Τρίτη τώρα αγορά μπουκάλας (δεν βοηθάει και ο καιρός) και από Σκ το το test drive  έκτος και αν την εγγκαινιασω με Πίτσα μεσοβδόμαδα !!

IMG_20220122_194355-min.jpg

IMG_20220122_194406-min.jpg

Επεξ/σία από Socrates1977
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Socrates1977 είπε

Χιονόνερο έξω και είπα να ασχοληθώ με συναρμολόγηση. Σχετικά εύκολη διαδικασία, δυο άτομα , μας πήρε περίπου 1ωρα και 15 λεπτά , Το μόνο σημείο που μας δυσκόλεψε ήταν η εφαρμογή του ρυθμιστή πίεσης στο λάστιχο και στην ψησταρια!! Δεν έμπαινε με τίποτα μας πήρε κάνα 20αλεπτο😤 αλλάζοντας σειρά ανά 5αλεπτο🤣!!! Δευτέρα με Τρίτη τώρα αγορά μπουκάλας (δεν βοηθάει και ο καιρός) και από Σκ το το test drive  έκτος και αν την εγγκαινιασω με Πίτσα μεσοβδόμαδα !!

IMG_20220122_194355-min.jpg

IMG_20220122_194406-min.jpg

Καλή ψησίματα ! 

Πόσο πήγε είπαμε ; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Socrates1977 είπε

Χιονόνερο έξω και είπα να ασχοληθώ με συναρμολόγηση. Σχετικά εύκολη διαδικασία, δυο άτομα , μας πήρε περίπου 1ωρα και 15 λεπτά , Το μόνο σημείο που μας δυσκόλεψε ήταν η εφαρμογή του ρυθμιστή πίεσης στο λάστιχο και στην ψησταρια!! Δεν έμπαινε με τίποτα μας πήρε κάνα 20αλεπτο😤 αλλάζοντας σειρά ανά 5αλεπτο🤣!!! Δευτέρα με Τρίτη τώρα αγορά μπουκάλας (δεν βοηθάει και ο καιρός) και από Σκ το το test drive  έκτος και αν την εγγκαινιασω με Πίτσα μεσοβδόμαδα !!

IMG_20220122_194355-min.jpg

IMG_20220122_194406-min.jpg

Τελικά όλοι μέσα στο σπίτι τις συναρμολογούμε!
Πάντα γεμάτη και καλά ψησίματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Trelloneritis είπε

Τελικά όλοι μέσα στο σπίτι τις συναρμολογούμε!
Πάντα γεμάτη και καλά ψησίματα.

Το μυστικό είναι να λείπει η γυναίκα😉🤣!! Ευχαριστώ πολύ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πλάκα πίτσας σκέφτομαι να πάρω αυτήν:

https://www.espithas.gr/mantemenia-skevi/19489-kazis-kaz-40-.html?skr_prm=WyI5YjU5MzY1Yy1mNTNiLTQ1MTgtYjU5MS03ODllM2NjNjhjZWIiLDE2NDI5Mjc1OTY4OTUseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiYiIsInRhZ3MiOiIifV0

Βασικά με λίγη έρευνα που έκανα καταλήγω στο μαντέμι, έχει κανείς μαντεμενια βάση; Να πάω καλύτερα σε πέτρα ; 

 

Και αφού δεν μπορώ να εγγκαινιασω έφτιαξα ψωμι😅! Προζύμι 80% υγρασια , για όποιον από εσάς ασχολείται.

IMG_20210711_122416-min.jpg

IMG_20210711_135307.jpg

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...