Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S II με μόλις 2 δολάρια στην Αυστραλία !


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το οτι εχουν μεγαλο κερδος ειναι συγουρο αλλα στη προκειμενη περιπτωση μαλλον εχουν χασουρα αλλα η ικανοποιηση ειναι μεγαλυτερη.

Αλλωστε η Αυστραλια ειναι μια απο της χωρες που υπαρχει διαμαχη μεταξυ Samsung και Apple οποτε δεν ειναι τυχαια η τοποθεσια.

 

Υ.Γ

Το galaxy δεν ξερω ποσο τους κοστιζει αλλα το νεο iPhone εχει κοστος λιγοτερο απο 200 δολαρια.

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Νομίζω είναι πάνω από 200 ευρώ, αλλά σε καμία περίπτωση πάνω από 300. Αλλά αυτό είναι μόνο το κόστος παραγωγής. Υπαρχουν ένα σωρό άλλα κόστη που πρέπει να καλυφθούν με το σημαντικότερο του R&D. Προφανώς και βγάζουν λεφτά, απλά δεν είναι τόσο τραγικές οι διαφορές κόστους-τιμή πώλησης. Άμα θες να δεις ποιοι βγάζουν υπέρογκα ποσά και πουλάνε με 300-400% κέρδος πήγαινε στη βιομηχανίες ένδυσης :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το 4 έκανε γύρο στα 180€ απο ένα σημείο και μετα. Το 4s σήμερα θα κανει αρκετά περισσότερο, μεχρι να παλαιωσουν τα υλικα του. Αμα προσθέσεις φπα, κόστος μεταφοράς, service κλπ, θα βγάλεις το τελικό κόστος. Σίγουρα το περιθώριο κέρδους είναι μεγαλο. Για το sgs2 δεν ξέρω αλλα σίγουρα είναι μικρότερό το κερδος. Αλλα καλα λέει ο φίλος απο πανω. Ένα φόρεμα μπορεί να κοστίζει 50€ και να το πουλάνε 5000, επειδή είναι versatse..

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν δεν κάνω λάθος, το Samsung Galaxy S που έδινε η Media Markt ήταν χωρίς AMOLED οθόνη.

Υπάρχει κινητό της σαμη χωρίς amoled οθόνη ? Εδώ κ το pixon12 που έχω κ είναι κοντά 2 χρονιά amoled είχε. Άσχετο,μέσα σε δυο χρονιά εφτασαν τής καμερες απο τα 2 κ 5 mp στα 12 κ μετά τα αφησαν εκεί,αυτός ο πολεμος των mp τελείωσε νωρίς,για να δουμε ο νέος πόλεμος για τους επεξεργαστές

Lol

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα φόρεμα μπορεί να κοστίζει 50€ και να το πουλάνε 5000, επειδή είναι versatse..

 

Aν είναι versatse οπως λες πανω απο 10€ δεν παιζει να κανει!

αν γραφει ομως versace ομως, εχεις δικιο!

http://www.versace.com/en/fashion-and-accessories

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 4 έκανε γύρο στα 180€ απο ένα σημείο και μετα. Το 4s σήμερα θα κανει αρκετά περισσότερο, μεχρι να παλαιωσουν τα υλικα του. Αμα προσθέσεις φπα, κόστος μεταφοράς, service κλπ, θα βγάλεις το τελικό κόστος. Σίγουρα το περιθώριο κέρδους είναι μεγαλο. Για το sgs2 δεν ξέρω αλλα σίγουρα είναι μικρότερό το κερδος. Αλλα καλα λέει ο φίλος απο πανω. Ένα φόρεμα μπορεί να κοστίζει 50€ και να το πουλάνε 5000, επειδή είναι versatse..

 

android.png

 

 

 

εαν ειναι "versatse" μαλλον 2 θα κανει...

:-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, τιποτε δεν υποβιβάζει.

 

Δεν θεωρεί, έχει καλυτερη συσκευη.

 

Μαλλον για προβλημα παρα λυση θα'ταν να δωσεις SGS2 για 4S.Ougk, πως σου ηρθε..

Tι έχει??? Για δες κανενα bench test συγκρισης iphone 4S και galaxy s2 και μετά έλα απο εδώ να τα ξαναπούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επιπεδο εχει πεσει πολυυυυυ χαμηλα...... :confused:

 

Το επιπεδο εχει πεσει χαμηλα και μεις ακολουθουμε σαν πιονια τις μεγαλες εταιριες.

Σε κανενα μαγαζι δεν επρεπε να πανε.Να δεις τοτε θα βαζανε και κραχτες σαν το Θυσείο στις καφετεριες. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν είναι versatse οπως λες πανω απο 10€ δεν παιζει να κανει!

αν γραφει ομως versace ομως, εχεις δικιο!

http://www.versace.com/en/fashion-and-accessories

Χε χε.. Ήξερα πως δε γράφεται έτσι, αλλα δεν ήξερα πως γράφεται. Καμία γυναίκα περίμενα να με διορθώσει. :)

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε σιγα, 3 μερες δωσανε 30 κινητα.

Με κόστος εστω 250 ευρω το ένα, με 7500€ έγινε χαμος σε ολο τον κοσμο και ολοι μιλανε γι αυτο.

 

Μια διαφημηση στην τηλεοραση παραπανω θα τους κοστιζε.

Δεν ειναι ετσι, οι υπολοιποι μπορει να μην το πηραν με 2 δολαρια αλλα ειχαν μεγαλη εκπτωση(δεν λεει ποσο αλλα φανταζομαι 50% και πανω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλάει σε τιμή προσφοράς για κάποιες μέρες.

Οποιαδήποτε επιχείρηση έχει το δικαίωμα να το κάνει αυτό. Φυσικά και δεν θα πουλήσει όλες τις συσκευές σε τέτοιες τιμές, γιατί θα βροντήξει..

 

Στην Ελλάδα νομίζω μπορείς να βγάλεις κάτι σε τιμή προσφοράς (κάτω του κόστους), για 10 μέρες.

υπάρχουν κι άλλοι περιορισμοί, όπως πχ. ότι τα είδη προσφοράς δεν πρέπει να ξεπερνούν κάποιο ποσοστό των συνολικών ειδών που διαθέτει μια επιχείρηση κλπ.

Οκ, απλά με αφορμή αυτό το περιστατικό, αναρωτήθηκα.

Έχω την αίσθηση ότι το κόστος πρέπει να μικρότερο ακόμη και από την πιο απίθανη εικασία.

Οκ, είμαι off-topic. Go on.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...