Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Αυτο το εχω εγω και ειναι σουπερ.

Καλημερα στην παρεα! Απεχω καιρο απο το θεμα γιατι λογω μεγαλου φορτου εργασιας και νεου μελους στην οικογενεια δεν εχω καθολου χρονο ελευθερο. Να φανταστειτε ουτε Πασχα προλαβαμε να κανουμε φετος, γιατι ο μικρουλης εσκασε μυτη Μ.Σαββατο και τρεχαμε!

Να σας ζήσει ο μικρός. Γερός και τυχερός να είναι! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2143

  • ilpapacha

    1968

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

2 ώρες πριν, ilpapacha είπε

 

Υπάρχει και η εναλλακτική να αγοράσεις νέο λάστιχο και να βάλεις τον ρυθμιστή της coral. Έτσι θα έχεις τον ρυθμιστή και το λάστιχο που είχε η συσκευασία, ως ανταλλακτικό.

Καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση. Πήρα την βυσσινί μπουκάλα της Coral (μείγμα) αλλά διαβάζω διάφορα σχόλια που κάποιοι προτείνουν την γκρι (προπάνιο). Το κατάστημα που την αγόρασα έχει και τις δύο όπως έχει και τους δύο ρυθμιστές. Πιστεύεις ότι πρέπει να την αλλάξω;

2 ώρες πριν, Amaretos είπε

Δεν ειναι αναγκη να το κοψεις, εγω ζεστανα λιγο με αναπτηρα το σημειο που ενωνεται το λαστιχο με τον σφιγκτηρα στον μαμα ρυθμιστη και το εβαλα στον νεο, σφιξιμο παλι τον σφικτηρα και ετοιμος. (ΧΩΡΙΣ ΜΠΟΥΚΑΛΑ ΠΑΝΩ ΕΤΣΙ :) )

  2 ώρες πριν, ilpapacha είπε

 

Υπάρχει και η εναλλακτική να αγοράσεις νέο λάστιχο και να βάλεις τον ρυθμιστή της coral. Έτσι θα έχεις τον ρυθμιστή και το λάστιχο που είχε η συσκευασία, ως ανταλλακτικό.

Καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση. Πήρα την βυσσινί μπουκάλα της Coral (μείγμα) αλλά διαβάζω διάφορα σχόλια που κάποιοι προτείνουν την γκρι (προπάνιο). Το κατάστημα που την αγόρασα έχει και τις δύο όπως έχει και τους δύο ρυθμιστές. Πιστεύεις ότι πρέπει να την αλλάξω; Εσύ ποια μπουκάλα prime χρησιμοποιείς; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SagoniasSlutRos είπε

Αυτο το εχω εγω και ειναι σουπερ.

Καλημερα στην παρεα! Απεχω καιρο απο το θεμα γιατι λογω μεγαλου φορτου εργασιας και νεου μελους στην οικογενεια δεν εχω καθολου χρονο ελευθερο. Να φανταστειτε ουτε Πασχα προλαβαμε να κανουμε φετος, γιατι ο μικρουλης εσκασε μυτη Μ.Σαββατο και τρεχαμε!

Αυτά είναι υπέροχα νέα! Να σας ζήσει, με υγεία & ευτυχία! Αφιέρωσε όσο περισσότερο χρόνο μπορείς μαζί του, το αξίζει και το αξίζεις!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ηρθε και σε εμενα η σουβλα της kaiser που προτεινε ο @spanopn20 , δεν κρατηθηκα την βιδωσα αμεσα, οντως δεν χρειαζεται κανενα τρυπημα ο καδος, χρειαστηκα μονο 1 πιο μακρια λιγο βιδα γιατι βιαζομουν και δεν το κεντραρα εντελως, αλλα και παλι μικρο το κακο. Θα ψησω 1 φορα χωρις να στρογγυλεψω την ακρη της σουβλας που ακουμπαςι απεναντι και βλεπουμε μπορει και να μην χρειαζεται το βλεπω γυρναει πολυ ανετα, βεβαια δεν εχει βαρος πανω. Βαζω και ενα βιντεακι απο το φτωχο μου mi mix 2, το μοτερ ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ αθορυβο, οτι ακουτε ειναι θορυβοι απο το μπαλκονι.

https://we.tl/t-z7uQkHeQto

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

...ι νεου μελους στην οικογενεια δεν εχω καθολου χρονο ελευθερο. Να φανταστειτε ουτε Πασχα προλαβαμε να κανουμε φετος, γιατι ο μικρουλης εσκασε μυτη Μ.Σαββατο και τρεχαμε!

