Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προχώρα κανονικά με iDeneb 1.4

 

Λές,ε??

Θα βασιστώ πάνω σου και αν μου καεί το μηχάνημα, το κρίμα στο λαιμό σου!!! (πλάκα κανω!)

Που θα το βρώ το προγραμμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε στα γνωστά μέρη ;-)

 

Ωχ!! Κάτι είπες τώρα!!Τέλος πάντων..Θα προσπαθήσω να βρώ μια άκρη γιατί ακούγεται πολύ ενδιαφέρον να το περάσω.Ακόμη μια ερώτηση..Λειτουργεί σαν κανονικό λογισμικό και οχι σαν virtual machine?Εκμεταλλευεται πλήρως τις δυνατότητες του υπολογιστή?Το βασικότερο,είναι ελαφρύτερο για το μηχάνημα και πιο γρήγορο απ τα 32μπιτ βίστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις pm..

Λειτουργεί κανονικότατα σαν λειτουργικό και εκμεταλλεύεται πλήρως το hardware σου (με εξαίρεση ορισμένες ασυμβατότητες). Πάντως θέλει ψάξιμο ανάλογα με το τι υλικό έχεις. Τώρα αν είναι ελαφρύτερο από vista εξαρτάται πάλι από το μηχάνημα και από το τι εννοείς ελαφρυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις pm..

Λειτουργεί κανονικότατα σαν λειτουργικό και εκμεταλλεύεται πλήρως το hardware σου (με εξαίρεση ορισμένες ασυμβατότητες). Πάντως θέλει ψάξιμο ανάλογα με το τι υλικό έχεις. Τώρα αν είναι ελαφρύτερο από vista εξαρτάται πάλι από το μηχάνημα και από το τι εννοείς ελαφρυ.

 

Λέγοντας ελαφρύ εννοώ την ταχύτητα που εκτελούνται διάφορες διεργασίες και προγράμματα..Θα το περάσω και τα ξαναλέμε!!

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω την εμπερία μου. Έστησα επιτυχώς ένα Retail Hackinstosh 10.5.6 σε Asus P5Q με κάρτα γραφικών MSI 9400GT. Τα πάντα παίζουν κανονικά και το μηχάνημα πάει σαν όνειρο.

 

Μια ερώτηση μόνο έχω σχετικά με τον Bootloader. Στο boot μου βγάζει να επιλέξω partition παρ'οτι έχω μόνο ένα partition. Πως μπορώ να το απενεργοποιήσω αυτό και να bootαρει κατευθείαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω την εμπερία μου. Έστησα επιτυχώς ένα Retail Hackinstosh 10.5.6 σε Asus P5Q με κάρτα γραφικών MSI 9400GT. Τα πάντα παίζουν κανονικά και το μηχάνημα πάει σαν όνειρο.

 

Μια ερώτηση μόνο έχω σχετικά με τον Bootloader. Στο boot μου βγάζει να επιλέξω partition παρ'οτι έχω μόνο ένα partition. Πως μπορώ να το απενεργοποιήσω αυτό και να bootαρει κατευθείαν?

Και εγω ειχα αυτη την απορια :lol:

Βασικα ανεβασε και καμια φωτο για να καταλαβω τι ακριβως εννοεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

img0178u.th.jpg

 

Να και η εικόνα.

Απο οτι καταλαβα, μπουταρεις με το boot132 cd.

Για βαλε τον chameleon κ ρυθμισε κ το /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist

 

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Tips_And_Tricks#Messing_with_the_boot_options

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι καταλαβα, μπουταρεις με το boot132 cd.

Για βαλε τον chameleon κ ρυθμισε κ το /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist

 

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Tips_And_Tricks#Messing_with_the_boot_options

 

Παιδιά επειδή φοβάμαι ότι θα κάνω καμιά βλακεία με τους bootloaders δείτε λίγο τι έκανα. Ακολούθησα αυτόν τον οδηγό:

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=144020

και στο STEP 11: INSTALLING BOOTLOADERS ακολούθησα το Method I: How To Install Bootloader and Dual Boot: PC EFI V9. Έχω το os X σε ξεχωριστό δίσκο με ένα μόνο partition.

 

O Chamelon νομίζω είναι ήδη εγκατεστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω στο PC με m/b την P6T deluxe x58 , να βαλω ταυτοχρονα δευτερη καρτα γραφικων μια 9800GTX και να χρησιμοποιησω αυτη στο OSX86 και οχι την GTX295 για την οποια δεν υπαρχουν drivers μεχρι στιγμης ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...