Συγχαρητηρια, πάντα υγιείς και τυχερός ο μπομπιρας...οτι καλύτερο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LefMykonos είπε

Καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση. Πήρα την βυσσινί μπουκάλα της Coral (μείγμα) αλλά διαβάζω διάφορα σχόλια που κάποιοι προτείνουν την γκρι (προπάνιο). Το κατάστημα που την αγόρασα έχει και τις δύο όπως έχει και τους δύο ρυθμιστές. Πιστεύεις ότι πρέπει να την αλλάξω;

  2 ώρες πριν, ilpapacha είπε

 

Υπάρχει και η εναλλακτική να αγοράσεις νέο λάστιχο και να βάλεις τον ρυθμιστή της coral. Έτσι θα έχεις τον ρυθμιστή και το λάστιχο που είχε η συσκευασία, ως ανταλλακτικό.

Καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση. Πήρα την βυσσινί μπουκάλα της Coral (μείγμα) αλλά διαβάζω διάφορα σχόλια που κάποιοι προτείνουν την γκρι (προπάνιο). Το κατάστημα που την αγόρασα έχει και τις δύο όπως έχει και τους δύο ρυθμιστές. Πιστεύεις ότι πρέπει να την αλλάξω; Εσύ ποια μπουκάλα prime χρησιμοποιείς; 

Στην ψησταριά που έχω με μπουκάλα, χρησιμοποιώ προπάνιο. Έχει καλύτερη απόδοση σε πολύωρα ψησίματα και χαμηλές θερμοκρασίες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Στην ψησταριά που έχω με μπουκάλα, χρησιμοποιώ προπάνιο. Έχει καλύτερη απόδοση σε πολύωρα ψησίματα και χαμηλές θερμοκρασίες.

 

Και γω πλεον εχω καθιερώσει το προπανιο. Ελαχιστα πιο ακριβο αλλα πιο αξιοπιστο.

Το μονο αρνητικο ειναι οτι δεν φτανει τοσο ψηλα η θερμοκρασια. Αντι για 350 με μειγμα θα φτασει 320, αλλα σιγα τη διαφορα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, LefMykonos είπε

Καλησπέρα σε όλους!

Παραλαμβάνω αύριο μια Broil King Monarch 390.

Σήμερα αγόρασα την βυσσινί μπουκάλα της Coral Gas (Prime) μαζί με τον αντίστοιχο ρυθμιστή.

Όπως βλέπω θα πρέπει να κόψω το λάστιχο από τον ρυθμιστή της Broil King και να τον συνδέσω στον ρυθμιστή της Coral Gas Prime με σφιγκτήρα.

 

Ομολογώ ότι δεν μου αρέσει πολύ η ιδέα μιας και προτιμούσα την πρεσαριστή σύσφιξη που έχει το λάστιχο στον εργοστασιακό ρυθμιστή.

 

Υπάρχει κάποια πατέντα που μπορώ να κάνω με αντάπτορα για να μην κόψω το "μαμά" λάστιχο ή να προχωρήσω έτσι;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

71XThkCc5wL._AC_SX569_.jpg

generalgas-rythmistis-xamilis-piesis-10kg.jpg

Εάν την αγόρασες καινούρια από Ελλάδα δεν ισχύει η φωτό που έχεις ανεβάσει για το λάστιχο και ρυθμιστή(είναι διαφορετικά).Ο ρυθμιστής, δεν είναι ενωμένος , άρα χρησιμοποιείς τον καινούριο με το λάστιχο της συσκευασίας. Καλορίζικη!!

Επεξ/σία από Socrates1977
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Αυτο το εχω εγω και ειναι σουπερ.

Καλημερα στην παρεα! Απεχω καιρο απο το θεμα γιατι λογω μεγαλου φορτου εργασιας και νεου μελους στην οικογενεια δεν εχω καθολου χρονο ελευθερο. Να φανταστειτε ουτε Πασχα προλαβαμε να κανουμε φετος, γιατι ο μικρουλης εσκασε μυτη Μ.Σαββατο και τρεχαμε!

Γερός και καλότυχος να είναι και εσείς γεροί να τον μεγαλώσετε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Αυτο το εχω εγω και ειναι σουπερ.

Καλημερα στην παρεα! Απεχω καιρο απο το θεμα γιατι λογω μεγαλου φορτου εργασιας και νεου μελους στην οικογενεια δεν εχω καθολου χρονο ελευθερο. Να φανταστειτε ουτε Πασχα προλαβαμε να κανουμε φετος, γιατι ο μικρουλης εσκασε μυτη Μ.Σαββατο και τρεχαμε!

Να σου ζήσει Φανη, σιδεροκέφαλο και καλοτυχο να είναι.

 

welcome to the club😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/5/2022 στις 9:59 ΠΜ, Rabbit30 είπε

Εχω παρει 2 τετοια απο το Ali και ειναι παρα πολυ καλα!. Επισης πολυ καλο ειναι της ιδιας εταιριας παλι απο το Ali εκεινο με τα καλωδια 

https://www.aliexpress.com/item/32856235299.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.53752e0exskRf9

 

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι το συγκεκριμένο είναι καλή λύση και θέλω και γω να πάρω το instant της ίδιας εταιρείας.

Αυτές τις μέρες τρέχει και προσφορά σε meater + στο amazon.de. Το σκέφτομαι για την ευκολία στην σούβλα, αλλά διαβάζω πάρα πολλά αρνητικά σχόλια για συνεχείς αποσυνδέσεις. Όσοι το έχετε, αντιμετωπίζετε τέτοια θέματα;

Επεξ/σία από depmode
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, depmode είπε

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι το συγκεκριμένο είναι καλή λύση και θέλω και γω να πάρω το instant της ίδιας εταιρείας.

Αυτές τις μέρες τρέχει και προσφορά σε meater + στο amazon.de. Το σκέφτομαι για την ευκολία στην σούβλα, αλλά διαβάζω πάρα πολλά αρνητικά σχόλια για συνεχείς αποσυνδέσεις. Όσοι το έχετε, αντιμετωπίζετε τέτοια θέματα;

Δεν έχω συναντήσει κάποιο θέμα. Το βάζω στην ψησταριά και έπειτα τοποθετώ την βάση/repeater στο πλαϊνό ράφι ή κάπου κοντά της και λειτουργεί χωρίς πρόβλημα.

Το instant της Inkbird είναι τίμια επιλογή.

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους και από εμένα.Αποφασισα κι εγώ να αγοράσω ψησταρια υγραερίου  αφού διάβασα σχεδόν τα πάντα που γράψατε όλοι εδώ μέσα.Δεν έχω καμία εμπειρία με υγραέριο, παρά μόνο με απλή ψησταρια με κάρβουνα.

Με δεδομένο ότι έχω ένα μπάτζετ ταβάνι 1100 ευρώ θέλω τη γνώμη σας. Rogue 425 rsb η freestyle 425 με το μάτι με τις υπέρυθρες?Θέλω να την δουλέψω πολύ και αν γίνεται να αντικαταστήσει το φούρνο του σπιτιού μου.το IR ποιο σημαντικό η ο 4ος καυστήρες??Παρακαλώ για τις προτάσεις σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, βρήκα αυτό το σπρέι στο themart που είναι λέει αντικολλητικό για σκεύη. Γύρω στα 4.5€ έχει. Τι λέτε, κάνει να το ρίχνουμε στο μαντέμι αντί για ηλιέλαιο ή να το κρατήσω να γρασσάρω την αλυσίδα της μηχανής;

s2.jpg.c53f0ab407589904249e2d027ef440ad.jpgs1.jpg.14c3d21856b6215621ddc9931adb1cc3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...